Reklama

Reklama

Magi: The Labyrinth Of Magic

(seriál)
  • Japonsko マギ The labyrinth of magic (více)
Japonsko, (2012–2014), 20 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Šinobu Ótaka (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Hrají:

Júki Kadži, Haruka Tomacu, Nana Mizuki, Rumi Ókubo, Jui Horie, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Miki Itó, Šin'ičiró Miki, Asami Seto (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(50)

Obsahy(1)

Před 14 lety se po celém světě zjevily obrovské věže, o nichž se vypráví legendy. Pokud do nich vstoupíte a projdete veškerým nebezpečenstvím, budete odměněni nesmírným bohatstvím a magickými předměty, jež v sobě ukrývají kouzelné džiny plnící každé přání. Je tu ale jeden problém. Všechny tyto tajemné věže v sobě skrývají rozsáhlý labyrint plný nástrah a děsivých monster, přičemž, pokud do nich vstoupíte, nemáte již jak couvnout zpět. Přesto ale v jednom z pouštních měst žije mladík jménem Alibaba, který sní o bohatství, jež v sobě věže skrývají a který je pevně rozhodnut jednoho dne labyrintem projít a poklady tak získat. Jenže k tomu, aby to bylo možné, by bylo nutné, aby sám vlastnil magické schopnosti. Když mu pak jednoho běžného dne do cesty vstoupí poněkud svéhlavý a nevychovaný chlapec jménem Aladdin, který vlastní kouzelnou flétnu jenž obývá džin a létající turban, Alibaba cítí, že mu štěstěna přeje a rozhodne se, že konečně nadešel čas, aby také vstoupil do útrob labyrintu. (EMIA)

(více)

Recenze (10)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně jedno ztvárnění orientu, které se mi opravdu líbilo. Většinou tuhle oblast nemusím, ale tohle je tak smícháno s ostatními prvky dohromady, že to člověka upoutá. I když určitá umírněnost, kdyby se jednalo čistě jen o politické machinace, by byla dobrá. Naopak bych řekl, že onen fantasy prvek je tam trochu přemrštěn, ale na jinou stránku to pak dává tomu prostředí jiný nádech. Každopádně postavy jsou příjemné (i když občas tam z toho udělej nehoráznou komedii), dobrodružství je opravdu poutavé a dramtických chvil je tu též dost. Všechno se tu navíc postupně objasňuje, takže divák není držen v nejistotě dlouho, jak tomu bývá u většiny anime. I když jedno velké tajemství zůstává stále neodhaleno a to, čím doopravdy je onen Aladin. Krom výše zmíněných je tu ale i určitá životní filosofie zaměřující se na jin a jang. Animace je více než dobrá a hudební stránka je tu taky hodně znát. ()

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Tisíc a jedna noc se zřejmě v anime již dlouho nerecyklovala a tak přichází Magi, aby namíchal Eintopf z prostředí blízkého orientu, fantasy a postav z pohádek, co vyprávěla Šeherezáda. Nejde o žádnou adaptaci, ale spíše velmi volnou inspiraci. Aladin je tedy mladičký magi, jenž si vyvolí Alibabu za svého protekčního krále. Od časů Merlina a Artuše totiž každý ví, že králové jsou na králi pasováni čaroději, to až jistý výklad křesťanství si usmyslel, že to dělá bůh. Morgiana sice zůstala otrokyní, ovšem zřejmě se jí líbí Alibaba a navíc má v nohou dynamit. Atakdále, atakdále, je tu Kásim, Sindibád a spousta dalších tisícjedničkových postav a postaviček. +++++ Jelikož seriál zove Magi a tito kouzelníci si volí krále, dílko nám přirozeně tíhne k pomezí mezi hrdinským eposem a zobrazováním politiky. Nemám pocit, že by si v jednom či druhém vedlo dobře. Postavy mají jednoduché povahy, pár vypjatých definujících okamžiků v minulosti, při nichž se prolilo hodně slz, pronesla poučná moudra a rozdalo spousta nevinných úsměvů, a především postavám chybí hlubší motivace. Alibaba páchá dobro, neboť skrz naskrz dobrý. Aladin je taky dobrý a navíc má povzbující úsměv vůdce sekty. Že leze ženám do výstřihu je jen takový roztomilý anime výstřelek. Dobře, poněkud otravný, ale snad jej stvořila touha někoho rozněžnit a rozesmát. Další postavy kolem také oplývají dobrotou, když se náhodou rozkolísají, A+A duo je na koleje do pozitivna jistě zase nasadí. Ovšem ti v pozadí... Jak nějaká inverzní transformace. +++++ Politické kolo dějin roztáčí samá patetická gesta, souboje personifikovaného, zhotnělého zla a dobra, souboje dobré vůle reprezentované obřími figurami, jež vrhají světlo, a zlé vůle, kterou zastupují temná, rohatá a vraždící monstra. Primitivní metafora, která stojí v opozici k real politik a snaží se nám namluvit, že všichni budou šťastní, když zavládne Alibaba a jeho kamarádi. Zdá se, že pouhý křik "pravda a láska" a chlapík, který to umí podat přesvědčivě a dobře máchnout mečem, stačí k nastolení vlády té ústřední Havlovy dvojice hodnot. +++++ Kdyby ono máchání uspokojovalo člověka výtvarnem, dynamikou či taktizováním... to by člověk seriálu leccos odpustil. Žel generičnost čiší ze všeho kromě designu prostředí a postav, které těží z primitivních variací na inspirační vzor. Po 18 dílech již nemám chuť se zabývat osudy postav, jimž chybí rozměr, cíl i přístup. Dojem kolem **, hodnocení neuděleno, neboť se zdá, že jde zase o jeden ze seriálů, jež budou trvat věčně. ()

