Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milada Dvořáková má před svatbou se svým obchodním partnerem Dubem, majitelem benzinových pump. Když ho přistihne v objetí se sekretářkou, rozejde se s ním. Založí konkurenční firmu ŽUB (Ženy u benzinu) a zaměstnává výhradně svobodné ženy. Také Dub se pustí do konkurenčního boje.... (oficiální text distributora)

Recenze (23)

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Snad nejblonďatější česká komedie vznikla v čase, kdy každý snad spíše šahal po truchloroušce, než se odbarvoval. Tak zatímco se kopal nový hrob největšímu českému básníkovi, se na plátně sveřepě a skvostně lhalo, jako by vůbec mohlo být nějaké zítra. A když se na to dnes dívám, žasnu, jak se bavím a směji zatím, co venku se chystá nové pochovávání něčeho nepojmenovatelného, od čeho jsem po dlouhá léta odvozoval svou identitu. A nejen proto, že jsem tak zábavně nikdy netankoval. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

No, ti, co tento film označují za "emancipační", ho patrně neviděli až do konce. Neboť ženy poznají, že nejlíp je jim u mužů (Šlemrová: sice všechno zvládnu sama, vydělávám miliony, ale ta mužská ruka v podnikání stejně chybí! A nemluvě už vůbec o závěru, kde Kreuzmannovi sdělí, že se jí nejvíc líbí, když je ráznější, že nějaká ta facka a přiškrcení rozhodně taky není od věci), ale pozor, jen u mužů jejich společenské třídy, páč když nějaká švadlenka míří vysoko, třeba na továrníka, neskončí to dobře. Jinak tento film lze označit za první akční u nás, neboť zatímco v jiných trvaj rvačky pár sekund (jedna facka, druhá, pak zalehnutí), tady se to v jedné scéně řeže celé minuty a lítaj kolem, no nelžu vám, i pěsti. A dost je to možná náš první film, kde si zahrála tráva, páč jinak si nedokážu vysvětlit vychechtanost toho děduly, co vždycky přijel k pumpě a že na benzín nemá peníze. ()

Reklama

Aelita 

všechny recenze uživatele

"Poznala jsem, jakému nebezpečí je vystavena žena pracující pod dozorem mužů." A proto "ženy u benzínu nastupují" a vítězí. Ovšem jejích vítězství je nesobecky nebaví a jejích citlivé duši něco nebo spíše někdo chybí. Konec konců lidstvo přežilo - zatím - jen díky aspoň občasnému porozumění mezi muži a ženami :-). ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Výrazně emancipovaná filmová komedie, nepostrádající vtip a jistý půvab. Prostor před kamerou získali většinou představitelé mladší herecké generace s průpravou operetní i činoherní, ale vítr z plachet všem zúčastněným bere báječná Růžena Šlemrová v roli energické majitelky dámské fúze benzinové společnosti. Ostatně, vůně benzinu a přehlídka dobových kuriozit, včetně vybavení benzinových pump, stojí za pozornost ještě dnes. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

52% je velmi málo pro tento poměrně zdařilý snímek. Komedie je to vtipná, plná půvabných dívek, a přestože hlavní humor čerpá především z feministického pojetí světa (což se děje v každém filmu, kde je Šlemrová), nic nevadí, že je to scénář neoriginální, ba v té době pořád dookola omílaný - tedy že žena je schopna zastat muže (skoro) ve všem. Ještě jednou zdůrazňuji, že Růžena Šlemrová je zde perfektní jako vždycky, ostatní herečky jsou spíše estetickou stránkou filmu, a muži zde ve svých epizodních roličkách snad ani nestojí za řeč. Dal bych tři, ale kvůli silnému podhodnocení dávám za čtyři. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (5)

  • Točilo se v Praze, Říčanech a Tehovci. (sator)
  • Nespokojný zákazník pri pumpe, ktorého hral Josef Příhoda, sedel v automobile AERO 500 - typ 10 HP. (Raccoon.city)
  • Autobus ve filmu je Škoda 306 N z roku 1933. Škoda 306 byl užitkový automobil vyráběný v československé automobilce Škoda. Vyráběl se v letech 1929–1939 a bylo vyrobeno méně jak 200 kusů. (sator)

Reklama

Reklama