Reklama

Reklama

Countess Dracula

  • Austrálie Countess Dracula (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hlavnou hrdinkou je krutá starnúca grófka Alžbeta, ktorej pomáha milenec, kapitán Dobi. Grófka zistí, že kúpanie sa v krvi mladých dievčat omladzuje, a preto Dobi začne unášať vhodné kandidátky... (matriosa)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Spíše než horror připomíná tahle hammerovka variaci na Angeliku. Najdeme zde to, co od studia můžeme očekávat - krásné ženy (I. Pittová je opravdu svůdná, tedy pokud nezestárne), panorama s pohádkovým hradem, lesy, trocha nahoty (hlavně sem tam ňadro), nějaká krev (gejzíry ale nečekejte), oku lahodící interiéry gotického sídla a zlo, jehož síla narůstá. Chybí bouře, mlha, temný hřbitov (i když na začátku je pohřeb), podzemní chodby (ty se nabízely, když k nim existovala tajná mapa), pavučiny, kostry. Mrtvoly se sice hromadí, ale bílé, jelikož jsou bez krve. Škoda nevyužitých možností, které se nabízely v souvislosti hraběnka + panny = omlazující krev. A tak divák neuvidí ani železnou pannu, ani naturalistické podříznutí ba ani zúčtování se zločinci. Pěkná kamera, čistý obraz, uhrančivá hudba ( snad jen občas zněla více indicky, než cikánsky). Na snímek se příjemně dívá, proto dávám 3-4*, strašidelný však není ani trochu... ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Peter Sasdy byl u celovečerních Hammerů spíše průměný režisér. Countess Dracula, vycházející z námětu o Alžbětě Báthory, disponuje krásnou Ingrid Pitt v hlavní roli a i docela bohatým scénářem s několika dramatickými linkami mezi postavami. Režijní uchopení filmu je ale hodně odlehčené, více než historické filmové drama z velkého plátna evokuje televizní zábavu. Je to cítit již v nelogickém chování vedlejších postav v první polovině filmu, v nepohlídané přirozenosti dění. V druhé polovině, kdy se děj rozehraje mezi více postav, je pak tohoto ledabylejšího přístupu škoda. A na horor se zde netěšte vůbec, scének je jen pár a mají po pár sekundách, jen aby se neřeklo. Slabé tři hvězdy. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem od toho asi trochu víc. Nebýt občasných scén se zabíjením nevinných dívek a koupáním se v krvi, tak by to byla romantická pohádka bez výraznějšího děje. Atmosféra není ani za mák strašidelná a Hraběnka není vlastně v jádru vůbec zlá, jenom prostě občas podžízne nějakou bábovku a vykoupe se v krvi, ale jinak si v tom nijak nelibuje a příběh s e spíše zaměřuje na její romantický vztah s nějakým šlechticem. Ingrid Pittová je kočka, ale ve Vampire Lovers, které natočila ve stejném roce pro Hammer, mi seděla víc. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Hraběnka Drákulová je taková velmi temná pohádka s atmosférou jako od bratří Grimmů, která občas sklouzne do romantiky jako vystřižené z telenovely, ze které ji ovšem vždy včas vyprostí nějaká ta vražda, nějaké to odhalené ňadro nebo alespoň nějaká ta intrika. Nic víc, nic méně Zkrátka další béčkový film od studia Hammer, který je na svůj původ náležitě hrdý. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Countess Dracula“ je tak filmem, který chcete vidět hlavně jako takovou zajímavost, že se takové filmy také natáčely a že v sobě nesly odkaz upířího hraběte. I když co si budeme povídat, tohle je film, který by se spíš měl jmenovat „Countess Bathory“, protože s touhle skutečností/legendou má mnohem více společného. Jen to nemá tu správnou děsivou rovinu a vlastně ani nijak zajímavé vedení děje. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (5)

  • Obraz, ktorý sa objaví počas úvodných titulkov, je obraz maďarského umelca Istvana Csoka z roku 1896. Zobrazuje skutočnú grófku Bathory, ktorá sa teší z mučenia mladých žien jej služobníkmi. Vo vnútornom nádvorí v jednom z jej hradov sú nahé dievčatá polievané vodou a hádzané do snehu. (molcan2)
  • Grófka Dracula bola inšpirovaná maďarskou grófkou Erzsebet (dnes nazývaná tiež Alžbeta) Bathory, ktorá žila od roku 1560 do roku 1614. Grófka Bathory bola údajne zodpovedná za smrť približne 600 panenských dievčat, pričom všetky boli mučené a kruto zabité. Jej krutosti sú väčšinou špekulácie. Má sa za to, že ovplyvnila náš dnešný koncept Draculu ako subjekt závislý na ľudskej krvi kvôli mladosti a vitalite. (molcan2)

Reklama

Reklama