Reklama

Reklama

Countess Dracula

  • Austrálie Countess Dracula (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hlavnou hrdinkou je krutá starnúca grófka Alžbeta, ktorej pomáha milenec, kapitán Dobi. Grófka zistí, že kúpanie sa v krvi mladých dievčat omladzuje, a preto Dobi začne unášať vhodné kandidátky... (matriosa)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Countess Dracula“ je tak filmem, který chcete vidět hlavně jako takovou zajímavost, že se takové filmy také natáčely a že v sobě nesly odkaz upířího hraběte. I když co si budeme povídat, tohle je film, který by se spíš měl jmenovat „Countess Bathory“, protože s touhle skutečností/legendou má mnohem více společného. Jen to nemá tu správnou děsivou rovinu a vlastně ani nijak zajímavé vedení děje. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem od toho asi trochu víc. Nebýt občasných scén se zabíjením nevinných dívek a koupáním se v krvi, tak by to byla romantická pohádka bez výraznějšího děje. Atmosféra není ani za mák strašidelná a Hraběnka není vlastně v jádru vůbec zlá, jenom prostě občas podžízne nějakou bábovku a vykoupe se v krvi, ale jinak si v tom nijak nelibuje a příběh s e spíše zaměřuje na její romantický vztah s nějakým šlechticem. Ingrid Pittová je kočka, ale ve Vampire Lovers, které natočila ve stejném roce pro Hammer, mi seděla víc. ()

Reklama

p6qwre 

všechny recenze uživatele

Známý příběh o hraběnce Bathory, tentokrát v produkci studia Hammer. Hraběnka Bathory díky koupelím v krvi panen získává zpět vzhled 20tileté krásky. Jenže účinek této koupele trvá pouze dva dny. Hraběnka, zamilovaná do mladého plukovníka, je rozhodnuta si své navrácené mládí co nejvíce užít a k tomu potřebuje každý druhý den získat novou, nic netušící oběť. Countess Dracula je film, na který se velice hezky kouká: pěkné interiéry zámku, pěkné kostýmy a dobré herecké výkony. Navíc několikrát můžeme spatřit zcela odhalená dívčí ňadra, jednou dokonce potřísněná krví. Bohužel, to nedokáže vyvážit hlavní slabinu filmu, jíž je to, že se v něm nestane prakticky vůbec nic, co byste od začátku neočekávali. K tomu se většina hraběnčiných obětí na scéně objeví až těsně před svojí smrtí, takže ta pak ve mně nevyvolala vůbec žádné emoce:( Toto rozhodně není horor... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Hraběnka Drákulová je taková velmi temná pohádka s atmosférou jako od bratří Grimmů, která občas sklouzne do romantiky jako vystřižené z telenovely, ze které ji ovšem vždy včas vyprostí nějaká ta vražda, nějaké to odhalené ňadro nebo alespoň nějaká ta intrika. Nic víc, nic méně Zkrátka další béčkový film od studia Hammer, který je na svůj původ náležitě hrdý. ()

Gorehound 

všechny recenze uživatele

V pohode Hammerovka, len sa z toho námetu dalo vytrieskať oveľa viac. Krásne kostýmy, lesy, hrady, herečky, ale chcelo by to viac krvi alebo možno zomknutejšiu atmosféru, väčší rozptyl, takto aj fantastický námet ako je Bathory pôsobí veľmi skromne. Viac sa mi páčili Naschyho Bathorys, alebo španielska Blood ceremony. Zlé to rozhodne nie je, ale tak trochu nevyužitý potenciál. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (5)

  • Obraz, ktorý sa objaví počas úvodných titulkov, je obraz maďarského umelca Istvana Csoka z roku 1896. Zobrazuje skutočnú grófku Bathory, ktorá sa teší z mučenia mladých žien jej služobníkmi. Vo vnútornom nádvorí v jednom z jej hradov sú nahé dievčatá polievané vodou a hádzané do snehu. (molcan2)
  • Grófka Dracula bola inšpirovaná maďarskou grófkou Erzsebet (dnes nazývaná tiež Alžbeta) Bathory, ktorá žila od roku 1560 do roku 1614. Grófka Bathory bola údajne zodpovedná za smrť približne 600 panenských dievčat, pričom všetky boli mučené a kruto zabité. Jej krutosti sú väčšinou špekulácie. Má sa za to, že ovplyvnila náš dnešný koncept Draculu ako subjekt závislý na ľudskej krvi kvôli mladosti a vitalite. (molcan2)
  • Hlas Ingrid Pitt (grófka Alžbeta) bol predabovaný. Pravdepodobne preto tak zúrila a prisahala režisérovi Petra Sasdyho snímku, že s ním už nikdy neprehovorí. (molcan2)

Reklama

Reklama