Reklama

darthvader77 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí deseti dílů, veliká spokojenost seriál dodržuje vše na co jsme zvyklý, máme tady opět propracované charaktery, svět a hudbu, přičemž se vychází ze slavné 1000 a jedné noci. Aladin sympaťák otravný mi vůbec nepřišel. Líbí se mi, jak hlavní hrdina hledá odpověď na to, kdo je a významy takových věcí jako přátelství, válka, nenávist. Smrt pár postav, která dokáže pořádně zesmutnit a překvapit. Už se těším na další díly. ()

Saraph 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K tomuhle jsem se dostal přes sequel vycházející v této sezóně, což byl jeden z 5 nejlépe hodnocených kousků na MyAnimeListu. Nakonec jsem byl spokojen. Bylo tam sice dost přehrocených ubrečených momentů, ale to už tolik nevnímám. Byl jsem rád, že se tam něco dělo, i když to občas mohlo být jen bezhlavé rubání se mezi stejnými nepřáteli. Docela jsem si vzpomněl na Fairy Tail. Mraky magie, také se občas objeví 10 nových postav , aby jich jako nebylo málo. ;) ()

Shredder 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslim, ze prva veta ktoru napisal Hromimo, M: TLoM v mnohom vystihuje. Z Japonska sa presuvame do (nielen) arabskej kultury, takze jedlo, saty, architektura, postavy aj kultura samotna su odlisne spracovane. V prvom rade uputa prave spominana osobitost. Napriek tomu, ze tu najdeme typicke anime prvky (ecchi), celkovy feeling je znacne odlisny od inych anime. Pestrofarebny uzasny svet, popri ktorom Disneyho Alladin, Sinbad od DreamWorksu aj dalsie kusky s podobnou temou vyzeraju ponuro, divaka s fantaziou uplne pohlti. Ci sa prechadzame mestom, alebo sledujeme rozmanite postavy predvadzat magiu, vsetko mozeme oznacit za "eye candy". Pribeh sa tiez nerozvija uplne podla standartnych sablon, co je tiez prijemne prekvapenie. Napriek vsetkym pozitivam je celkovy dojem vlazny. Postavy casto konaju nelogicky, niektore, ci predovsetkym Alibaba az neskutocne iritujuco a hlupo, co kazi nielen dojem z deja, ale napriklad aj scenok, ktore by mali byt emotivne. Suboje su vizualne putave, no choreografiky nudne a az prilis casto prerusovane. Postava A sekne do postavy B a pride trojminutovy dialog, postavy sa daju opat do boja jedna odstreli cele bojisko a druha sa zatial posilni skrze emocie. Jednoducho povedane, serial je zaujimavy a ma potencial, ale nie je to to prave orechove. ()

Galerie (427)

Reklama

Reklama