Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hořce úsměvný příběh o tom, že manželství ani vědecký výzkum nelze provozovat na poloviční úvazek. Jeho hrdiny jsou dva nadaní mikrobiologové, Marta Hančová a Zdeněk Hradecký. Oba mají velké plány, ty však osudovým způsobem  změní fakultní ples, na kterém se poprvé setkají. Stráví spolu noc a v den promoce už Marta představí Zdeňka jako svého ženicha a nastávajícího otce svého dítěte. Marta nastoupí do ústavu molekulární biologie a genetiky, kde je jejím nadřízeným její tajný ctitel Vašek Hořánek. Oba se plně a bez ohledu na čas věnují důležitému výzkumnému úkolu. To ovšem moc neprospívá rodinné pohodě novomanželů Hradeckých. Po narození dcery Aničky zůstává Marta doma, zatímco ctižádostivý Zdeněk aspiruje na místo vedoucího oddělení buněčné fyziologie. Když však po čase Martě hrozí, že by mohla přijít o místo v Hořánkově laboratoři, rozhodne se znovu nastoupit do práce a dceru přenechat přes den babičce. Ta ovšem nevydrží dlouho, a tak jsou manželé nuceni najmout chůvu, přestože je to finančně zatěžuje víc, než je pro ně únosné. Napětí mezi manžely roste a situaci ještě zhorší skutečnost, že se Hořánek stává Zdeňkovým konkurentem v boji o místo vedoucího. Hádky u Hradeckých jsou na denním pořádku, až nakonec Marta s Aničkou Zdeňka opustí... Český film o lásce a manželské krizi, podobné pracovnímu úrazu, vznikl v roce 1986. Pod pracovním názvem Hroši nepláčou ho natočil režisér podle scénáře Haliny Pawlowské a Milana Šteindlera (kteří se ovšem netajili nespokojeností s úpravami, které ve scénáři provedl režisér). (TV Prima)

(více)

Recenze (62)

Tominni 

všechny recenze uživatele

Příběh o volbě mezi rodinou a péčí o dítě na jedné straně a budováním kariéry ve výzkumném ústavu. Co je víc? Ne příliš povedený film, který sice hezky popisuje touhu mladých po kariéře a co pro ni jsou ochotni udělat, ale o komedii se tedy nejedná. Věda bez mládí je tragédie, věda bez stáří je komedie. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Když k tomu budete přistupovat jako ke komedii, nebude se vám to líbit. Pokud na to budete nahlížet jako na obyčejný životní příběh ženy, které zahýbá její muž, měli byste být spokojeni (ale jak se koukám na zdejší hodnocení, tak asi ne). Dagmar Veškrnová s Oldřichem Kaiserem neurazí a odehráli si svůj standart. Tento film bohužel už trochu zestárl, ale jeho linie příběhu je aktuální v každé době. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

V jistém ohledu zajímavý film. V každé době jsou lidé stejní- darmošlapové, vlezdoprdelníci, kariéristi a další. Jen to, o co se hraje, je vždy jiné. Za socialismu se hrálo o věci, které nám dnes mohou přijít směšné, ale bylo to úplně stejné drama. Konec osmdesátých, to kam se dostala hudba, móda i lidi samotní, to byla prostě hrůza- je dobré si to občas připomenout. Jinak je to po stránce logiky příběhu ale docela blbost. 70% ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Spojit dohromady komedii s dramatem, chce schopného scénaristu, režiséra a herecké obsazení. Můj hříšný muž naplňuje jen jednu třetinu z výše vyjmenovaných elementů. Jedná se o veskrze bezvýznamný film, který ve své době mohl zbudit sympatie u diváků. Tvůrci se navážejí do tehdy aktuálních problémů, jenž by o deset let dřív nebyly možny-ledaže v satirickém tonu a režii stranických dramaturgů. ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Ten film má hrozně super námět, který byl podán celkem přesvědčivě a věrohodně a je pořád aktuální. Určitě za to můžou herci, kterým i docela slušely ty chemické pláště a minimálně Oldřich Kaiser s Janem Hartlem se mi v nich vryli do paměti. 🧪 Ale osobně pořád nevím, co si o tom filmu myslím. Ve snímku se objevila velká spousta herců, ale třeba jenom na minutu - ten Václav Upír Krejčí tam byl jakože na ozvláštnění nebo...? 🙉 Hrozně mě tam bavila Petra Janů slay, která zaprvé hrála/nehrála sama sebe, takže prostě Petra Janů a občas mě děsila svojí vizáží. Oldřich Kaiser tam byl jakože ✨️fakt hot✨️ nebudu lhát a extrémním způsobem mě tam vytáčela Jana Švandová - ani ne tak rolí, kterou hrála, ale prostě jen svojí existencí. Takže film mě docela bavil a komedií bych to úplně nenazývala, páč mi to přišlo spíš depresivní. Takový průměr, prostě život za socialismu (můžeme tam pár sekund bilancovat nad těmi retro potravinami), který řeší již zmíněné téma. A P.S. Proč se to sakra mělo jmenovat Hroši nepláčou? - Fakt tam mělo být HROŠI nebo HOŠI? ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Malou dcerku manželů Hradeckých si zahrála Lenka Kubálková, kterou filmaři objevili na tréninku gymnastiky. Pozvali ji na konkurz, kde všechny ohromila svou výřečností. Tehdy jí byly 4 roky. (SONY_)

Reklama

Reklama