Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prodá český stát největší luhačovický hotel německému zájemci? Čeští vlastenci jsou proti, zvlášť když jde o fabrikanta, který nechal za války střílet do českých dělníků. Ve vypjaté atmosféře veřejné dražby se pro jednoho z mladých četníků dramaticky uzavírá příběh jeho pobytu na četnické stanici v Luhačovicích. Závěrečná epizoda, ve které se ukáže, kdo nakonec vyzrál nad všemi, jejichž životní soudy jsme po dvanáct večerů sledovali. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jako četník, hlavně křesťan a katolík, něco takového nemohu strpět." Takže si to shrňme: máme tady jeden § 129 Smilstvo proti přírodě, jednoho otráveného Němce a jednu burzovní prostitutku. Za mě je to špatné téma chlapů se zkříženými bodáky, slušný případ a neuzavřený útěk Faňkové. A taky bych neměl zapomínat na taškařici s ohňostrojem, ale mě tyto pokusy o grotesku zase tak moc neberou. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta komická dvojka s ohňostrojem byla celkem vtipná. Celkově je tento seriál vcelku dobře natočený i zahraný.A musím ocenit i velmi dobře vybrané lokace, např. i hradní zřícenina Cornštejn na Znojemsku. Sympatické je, že tvůrci nezamlčovali palčivé sociální problémy, které nová republika zdědila po c.k. monarchii. Proto: 4,5 - 5 hvězdiček a 76 % . ()

Reklama

malet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento, bohužel poslední, díl splnil vše, co jsem čekala. I tady se odehrávaly dva příběhy, možná tři, s tím Cmíralem, ukázaly se lidské charaktery (šmejd Polívka), i humorná stránka života městského strážníka. Ohňostroj v boudě, to nemělo chybu :-) Překvapil mě důvod odstranění fabrikanta. Čekala jsem že Šína bude syn nějaké zavražděné dělnice, a ne prospěchářský šmejd, ale ono by mě to asi nebavilo, kdybych to tipla všechno. Rozseknutí dvojice Cmíral - Polívka. No to je ale teda podrazák, ten Polívka. Nejdříve chudáka Cmírala zblbne a pak mu takto vrazí kudlu do zad. Ty jeho malý kmitající oči - fuj. Ještě že je Cmíral takový kliďas, já bych mu asi spravila ciferník. Trochu by mě zajímalo, jaké mají v tom Švýcarském sanatoriu výsledky s léčbou :-) Ale je fakt, že to jako obvykle Gebrt vyřešil naprosto famózně. Ještě se mohla Láskovi vrátit Stáňa a byl by to hepáč úplný. Jestli jde fakt Gebrt do důchodu, tak už nemusí další díly být, protože tento moudrý a přitom mile breptající vrchní velitel je nenahraditelný :-) ()

quixote 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejlepších dílů, ani ne kvůli samotnému případu, spíš kvůli celkovému rozuzlení napjatých vztahů mezi postavami. „Skandální“ zápletka Polívky a Cmírala nakonec dala především podnět k přemýšlení, jak to ten Polívka vlastně myslel a proč jednal, jak jednal. Některé momenty byly opravdu emotivní a působivé. Konec skoro dojemný, jak už loučení někdy bývá. Velmi dobře napsané i zahrané! ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skandální dramatické vyústění vztahu ala "zkroucená" hora na mne působilo dost prvoplánovaně, jako mrkej jak dnes společnost pokročila a je tolerantní... To mne docela otrávilo, to mne totiž do četnického příběhu vůbec neštimovalo. Krimi zápletka i komické scény by jinak byly vcelku fajn, na vyšší hodnocení. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Filmovalo se v Luhačovicích, Prostějově, u chrámu Tři Grácie v Břeclavi. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Četníku Cmíralovi (Martin Donutil) hrozilo za homosexualitu až 10 let odnětí svobody na základě § 129 trestního zákoníku z roku 1852. Po vyhlášení Československa byly návrhy zákon přepracovat, ale nedošlo k tomu. Během 2. světové války nacisté homosexuály zavírali do vězení či posílali do koncentračních táborů na základě § 175. V roce 1961 dochází k legalizaci homosexuálního styku díky  výzkumu Kurta Freunda, který prokázal, že sexuální orientace není otázkou volby. (sator)
  • K otevření pramene Ottovka došlo ve skutečnosti v roce v roce 1905, kdy byl zachycen v kamenném sklepení. V roce 1929 byl postaven pro pramen kruhový pavilon. Další úprava je z roku 1939, kdy byla postavena kamenná jeskyně. V době natáčení seriálu byl pramen uzavřen, protože voda byla závadná, v současné době je opět v provozu. Název získal pramen po Hraběti Ottovi Szerenyim. (sator)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno