Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (144)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,5miliónaTržby Celosvetovo $1,090,000║ No otras aký by som fakt od Johna Woo nečakal, toto má tak nehorázne blbý dej až hrôza, žiadna poriadna myšlienka, postavy vyznejú maximálne tak smiešne, "bláznivej" akcie tu je dosť ale tej lepšej len minimum, najväčšie filmové zlyhanie od Johna Woo. /20%/ ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

John Woo režíruje absolútne nemilosrdnú vojnu vo Vietname na pokraji chamtivosti, bohatstve, znovuzrodenie priateľstva a následná pomsta. Guľka v hlave je príbeh o priateľstve, o prekonaní ťažkých časoch vo vojne, a minulosti. Dosť možno je tento film jeden z najväčších filmou v kariére Johna Woo. PS: Film mi prekvapivo dal dávivý pohľad na vojnu 100 PERCENT. BEST MOVIES!!! ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Tenhle mistrovský kousek Johna Woo mi věru utkvěl v hlavě jako kulka. Brilantně natočený příběh tří přátel, kteří se shodou nešťastných okolností ocitají ve válkou zmítaném Saigonu a jejich přátelství je vystaveno zkoušce neobyčejnou a nepochopitelnou brutalitou války. Woo skvěle zkombinoval dynamický akční film made in Hongkong a psychologické drama, které je ve filmu překvapivě velice povedené. Vzniklo tak cosi, co utkví nejen výtečnými akčními scénami, ale i překvapivou silou postav a jejich strastiplných osudů. „Kulka v hlavě“ má skutečně všechny rysy „rychlé“ hongkongské školy, ale krom výstřelu dokáže i zasáhnout duši svojí syrovostí a otevřeností v zobrazení skutečné brutality, která zastiňuje pouhou filmovou akci. Radost mi tak zkazil jen přehnaně akční závěr, který v mých očích upřednostnil efekt nad myšlenku. Což je docela škoda. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak si John Woo natocil svoju verziu Lovca jelenov. Guľka v hlave ma bavi ovela viac, pretoze ma nenudi ani pocas uvodneho zoznamenia sa so sukromnym zivotom postav, kym sa dostanu do pekla vojnou zmietaneho Vietnamu. Jednak uvod trva len 20 minut a aj samotne postavy si ma hned ziskali. Cele to vojnove peklo tu je len pozadim pre pribeh o priatelstve troch chlapov. Tentoraz sa Woo sustredil na rozpad ich priatelstva spôsobeny chamtivostou jedneho z nich. Jednu z linii tvori aj romanticky pribeh, ale zensky element nenarusi ich priatelstvo. Je tu prezentovany len ako nieco nevinne, co treba chranit. Herecke obsadenie dopadlo spickovo. Tony Leung ako hlavny charizmaticky a spravodlivy hrdina, Jacky Cheung ako naivny dobrak od kosti, ktory si prejde najtragickejsim osudom, Waise Lee ako ten hnusny chamtivec u ktoreho od zaciatku citit, je trochu mimo priatelstvo prvych dvoch. Vo Vietname sa k nim prida este stvrty chlapik. Nekompromisny zabijak s dobrym srdcom Simon Yam. Kazdy z nich predvadza kvalitny vykon. Zvysok je uz len do poctu. Akcie tu az tak vela nie je. Ale ked uz na nu dôjde tak je spickova. Klasicka cool prestrelka je tu len jedna. Dalsia vyzera skôr ako vojnova velkolepa vrava bez prikras. Nesedi mi len zaverecna nahanacka, ktora vyzera jak z nejakeho beckoveho akcniaku a k ladeniu filmu sa vôbec nehodi. Alternativny zaver sice nie je vôbec akcny ale ovela lepsie pasuje k ladeniu filmu. Soundrack sa tiez vydaril a perfektne dokresluje atmosferu. K uplnej dokonalosti mi tam nieco malo chyba. Mozno Chow Yun-fat. Perfektne by sa hodil do tragickej ulohy Jacky Cheunga. 9/10. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Deer hunter (síce nemá osvedčeného DeNira, ani Walkena s vypatlaným pohľadom), ale bude vždy chutiť 1000x viac v ázijskom duchu. Repríza nemala ďaleko od filmového orgazmu. Ani nie kvôli krvi, hereckým výkonom, počtu guliek, choreografie výbuchov etc etc... Ale za to, že na priestore krásne vydláženom vyššie zmieneným, bol tento film neskutočne ľudský! Podprahovým spôsobom. A ako bonus malé životné múdro: Aj muži sa môžu úprimne (a nehomosexuálne) milovať... Kľudne aj celý život. Pokiaľ sa im ofšem do cesty nedostanú veľké prachy. Potom je to všetko viac-menej už len o náhode (skoro ako zo života). ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení snímku probíhalo převážně v Thajsku, kde se filmaři vytvořily odpovídající podmínky nasvědčující vietnamskému prostředí, a v hongkongském filmovém studiu Cinema City Studio. Filmové záběry z letící helikoptéry, jichž je divák svědkem během přepadení filmového tábora, byly pořízeny již v minulosti, v době, kdy ve Vietnamu zuřila válka, neznámým, neohroženým kameramanem. (Conspi)
  • V určitých fázích natáčení chaotických filmových scén, v nichž propukala hlasitá vřava s následnou vzpourou, byl celý chaos natolik velký, že i samotní filmový tvůrci ztráceli čas od času ten správný orientační smysl. Dokonce i John Woo, filmový představitel policejního inspektora, jedním svým panickým průnikem vnikl do přímého natáčení scény, v niž explodovaly trhaviny, a narušil tak natáčení jedné takové filmové scény. Díky tomu si uštědřil nepříjemné poranění hlavy. A obdobně si vedl i Simon Yam, filmový představitel Luka, když si během natáčení popálil obličej. (Conspi)

Reklama

Reklama