The Fear Footage: 3AM

všechny plakáty

Urban explorer Dennis Rosen zmizol 19.9.2020 počas nahrávania epizódy pre svoj kanál Dennis the Explorer v mestečku Darkbluff, Maryland. Polícia pri pátraní po Dennisovi objaví opustené mesto Darkbluff a aj kameru so záznamom. (B3n)

B3n

Urban explorer Dennis Rosen zmizol 19.9.2020 počas nahrávania epizódy pre svoj kanál "Dennis the Explorer" v mestečku Darkbluff, MD. Polícia pri pátraní po Dennisovi objaví opustené mesto Darkbluff aj kameru so záznamom. Ako fanúšik found footage žánru aj urbex kanálov na youtube možno mierne nadhodnocujem, keďže v tomto filme sú spojené obidve. Pri názve jeho  kanálu som si okamžite spomenul na Exploring with Josh, jeden z najznámejších urbex kanálov. Ak vás žáner found footage z akéhokoľvek dôvodu rozčuľuje, tak to jednoducho nepozerajte, ušetríte si čas aj sklamanie. Takisto fanúšikovia striekajúcej krvi, brutálnych vrážd, nič také tu nie je, ak potrebujete k precíteniu filmového zážitku a následnému kladnému hodnoteniu vidieť striekajúcu krv a vyhřeznuté črevá, vyhnite sa tomuto  filmu.  Ak ale máte tento žáner radi, tak toto je povinnná jazda, už dávno som si nepotreboval urobiť prestávku pri filme, pritom som to pozeral uprostred dňa,  za svetla. Pozerať to v noci, asi sa pri niektorých ľakačkách pototo... Odporúčam (kvôli ľakačkám) pri filme nejesť, lebo vám môže zabehnúť. Celkovo možno povedať, že je to film natočený za tri koruny, s minimálnym scenárom, herecké výkony sú primerané nehercom, čiže netreba od toho čakať nejaké umenie, pri tomto žánri o umenie aj tak nikdy nešlo. Väčšina filmu je postavená na hustnúcej  atmosfére spolu s absurdnosťou situácie, v ktorej sa hlavný hrdina ocitne. Ja osobne som presvedčený o tom, že som práve videl horor roka a to je dnes 4.1. ()