Reklama

Reklama

Je s námi konec?

  • Česko Před potopou aneb Je s námi konec? (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. (National Geographic)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (207)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem byl trochu otráven, protože Before the Flood opravdu není kdovíjak informativní dokument, který by šel do hloubky a zkoumal předkládané informace z několika hledisek. To tady ovšem není tak úplně cílem. Tenhle dokument má především přesvědčovací funkci a snaží se vyburcovat ke změně co největší množství lidí, což dokazuje i fakt, že je zdarma dostupný na Youtube a láká diváky na známé hollywoodské jméno. Myslím, že to funguje. Předkládané obrázky totiž nejsou příjemné (zdevastovaná Indonésie zafunguje vždycky) a ačkoli se divák, v případě, že se o problematiku alespoň okrajově zajímá, nic moc nového nedozví (i když mě osobně třeba překvapila informace o dobytku a metanu), film v něm přeci jen něco vyvolá. Leo je borec. Ve filmu sice toho moc neřekne, pořád se něčemu diví a evidentně není nějak echt nabiflovaný informacemi, ale snaží se něco změnit a bojuje za své přesvědčení. A už jen tohle je mnohem víc, než co kdy udělá každý z nás. ()

schizmo 

všechny recenze uživatele

S posvátnou úctou vzhlížím k Leovi jako k někomu, kdo za svou kariéru dokázal nejenže vyrůst z průměrně talentovaného noname herce až k totálnímu stropu hollywoodské smetánky (za měherecký top5 rozhodně) a jeho filmy zaznamenávají stále vzestupnou tendenci co se hereckých kvalit týče, ale kdo vyrostl především osobnostně a eticky. Místo, aby si s děvkama úžíval na jachtě tuny koksu (i když ani to se nutně nevylučuje), zasvětil posledních pár let svůj zájem environmentální osvětě. Tak jak jsem před několika měsíci psal v jednom rozhovoru, že obrovský potenciál osvětové činnosti vidím právě v působení celebrit (protože ty mají daleko největší a globální dosah), tak neuběhlo mnoho času a už se to také děje. Málokterý dokument získal tolik pozornosti, jako právě Before The Flood, kterému Leo nejenže propůjčil tvář, čas a energii, stal se dokonce poslem míru při OSN a to je aktivismus na tak velkého herce téměř nevídaný. Dostatečná pozornost tedy byla dokumentu zaručena, je však otázkou, nakolik si lidé a společnost celkově veme k srdci informace, které zde zazněly, protože narovinu - ani jedna z nich není žádnou novinkou, vše jsou všeobecně známé a nás všechny obklopující fakta. Film je přináší poměrně nenásilnou, skoro až nenaléhavou formou - ta dikce skoro jako by k filmu ani nepatřila, jako bychom toho času měli více, než se v dokumentu snaží autoři sdělit. Pravda je však taková, že už výrazně přetahujem, takže feeling snímku by měl být rozhodně jiný. Odborník nebo jen člověk částečně znalý problematiky se zde nic nového nedozví - vše bylo zpracováno jinde, lépe či podrobněji. Musíme však vzít v potaz, že film budou sledovat i lidé problematikou nezasažení, šiká věřejnost, laici a to je také skupina, kterou by měl snímek oslovit nejvíce, protože edukovaní a zainteresovaní lidé na snížení dopadů svého konaní už dávno a systematicky pracují. Before The Flood je zdviženým prstem pro všechny, kdo ještě nepochopil závažnost situace nebo nijak nezodhledňuje ekologickou zátěž planety, kterou každým dnem své existence představují. Společnými silami bychym se měli snažit posunout se, změnit myšlení a přístup, protože pokud ještě nejaký čas máme, moc nám ho nezbývá. A týká se to nás všech... ()

Reklama

elanius 

všechny recenze uživatele

(167/2017) / V rámci dokumentárnej tvorby nijak zvlášť film neohromí, trošičku možno pripomína Before the Flood skoršie Moorove veci. Čo je tu dôležitejšie je "message" filmu a s Capriom či bez, je takýto dokument viac ako potrebný. Nemyslím, že niečo zásadné zmení, ale aspoň podáva (smutné) svedectvo o dobe post-faktuálnej, len tak pre pripomenutie, a odkaz do budúcna, že sme o tom všetkom vlastne vedeli. (7/10) ()

KRYSIOPICE 

všechny recenze uživatele

Myšlenka natočit další popularizační film o problematice globalní změny klimatu je ušlechtila. Nicméně amíci se hodně soustřeďují na emoce a ne na fakty. Film jako celek klouže po povrchu, aniž by nabídl opravdová řešení a serioznější debatu o tom co bude. Například film nám serviruje elektromobily jako řešení. Auto na elktřinu je podle nich hotová technologie, která není v provozu jen kvůli loby těžařských firem. Je naivní si myslet, že je možné jen tak přejít od spalovacího pohonu na vodik nebo elektřinu. Výroba baterii a elektormobilu spotřebovává energii, která se musí opět získat spalováním fosilních paliv. A elektřina pro jejich pohon se musi take z něčeho vyrobit. Proto pokud jezdím elektromobilem, můžu si bez víčitek jezdit s pocitem, že dělám něco pro planetu, ale ve finále žadne CO2 neušetřím. A jak to bude například s letadly ty budou létat na co? Kurva a co tam děla svatý Franta. Co ten ma společného s klimatem. kdyby místo toho žvanění dovolil těm kudlankam používat šprcku tak nas tady neni 7mld ale míň a planeta by tolik nedostava zabrat. BTW Jaký mělo význam měnit název filmu pro českou produkci? ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

A jsme v p*deli. Jestliže jsem u dokumentu Plastic planet prohlásila, že by to měl vidět každý... u této záležitosti to platí dvojnásob, trojnásob...! National Geographic za pomoci sympatického posla míru shrnul nejaktuálnější hrozby naší existence, přičemž poukázal na nejdůležitější fakt: Firmy s fosilním palivem mají zřejmě tu největší moc na světě. 98% klimatologů se shodlo na tom, že se zeměkoule ohřívá, klima se mění a způsobeno je to hlavně užíváním fosilních paliv a další lidskou činností. Přesto (hlavně v USA) existuje dezinformační kampaň, která se lidi snaží mást o tom, že globální oteplování vlastně neexistuje. A za vším samozřejmě hledejte politiku - a peníze. "Za poslední 2 roky jsem cestoval po celém světě, viděl jsem města jako je Peking, zalykající se průmyslovým znečištěním, prastaré severské lesy v Kanadě, které byly vymýceny. A deštné pralesy V Indonésii, které byly vypáleny. V Indii jsem se setkal s farmáři, jejichž úroda byla odplavena, v Americe jsem byl svědkem stoupání hladiny moře, které zaplavuje ulice Miami, v Gronsku a Akrtidě jsem udiveně hleděl na to, jak mizí prastaré ledovce mnohem rychleji, než vědecké výzkumy dokazují. Měli bychom přemýšlet o vině, kterou nese každý z nás. Až se naše děti a vnuci ohlédnou zpět, uvědomí si, že my jsme měli prostředky na zastavení tohoto ničení, ale nenašli jsme politickou vůli, abychom to udělali." ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Celosvětový rozsah premiéry dokumentu nemá ve filmovém průmyslu obdoby, vysílal se i na zhruba 250 univerzitách po celém světě, dostal se i do programu filmového festivalu v Torontu a v Londýně, k dispozici bude i pro církevní instituce a kostely. (Duoscop)
  • Unikátní dokument měl světovou premiéru na televizních a streamovacích kanálech National Geographic ve 171 zemích celého světa ve 45 různých jazycích. Film se bezplatně vysílal od 30. října až do 9. listopadu. (Duoscop)
  • V roce 2014 jmenoval generální tajemník OSN Pan Ki-mun Leonarda DiCapria poslem míru Spojených národů s přednostním zaměřením na boj proti globálnímu oteplování. (Duoscop)

Související novinky

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (více)

Reklama

Reklama