Reklama

Reklama

Bitva o Inčchon

  • Jižní Korea Incheon sangryuk jakjeon (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jen několik málo měsíců, po takřka absolutním obsazením země invazivními vojsky Korejské lidové armády, v roce 1950, vydal americký námořní generál Douglas McArthur (Liam Neeson) přímý rozkaz k tajné operaci nazvané X-Ray, která měla dle jeho osobního názoru přivést v případě úspěchu celou jeho rozsáhlou námořní flotilu spojeneckých vojsk, čítajících takřka osmdesáti tisícové vojsko, až k samotným mělčinám přístavního města Inčchon. Mělké vody, obepínající geograficky strategický přístav obsazené země, byly ale poseté podmořskými minami, jejichž plán rozmístění měl pouze jeden jediný člověk, tyranský severokorejský velitel Gye-jin Lim (Beom-soo Lee). Jihokorejský velitel Hak-soo Jang (Jeong-jae Lee) se s generálovým požehnáním vydává společně se sedmi členy na sebevražednou misi, která má rozhodnout o výsledku celé Korejské války. Jeho úkolem je infiltrovat se mezi okupantské jednotky a zajistit informace o držení plánu rozmístění podmořských min, předat jej velení a čekat na osvobození. Po prozrazení identity infiltrovaných se ale z celé tajné mise stává boj o vlastní přežití, kdy největším nepřítelem už není jen komunistická kulka, ale krátící se čas od zahájení rozsáhlé námořní operace. (Conspi)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (48)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Špionážní drama a válečný film k tomu, jen lituji, že jsem se nedostal k režisérské verzi. Jak se nám vztahy přitvrzují, snaha ospravedlnit svoji minulost a současné nároky u států vzrůstá, filmová propaganda má žně. Korejci pojali vylodění v Inčonu se ctí, ano patriotické, patetické, ale nic otravného nebo přehnaně nadsazeného. V hlavní roli vůdce infiltrační skupiny výborný Jeong-jae Lee, jako Douglas McArthur charismatický Liam Neeson, který nemá chybu, překvapilo mě, jak apologicky je film vůči němu pojat, McArthur jako hrdina a muž s principy. To Kim Sung-il se filmem jen mihne, naštěstí ne jako zpotvořená směšná kreatura. Cítím v tom jasně snahu jít ve stopách Johna Woo, akce, výbuchy, romance tentokrát u romantického režiséra chybí a neříkám, že je to špatně. Správně bych měl dát za tři, ale to bych křivdil hereckým výkonům a hlavně celkově dobrému technickému zpracování, ať choreografie, hudba atd. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Celkem hezky natočený válečný film, který vám ale po nějaké době přijde jako něco, co jste už viděli, anebo spíš jako něco, co je sice fajn vidět, ale v hlavě vám toho moc nezůstane. Vizuální stránka není vůbec špatné, ale postavy prostě nejsou nijak skvělé. Liam Neeson dost zachraňuje jen svou přítomností. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Papundeklová příšernost točená kompletně ve studiu za pár šupů. Efekty jak z dvacet let starých PC her a dramaturgie a scénář televizního filmu z Německa. Veškerý rozpočet padl na použití Liama Neesona na přebal DVD a jeho deset replik. Naivně jsem doufal, že to bude nějaký Korejský velkofilm, ale celé je to opravdu jedna studiová příšernost. V roce 2016 skoro až nepochopitelné. Něco podobného teď spáchal i Bruce Willis, takže děkuji téhle blitce, že mě od dalšího naivního očekávání dokonale odradila. 30%. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Hodnotenie 111 minutovej verzie: Mohol z toho byt prepracovany spionsky film zakonceny mohutnou invaziou. Ale vznikla z toho nezazivna bachorka o parte spionov, ktory zmätene patraju po nejakej blbej mape az na konci konecne dôjde k invazii. Postavy su nevyrazne ploche figurky, ktore mi boli uplne ukradnute a kratko po dopozerani filmu si spominam iba na troch z nich. Klasicky sympatak ako hlavny hrdina, hlavny zaporak, ktoremu svinstvo vyzaruje z oci na prvy pohlad a jediny kto tu trochu vycnieva je Liam Neeson ako general MacArthur. Ale najskôr vycnieva len tym, ze je jeden z mala belochov v korejskom filme. Dejova omacka proste nefunguje. A akcia? Na prvu si pockame nekonecnu polhodinu. Mensie prestrelky su solidne, ale nic vynimocne. Vela ich tu aj tak nie je a prakticky na nieco poriadne musime cakat az do finalnej invazie. No a ta ma tiez daleko ku krvavej nekompromisnej vrave zo Spielbergovho vojaka Ryana. Ovela blizsie ma k Bayovym cool ohnostrojom z Pearl Harboru. Ale nie su tak velkolepe a miestami su hnusne digitalne. Vysledok je pre mna velke sklamanie. Zmäteny nudny film s akciou bez poriadnej šťavy. Nakoniec som rad, ze som videl tu kratsiu verziu. 4/10. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Chce si ten dedo zopakovať Normandiu...?" Kórejci opäť prišli s vojnovou tématikou a to som vždy v strehu. Predpokladal som, že L. Neeson prijal iba malý štek na prilákanie divákov, ale nakoniec si ukrojil pomerne slušný kus a je ho vidno častejšie než som čakal. Kombinácia špionážno - vojnového filmu sa vydarila. Hlavný záporák je zaujím,avý hajzlík a vždy keď je na obrazovke, nuda nehrozí. Akčné scény sú tradične na vysokej úrovni, presne tak ako to od Kórejcov očakávame. Niektoré scény sú zbytočne prestrelené, chcelo by to urobiť reálnejšie, ale inak nemám veľmi čo kritizovať. Záver sa podobá skôr akčnému filmu ako filmu podľa skutočnej udalosti, ale predpokladám, že je to len ľahká inšpirácia. V závere sa objaví skutočné foto Juhokórejskych hrdinov. Škoda, že som sa nedostal k predĺženej verzii. Možno časom. 80%. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Zbraň, kterou používá Lim (Beom-soo Lee), je pistole Mauser C96 v ráži 9 mm. Pistoli Tokarev T-33 používá při přestřelce v hospodě Jang (Jeong-jae Lee). V nákladním autě je použit americký kulomet M1919 a samopal M3. Další zbraně použité ve filmu byly samopal PPSH 41, pistole Tokarev TT-33 a pušky Mosin-Nagant. (K98)
  • I přes fakt, že snímek divákům představuje fiktivní operaci amerických námořních jednotek tzv. 'Trudy Jackson', která v dané časové rovině byla prostě a jednoduše nerealizovatelná, svoji věcnou podstatu čerpá snímek ze skutečných historicky doložitelných událostí Korejské války (25. 6. 1950 – 27. 7. 1953). Ty se odehrály v roce 1950 v období od 15. – 19. září na území dnešního jihokorejského města Inčchon, které čelilo silným bombovým útokům invazivní severokorejské armády. Ta se tak po násilném obsazení města Pusan vydala na své cestě za obsazením země přes řeku Nakdong k dalšímu strategickému bodu. Strategicky velmi komplikované obojživelné operace se zúčastnilo nad 75 tis. vojáků a 261 bitevních lodí. Krycí jméno celé operace, v níž ve velící pozici figurovala postava amerického námořního generála Douglase MacArthura (1880 - 1964), který stál v čele defenzivních armádních jednotek Spojených národů a vojska Jihokorejské republiky, které nakonec potlačily invazivní nátlak početně převažující armády severokorejských uzurpátorů, znělo 'Operation Chromite'. (Conspi)

Reklama

Reklama