Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(5) / Epizody(45)

Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (38)

psychoJoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Animovaný skvost - kvůli animaci si ráda tento seriál sem tam pustím znovu a jen tak se kochám. Svět je naprosto kouzelný (všichni ti elfové, magie... pecka prostě!), postavy sympatické a bez větších nelogických změn a příběh se za mě skvěle rozjíždí. Trochu bojuju s aspektem veškeré té korektnosti - dva elfí tátové mi zas tak nevadí, ale dvě královny, co mají dceru už na mě jsou trochu moc. Naopak mě velmi fascinuje fakt, že zatím (do 3. série) vlastně nezemřela jediná postava (není to tam explicitně sděleno) a na dojmu to tentokrát pouze přidává. Dětem a těm, co můžou animované pohádky, vřele doporučuju! Okrajově na závěr chci vyzdvihnout originální anglické znění (ty přízvuky mě baví!) ()

andalin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taková jednohubka na volné odpoledne. Mě se to líbilo - sice je to takové pohodové a spíš pro děti, ale má to vtip, milé postavy a zajímavý příběh. Je tu krásně nastíněná ta fantasy atmosféra, život na hradě, cestování za questem a nesmyslné boje lidí a elfů. Největší gól je za mě skotská elfka, která se tam prostě hodí. :D ()

Reklama

Elerrina 

všechny recenze uživatele

U postmoderního amerického fantasy seriálu, zacíleného na odrostlá děcka a teenagery, je ze všeho nejdůležitější to, zda odpovídá současným vysokým standardům politické korektnosti. Takže si to zkontrolujme: charakterní a moudrý král je černý - check, padoušský intrikánský záporák bílý - check, rasově smíchané obyvatelstvo – check, běloch poklekne před černochem - check, homosexuální pár – check, lesbické páry - dokonce dva, bojovné militantní ženy – nepočítaně, inkluze zdravotně postižených: jedna němá generálka, jejíž znakovou řeč překládá pobočník, jeden slepý pirát s asistenčním papouškem, jeden třínohý vlk s implantovanou iluzí čtyř nohou. Uf, schváleno. Jako možná nezamýšlený bonus navíc je přidáno nové pravidlo, že pokud padne do zajetí muž, je jeho věznitelem muž, pokud padne do zajetí žena, tak ji vězní ženy. (V případě němé generálky je toto zajetí navíc nechtěně srandovní tím, že když má svázané ruce, tak nemůže „mluvit“.) Za propagaci válečnického vyobrazení žen je vůbec nutno tvůrce pochválit, tak například během boje s drakem hrdinně padnou hned tři královny, zatímco chlapi stěhujou nějaký šutrák. Ale k věci: celý seriál je plný neuvěřitelných protikladů. Chvíli překvapuje dosud neviděnou krutostí (mučení zajatce!), vzápětí se plácá v naivitě a dětinském pitvoření, pak předestře hluboká moudra, temnou magii nebo dramatické střety, aby je následně rozmělnil do nepochopitelně hloupých dějových zvratů a odboček. Prostě takový dort pejska a kočičky (což je mimochodem typický problém těchhle instantních produktů velkých studií, na kterých makalo mnoho lidí a každý měl jinou vizi). Přitom tu máme skutečně atraktivní zápletku střetu mezi lidmi, elfy a draky, celkem originálně vystavěný svět, pár příjemně nečekaných twistů a svižně odsýpající děj typu“ musíme něco někam odnést přes všemožná nebezpečí“ v závěru nahrazené za „musíme zachránit mír, i kdybychom kvůli tomu měli svést epickou bitvu“. A sem tam dokonce zavane i určité kouzlo osudovosti. Tedy zaválo by, kdyby ho spolehlivě nepohřbívaly nesympatické postavy. Hlavní hrdina Callum bohužel vykazuje známky chronické blbečkitidy, Ezran je šíleně zidealizované pohádkové dítě, Soren měl být asi komická postava, je ale jenom hloupý a namachrovaný, a Claudie je jednoduše psychopatka (po tatínkovi). Asi jediná, která soustavně neleze na nervy, je elfka Rayla, trpící pouze komplexem „nejsem tak dobrý zabiják, jakým bych měla být“. Postupem času se Callum a Soren dopracovávají k nějakému tomu hrdinství, ale protože se zároveň za celou tu dobu nedokázali nějak vyvinout a trochu zmoudřet, tak to moc nefunguje. Shrnutí: tvůrci vzali hořký oříšek frustrací, bolestínství a pochybného idealismu současného západního světa a obratně ho zabalili do ňamkového fantasy marcipánku. Nedivím se tomu, že to mnozí s chutí spolknou, moje laťka pro kvalitní fantasy je ale nastavená trochu výše. ()

