Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Komedie založená na novele Mikageho Kasuky se odehrává v Japonsku, zmítaném občanskými válkami. Sleduje příběh sedmnáctiletého středoškoláka Jošiharu Sagary, který se jednoho dne ocitne přímo uprostřed období Sengoku, ve kterém není něco v pořádku. Všichni samurajští velitelé se totiž proměnili v roztomilé dívenky. Jošiharu se setká s Nobunou Odou, která má parafrázovat známého japonského velitele Nobunagu Odu a začne jí sloužit namísto Tókičiróa Kinošity, který byl v tomto alternativním světě zabit. (Ivanka...)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Subjektiv

všechny recenze uživatele

"Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost," řekne každý Orwell. Co si vzpomínám, minimálně tři seriály již mi předhodily svět, ve kterém Oda Nobunaga byl ženou. Nejdříve si jen tak hrála, pak se dostala ke klukovi z naší současnosti a nyní se kluk z naší současnosti zase dostal k ní. Originální! Zatím se ještě mnozí hrdinové podivují nad jejím pohlavím, ale až si diváctvo zvykne, nejspíše podiv ustane. Pak pomalu zmizí všeobecná znalost, že Oda Nobunaga byl chlap a nakonec i učebnice dějepisu vyhlásí, že Oda měla pěkné poprsí. Spiknutí ultraradikálních feministek bude dokonáno. +++++ Oda Nobuna no Jabó se však blíží ke konečnému cíli opatrně a tak dívenka, krom občasné rozhodnosti na bitevním poli oplývá především jednoznačným tsunderstvím. Obklopena obdobně zeženštělým "štábem" (harémovka to je) sní o sjednocení Japonska a romantické lásce, kterou vyjadřuje především údery a kopy do obličeje svého vyvoleného Sagary. Inu, obvyklé námluvy jejího povahového typu. Budoucnosti znalý objekt to snáší s trpělivostí oddaného pejska a co chvíli ji tahá z bryndy pomocí svého "jasnovidectví". +++++ On i Nobuna metají kolem sebe ohnivé proslovy, které inspirují válečníky k tomu, aby se nekrvavě a nenápadně zabíjeli v boji. Hlavně žádnou děsivou smrt, maximálně sladkobolně dojemnou, nejlépe pak neosobně anonymní. Poskokyně Nobuny se učástní i všeobecného vykřikování větiček o loajalitě, sebeobětování a vznešených snech. Snaha o jakoukoliv historicitu neexistuje, umělecké ambice zcela chybí, řemeslná zručnost se rovná mechanickým, byť možná přesným pohybům dělníkům od pásu. Nuda, škvár, tak se mi to jeví. Konec po čtyřech dílech, dojem kolem **. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Rozhodně chápu daGGosovo rozhořčení nad demencí Ody Nobuny, leč souhlasit s ním budu spíš jen z poloviny. ------ Je hodně diskutabilní, jestli přistoupit k japonským dějinám takovým způsobem jakým to tenhle seriál dělá. Nahradit nekompromisní a drsné samuraje (a nejen je) malými, v některých případech šišlajícími, lolitkami může leckterému člověku přivodit, no když ne rovnou infarkt, tak alespoň chybu v rámci zažívacího ústrojí, což může mít z následek vyvrhnutí včerejší večeře. ------ Osobně jsem ale k tomu přistupoval s tím, že nejdu na hodinu historie, ale jen se nenáročně pobavit. To se tedy pravda né vždy seriálu dařilo. Spousta postav, které spadají do těch nejobyčejnějších archetypů (S blonďatou tsundere v čele) příliš nepotěší, rovněž jako fakt, že lolitky po chvíli už docela nudí a některé jejich až skoro nadpřirozené síly působí spíš směšně než respektování-hodně. Samozřejmě vedle loli osazenstva nechybí ani kozy jako vozy, zřejmě proto, aby ty „žehlící prkna“ mohli kvůli tomu brečet a dokola na to poukazovat v rádoby vtipných scénách. Vedle řekněme nějaké té historické, akční a dejme tomu i občas komediální roviny se tímhle dostává Oda Nobuna i do sfér proradného ecchi a to si myslím, že nemá zapotřebí. ------ Scénář o cestě Ody k podrobení si všeho, co jí přijde pod její malinkou hezounkou loli ručičku dává většinu času docela smysl a i motivace a různé reakce jejích nepřátel a přátel nijak extra v demenci neplavou. ------ Dialogy jsou spíše na průměrnější úrovni. Rozhodně tu nebyl moment, při které bych se tetelil blahem, jak si to tam hezky povídají. Zaroveň jsem při jejich čtení/poslouchání do zdi hlavou nemlátil ------ Akční stránka seriálu patří k tomu lepšímu co nabízí a tak si divák užije jednak rozlehlejších bitev a taky některých menších 1 na 1 apod. ------ Animace je nadrůměrná, hudba je fajn a Seiyuu se snaží, takže tady výraznějších výtek nemám. ------ Suma Sumárum mi Oda Nobuna no yabō vychází jako průměrné Anime - čili za mě 3*. PS.: Původně jsem dal seriálu hvězdy 4, ale po přečtení výborného a silně kritického daGGosova příspěvku jsem byl nucen ještě trochu popřemýšlet - výsledkem je * dolů. ()

