Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (215)

Aknah 

všechny recenze uživatele

Film, který je hlavně o velkém přátelství, odvaze a lásce. Čtyři pírka fungují jako základní symbol celého filmu - tedy zbabělost, který mi přijde naprosto přirozená a pochopitelná. Je to opravdu moc dobrý výpravný film s válečnou tématikou, doprovázený hezkou hudbou a Heathem Ledgerem, který se toho jako vždy ujal velmi dobře, ale i přesto na mě film působil nudnějším dojmem. Zdlouhavé scény s domorodcem, byly neskutečně utahané a zbytečné. Možná jsem čekala o něco lepší napětí, nebo herecké výkony... Překvapivě spíš slušnější průměr než dílo, které by něčím vyloženě oplývalo nebo překypovalo. Ale zase z toho na mě aspoň trochu padala ta bezmocnost a někdy marná snaha...Konec byl sice napínavý a dojemný zároveň, ale přesto všechno jsem s tím hodnocením hodně v rozpacích... protože to bylo dlouhé a nějak to ve mě nezanechalo žádný dojem... Trošku zklamání. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Spát na polštáři plném bílého peří, nebo spát navždy? Jedině člověk, který je pánem své vůle a otrokem svého svědomí, může o sobě říct, že má čest.. Kapur se opět nesnaží potlačovat stopy, co v něm a jeho předcích zanechal dávný britský kolonialismus a podobně jako v Elizabeth: The Golden Age vnáší do svého díla jakousi nepopsatelnou vznešenost a úctu v člověka jako takového. Je pravda, že se Ledger ztrácí ve stínech W.Bentleyho a klidné síly jménem Djimon Hounsou, nicméně jako dobrodružná odysea s podtextem definování cti jsou Four Feathers ve svém žánru jistě zaznamenání hodný počin. A koho by snad zajímal výsledek Mahdího povstání, tak vězte, že lidé lépe oblečení v horní polovině těla a vyzbrojení kulomety vyhráli nad lidmi vyzbrojenými nabroušeným mangem a marnou snahou o samostatný Súdán.. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Jako asi většina lidí, co to tu komentovali, jsem poprvé film viděl s nulovýma očekáváníma, a že ten film po chvíli vypnu. Ze začátku to sice je trochu těžší vydržet, ale od scény, kdy Djimon Hounsou paroduje britský smích, jsem byl k filmu přikovaný. Přátelství, hrdinství a síla vůle jsou základem hodně silného příběhu. Do toho fantastický Heath Ledger. Jediným negativním argumentem, se kterým zde můžu souhlasit, je opravdu mizerná kamera (zvlášť v akčních scénách). ()

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Největší slabina je nezajímavý příběh, který nudí a zbytečné zpomalování některých scén. Velkým plusem jsou herecké výkony, výborná kamera a perfektní cit pro barevnou kompozici ( a to Kapur má, viďte Alžběty ). Hezky se mi na to koukalo, ale za srdce mě to tedy nevzalo. Někdo skáče pro pírko přes plot, někdo kvůli němu musí až někam do tramtárie. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Příběh z doby, kdy čest a sláva znamenala víc než hodnota lidského života, kdy padnout za královnu a její dobyvatelské ambice znamenalo to nejúžasnější dobrodružství a jediný člověk, který použil rozum a měl pud sebezáchovy byl hromadně označen za zbabělce a zrádce. Aby se očistil před nejbližšími přáteli, ambiciózním otcem a dokonce i vlastní snoubenkou vydá se do nesmyslného vojenského tažení a paradoxně ten největší hrdina je nakonec právě on. Dívat se na to dá, dokonce jsem se ani moc nenudila, ale přesto je to takový průměrný film s průměrnými hereckými výkony, podivnými střihy a posuny děje. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (9)

  • V mnoha záběrech se po boku britských jednotek objevují také jednotky egyptské. Sůdán totiž spadal pod egyptské chedivství, vazalský stát upadající Osmanské říše. Egypt od 70. let 19. století začal prohlubovat svou závislost více na Velké Británii, která měla silný vliv především v Káhiře a závislost na Osmanské říši se tak stávala čím dál více formální. Mahdího sjednocené pouštní kmeny tak stály proti Britům, Egypťanům i Turkům. (stefji)
  • Film se ve skutečnosti nenatáčel v Súdánu, ale v Maroku. (Candice)
  • Aquol, prodanou princeznu převáděnou přes poušť, hrála súdánská top modelka Alek Wek. (Candice)

Související novinky

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

V roce 1998 si Shekhar Kapur se svojí Královnou Alžbětou odbyl svůj dosavadní vrchol. Americká filmová akademie se naučila skloňovat jeho jméno, ač v hlavních kategoriích zůstalo jenom u nominací, a… (více)

Reklama

Reklama