Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Dvaadvacetiletý Rjóta Sakamoto, náruživý hráč počítačové hry Btooom!, se jednoho dne probudí na zdánlivě opuštěném tropickém ostrově. Vůbec si nepamatuje, jak se na ostrově ocitnul, ale ještě než se pořádně vzpamatuje, tak už mu jde o život – je napaden neznámým mužem, jenž se Rjótu snaží zlikvidovat pomocí bomb. Rjóta velmi rychle pochopí, že na ostrově zdaleka není sám, a že pokud chce přežít, bude muset také zabíjet. Pomocí bomb, stejně jako v jeho oblíbené počítačové hře. Ve hře, která se nyní stala realitou a jíž je Rjóta součástí. Povede se mu přežít a zjistit, jak a proč se na tomto ostrově smrti ocitnul? (Hromino)

(více)

Recenze (19)

daGGos 

všechny recenze uživatele

Asociální lůzr a NEET se vzhledem bišíka ala Yagami Light (holt Madhouse se nezapře), kozaté blonďaté vřeštící zavazadlo a pár dalších spíše více než méně vyšinutých individuí pobíhají po tropickém ostrově a vybíjejí se přesně ve stylu Battle Royale, tentokrát však výhradně za použití bomb všemožného typu. Příběh je stupidní a plný logických děr, ale k čertu s ním, stejně slouží jenom k tomu, aby všechny ty výbuchy měli alespoň nějaké opodstatnění. Nenechte se mást tím "psychologický" mezi výpisem žánrů, akce, akce a zase akce, to je oč tu běží. Každý díl je jí přímo napěchován, je dynamická, neštítí se krve ani drobného gore a nechybí ji ani variabilita, takže diváka rozhodně jen tak neomrzí. Prostě taková hezká stylizovaná "akčňárna" na zabití pár odpolední a přesně tak by měl také divák k seriálu přistupovat. *** ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Btooom! nie je ničím novým a pracuje s tým čo veľa iných anime. Na ostrov sa dostávajú ľudia čo sú na okraji spoločnosti a jediná možnosť ako sa z neho môžu dostať je to keď sa budú navzájom zabíjať pomocou rôznorodých bômb. To čo som napísal, že sú na okraji je trocha zveličené, skôr sú tí ľudia niekym nechcený z nejakého dôvodu a ich zmiznutie si prajú nejaké osoby. Prípadne ešte poviem, že to väčšinou nie sú osoby kriminálneho charakteru, ale skôr bežný ľudia. Čiže anime si vytvorí prostredie a posadí tam nejaké viac menej schopné charaktery. Btooom! kedže má dvanásť dielov tak podstate pracuje iba s dvoma hlavnými postavami a to s Ryouta Sakamoto a Himiko. Ostatné postavy sú na tom dosť zle kedže sa dokonca môže zmeniť ich osobnosť behom pár dielov, alebo sa postavy chovajú maximálne divne oproti tomu ako bolo naznačené, že by sa mali chovať. Najviac to je vidieť na Souichi Natsume, čo je bohužiaľ chybou tohto anime. V príbehu viac menej všetko funguje a niekedy postavy aj rozmýšľajú nad ďalším ťahom. Tiež funguje aj zobrazenie človeka ako monštra a to, že ľudia sa chovajú v extrémnych situáciách extrémne. Aj keď niekomu môže vadiť to, že extrémne sa chovajú všetky postavy okrem hlavného hrdinu a hlavnej hrdinky. Ak sa človek zameria na dvoch hlavných hrdinov tak to sú kvalitne napísané dva charaktery. Ryouta Sakamoto (22rokov) je NEET (nezamestnaný a povaľač), možno čiastočne hikikomori (veľmi málo, alebo vôbec nevychádza von) a hráč hier, no ale napriek tomu je to odvážny mladý muž, ktorý je hádam jediný charakter v celom anime čo verí, že ľudia na ostrove by mohli spolu vychádzať. Himiko je mladé dievča (len 15 rokov podľa všetkého), ktoré má veľmi zlé skúsenosti s mužmi a k tomu je ešte na ostrove, kde sa s mužov stávajú beštie. Takže prežil som to, že k dispozícii sú len dva do hĺbky premyslené charaktery, aj keď tiež majú svoje muchy (chyby). Btooom! neskúša medzi jednotlivými dielmi vôbec spomaliť a skúša to stále pokračujúcou akciou. Charaktery proste chodia z jednej skúšky, kde môže zomrieť do druhej kde je riziko smrti vyššie. Týchto dvanásť dielov sú slušná a nenudiaca porcia a Btooom! teda odporúčam ako niečo čo sa dá pozrieť za jeden deň. Samozrejme chápem tých čo im vadí otvorený koniec, ale to si človek čo pozerá anime na to rýchlo zvykne kedže je to bežné. P.S: dobrý opening. (Hodnotenie 3,5) ()

Reklama

MartinTerran 

všechny recenze uživatele

Další anime ze série vtažení hráčů trvale do hry, ale Btooom! je odlišná v tom, že je to vše na živo, ale všechny parametry hry jsou zachovány. Největší výtku mám k postavám. Rjóta se snaží být nejvíc spravedlivý a hodný i když všichni ho chcou zabít. Velká část ostatních postav na ostrově se chová zvláštně (nereálně), částečně by se to možná dalo připsat stresu ve kterém bezesporu jsou, ale nemyslím si, že to tak tvůrci mysleli. No a korunu tomu nasadily spolužačky bloncky co se zachovali jako totální píče, to jsem vůbec nezacházel, ale jsou to ženy a ty to tak asi maj. To všechno ubírá na věrohodnosti. Menší výtku mám, že vůbec nevysvětlili nic o té organizaci, jako je motiv, proč s tím začali, jak dlouho už to trvá, co na to veřejnost a tak dále. I přes to všechno mě ale seriál vtáhl a bavil a to hlavně díky soubojům, ty jsou fakt dobré a také díky perfektně napsaným nepřátelům. Ti jsou rozmanití a uvěřitelní a až na pár výjimek nemají neduhy co jsem psal výše. Opening je příjemný a grafika pěkná. Ukončené to není, ale další řady se pravděpodobně nedočkáme. Hodnocení: 64/100. ()

biasim1 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem měl velký pocit, jako bych znovu sledoval Mirai Nikki. I tady je u série více záporů než kladů. Nijak originální děj, náhodné zvraty, občas, nebo spíše často to nedává smysl, většina postav je dost meh (i když hlavní hrdina je zde asi lepší než Jukiteru, ale upřímně, kdo není) a skoro až nesmrtelnost hlavního hrdiny začne být po několikátém přežití nepřežitelného dost otravná. I přes to všechno mě to ale sakra bavilo. Občas má člověk chuť jen vypnout a bavit se, aniž by musel přemýšlet, zda něco dává smysl nebo ne. Série pěkně ubíhala a díky její krátké délce ani nepřišel žádný moment, kdy bych se začal nudit. Ještě by to chtělo nějakou tu Juno a neměl bych si na co stěžovat (jo, Himiko byla fajn, ale Juno, díky které jsem si zamiloval Mirai Nikki, to prostě není). 8/10. ()

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Kampak se člověk dostane stopováním seriálů o vzájemném vybíjení vybraných jedinců pro pobavení/jiný cíl kohosi v pozadí/popředí? K Hunger Games. Kdepak. Mirai Nikki? Ani náhodou. Eden of the East? To by byl úctyhodný předchůdce, ale ne. Battle Royale? To už zní nadějně, ale můžeme dál. Running man se Schwarzeneggerem? To jsme teprve v roce 1987. Já si osobně myslím, že musíme přinejmenším někam do doby římských gladiátorů. No jistě, prst varující před neúctou k lidskému životu se stále zdvihá převelice vysoko, tak vysoko, až prst ani nevidí, že ona neúcta má v našich (i japonských) zemích docela jiné projevy. +++++ Zatímco Eden of the East s obdobnou premisou se dokázal chytře otřít o stav společnosti a něco nečekaně pojmenovat, BTOOOM jen hloupě, křečovitě a školometsky nechává postavy propadat hysterii či vražedné mánii, dává jim dilema mezi pudem sebezáchovy a morálkou. O lidské povaze nevypovídá, protože neumí odhalit nic, co již všichni viděli tisíckrát nahé. Hlavnímu flákačskému pařanovi dovolí proměnu v drsného ochránce slabých, protože je hlavní a protože se nejvíce podobá divákovi seriálu. +++++ Možná řeknete, že by mi alespoň mohlo imponovat jeho hráčské umění a filmová akce. Mohlo, ale děje se tak jen málo. Spíše nevěřícně koukám, jak ladných pohybů je schopen člověk, jenž proseděl léta na židli. Končím po osmém díle. ()

Galerie (56)

Reklama

Reklama