Reklama

ravalah 

všechny recenze uživatele

Serial ma 80 procent a ja se ptam..proc? Je to stupidni, strasne barevny, do deje to nevtahne, postavy jsou nesympaticke, temer vsichni vypadaji jako deti a co hure, chovaji se jako deti a snazi se to o historii. Jedna dokonce sisla. Jsem u pateho dilu a kdyz uz jsem to zacal, tak to dokoncim, ale s velkou nechuti. Prozatim 2* Po shlednuti vsech dilu oprava. Velka zmena k lepsimu, ale na vic jak 3* to u mne nema nadeji. ()

Kimkong 

všechny recenze uživatele

Příběh se celkem pěkně drží historické předlohy avšak v anime podání. Představte si husitské války, kde je Žižka šestnáctiletá blondýna. Každopádně seriál má pěknou animaci, boje je tak přiměřeně vyplněného rozhovory o taktice, budoucnosti a jak už to bývá romantice. Rockový opening taky není špatný. Trochu slabší ale přece jen 3*. ()

Tsukikage 

všechny recenze uživatele

Tohle anime se mi dost líbilo. Není to ani tak kvůli postavám, jako kvůli tomu příběhu. Samozřejmě nahradit většinu historických mužských postav ženami je dost neobstojný nápad, přesto je to celkem podle skutečných událostí. Mé hodnocení hlavně srazil nechutný výběr některých typů pro mé historicky oblíbené postavy. Prakticky jsem šílel vzteky, když jsem uviděl Ieasua Tokugawu jako malou brejlatou zakřiknutou holku, nejen že tento typ nesnáším i v ostatních anime, ale oni měli tu drzost to přiřadit, jednomu ze tří sjednotitelů Japonska, Tokugawa by je nechal zakopat do země a uřezat jim hlavy pilou. No o něco méně mi vadil Hanbei Takanaka, ve skutečnosti to sice byl starý nemocný chlapík, ale v harémovce se to tak jako tak muselo změnit. Světlé momenty nastaly, když se objevila Akeči Mitsuhude, tuhle postavu jsem měl moc rád, byla sice trochu přehnaná, ale nejspíš na ní nezapomenu. A poslední část, líbilo se mi počáteční uvažování Jošiharua. Jsem už přeplněn cestováním časem, kde první, co řeší je jak se dostat, co nejrychleji zpět, nebo aby neporušili kauzalitu. Místo toho má zadarmo dům, je Odiným generálem a vede bitvy a žije ve středověku, může si dělat, co se mu zlíbí. To a dobrá animační stránka spolu s průměrnou hudbou se mi velmi zamlouvalo. ()

Galerie (309)

Reklama

Reklama