LND 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších fantasy seriálů, jaké jsem kdy viděl. Neuvěřitelně zábavný a chytlavý příběh, kde není snad jediné hluché místo. Často se v příběhu setkáváme i s pohledy do minulosti, které opodstatňují současné jednání postav, a to má vždy logiku – u seriálu pro děti je to dost nevídaná věc. A že tam občas někdo opravdu umře, je také u seriálu pro děti dost nevídaná věc. Takže bych tomu vlastně vůbec neříkal seriál pro děti. Podobně jako třeba v Game of Thrones je tady krásně ukázáno, že svět není černobílý a dobro a zlo jsou hodně relativní pojmy (nejlépe je to asi vidět na lordu Virenovi a jeho dětech). Díly jsou krátké a vždy končí cliffhangerem, takže to stále nutí dívat se dál. K tomu krásná animace, epický soundtrack… nevím, jestli mám u animovaného seriálu používat pojmy jako výprava a kamera, ale rozhodně jsou na špičkové úrovni. PS: Parta hrdinů musí projít přes nástrahy a dopravit magický předmět na druhý konec světa, aby zachránili svět před blížící se válkou. Co mi to jen připomíná? :) PPS: Nechápu, že Rayle v té vestičce není zima. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Dračí princ je krásně animovaný seriál, který vám zaplní prázdné místo po Legendách o Aangovi a Koře. Na první pohled Netflix odvedl opravdu slušnou práci. Máte tu dobře vystavěný svět, zajímavé lore, zapamatovatelné postavy i vcelku funkční zápletku, ale je tu také několik věcí, které seriál táhnou ke dnu. Tou první je humor, který je šíleně dětinský a nevěřím tomu, že by ti vtipy rozesmály i normální děti. To by musely být po lobotomii mozku... nebo Američany. Sem tam se nějaký ten povedený joke objeví (např. když pirát vysvětluje, jak přišel o oči), ale jinak tyto nevtipné vtipy zabíjí i spoustu vážných momentů, které by si divák více vychutnal bez nich. Dalším mínusem je nedůvěryhodné cestování postav. Na jednu stranu sledujeme hlavní postavy, jak někam putují, ale když někdo jiný vyrazí ze stejného místa o řekněme týden později, tak je stejně schopný postavy dohnat. Pomalu všechno navíc vyřeší Deus Ex Machiny a hlavně poslední díl třetí řady je jimi tak moc nabitý, že jsem té obrovské bitvě, kdy každou chvíli odněkud přicházela pomoc, nevěřil. Závěr a konečně rozvedený vztah Sorena a Rayly mě ale u seriálu nadále udrží a jsem zvědavý, kam nám tento svět zavede nyní. 70% ()

Galerie (383)

Zajímavosti (14)

  • V knižnici Katolisu sa nachádza kniha s názvom „Stratené tajomstvá Xadie“, ktorú napísal D. Giehl. Je to odkaz na Devon Giehl, ktorý je jedným zo scenáristov a producentov série. (priness)
  • Odkaz na Pán prstenů (1978): V diskusii o vzatí Dračieho princa do Xadie Callum hovorí „Človek jednoducho nejde do Xadie,“ parafrázujúc známu Boromirovu vetu „Človek jednoducho nejde do Mordoru.“ (priness)
  • Formule temné magie jsou vlastně anglické fráze čtené pozpátku, např. „Fle wodahsnoom eht kees“ = „Seek the moonshadow elf“. (KCM)

Reklama

Reklama