Reklama

Reklama

Nezvěstní v boji

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (130)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Historie začíná takto: Chuck Norris chtěl natočit něco podobného jako byl Rambo, tak se pustil do Missing in Action. Snažil se více ukázat hrůzu vietnamské války a nebýt tak zaměřený proti americké vládě. Zda se mu to povedlo posuďte sami. Osobně mě tento snímek moc nezaujal a také si z něj mnoho scén nepamatuji. Ale jako béčková podívaná to není zas tak nejhorší. Navíc Chuck Norris je můj oblíbený akční herec, takže mu dávám 3* za to, co se mi ve filmu líbilo... ()

Derek 

všechny recenze uživatele

chuck norris sa vracia do pekla vietnamskej dzungle aby americanom konecne vyhral vojnu, ktora celu krajinu strasila v nocnych morach. dnes sa clovek neubrani usmevu pri niektorych scenach (norris sa vynori z vody a rozstriela smejucich sa rokosnikov, pride kazdemu kdo videl hot shots dnes len zabavne), ale i napriek tomu to ma miestamy celkom slusnu atmosferu a uchadadzajuce akcne sceny vdaka jednemu z dvornych reziserov slavnej producentskej spolocnosti becok GOLAN-GLOBUS zitovy (ktory ma na starosti i red scorpiona s dolphom lundgrenom) i ked ide v podstate o prostoduchu vykradacku druheho ramba v porovnani s ktorou M.I.A. nema narok... ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem se na tenhle asi Chuckův nejáčkovější biják znovu podíval a mám chuť i na další části. Díky zajímavostem vím, že  film byl "inspirován" scénářem Ramba 2, který tehdy údajně koloval po různých studiích a ty paralely jsou opravdu viditelné. Chuckovi ve Vietnamu sypu do zásobníku čtyři hvězdy (ty Rambovy tři brzy přehodnotím), protože mě celou dobu perfektně bavil.  Nějaké velké hraní po něm Zito nechce, čili běhání po džungli, ježdění na lodích, lezení po domech (i když tam byl ten dublér mnohdy dost vidět), mlácení a střílení rákosníků (tehdy to byl korektní výraz, pche) a vůbec drsňačení mu tady báječně jde. Ale nejvíc asi vyskakovaní z vody, což je scéna natolik kultovní, že jsem si ji pustil i  několikrát. Velká žánrová spokojenost. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak, konecne som si pozrel tento legendarny Chuckov opus magnum. V detstve ma minul a kedze ma Chuck nikdy nezaujal, tak som ani v dospelosti nemal chut napozerat jeho starsie filmy. Ale pred druhymi Expendables nastala vhodna chvila preskumat jeho najslavnejsiu trilogiu. No a hned na zaciatok musim povedat, ze prvy diel je velkym sklamanim. Autori precenili svoje schopnosti. Stavili na seriozny pribeh o Chuckovom patrani po vojnovych zajatcoch, ale na to nemali v rukach kvalitny scenar a Chuck potrebne herecke nadanie. Fanusikovia tohto chlpateho karatistu si do urcitej miery vystacia s jeho charizmou, ale ta na mna nikdy nefungovala. Takze po kratkej uvodnej akcnej ochutnavke musime utrpne sledovat nezaujimave Chuckove patranie a pripravu na vybusne finale. Co sa týka vypravnosti, tak tento starucky akcniak za 2.5 mega posobi drahsie ako napriklad stvrty Rambo. Hlavny rozdiel je ale v kvalite prevedenej akcie. Akcia v tomto filme pôsobi neskutocne fadne a nudne, co ma dost prekvapilo, lebo Zitov Červený škorpión ma akcne sceny natocene spickovo. Dokonca ani ikonicke Chuckove vynorenie z vody ma nenadchlo. A ani tych par kratuckych bitiek, ktore tu Chuck absolvuje za vela nestoja. Nedavam to za vinu Chuckovi, ale mizernym choreografom. Jedine co pôsobi nadriemerne, je par pôsobivych výbuchov bambusovych straznych veži. Z pribehu ma paradoxne najviac zaujala linia, ktora je v tomto diely uplne opomenuta a to obdobie, ktore stravila Chuckova postava v zajateckom tabore. Nastastie sa jej venuje druhy a podstatne kvalitnejsi diel. Vysledkom je nudny film so slabými akcnymi scenami, ktorý nestoji ani za jedno pozretie a nebyť v tej dobe neskutocne popularnej temy, tak by som nechapal, preco sa prave tento film stal legendou. 3/10. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Jako většina žen nemám v oblibě válečné filmy. Soudím, že jsou přednostně určeny mužskému publiku. Účinkování Chucka Norrise, kterého naopak v oblibě mám, mne nalákalo ke shlédnutí tohoto snímku. Někteří zdejší uživatelé by ho možná zařadili mezi USA agitky, protože oni ti američané tehdy do toho Vietnamu nepřišli s mírovou ratolestí v rukou a dopustili se spousty násilí na civilním obyvatelstvu, třeba ve vesničce My-Lai. Válečné filmy musejí mít svého nepřítele i svého hrdinu a Chuck přišel s mírumilovným cílem osvobodit válečné zajatce, když politická vyjednávání v tomto směru selhala. Pokud budu hodnotit bez ohledu na historická fakta, ale jen jako akční film, zhostil se Chuck své role s nasazením sobě vlastním. Bavila jsem se hlavně tím, jak je možné, že to amíci tenkrát prohráli, když měli ve svých řadách takového borce, který dokázal zmasakrovat celou armádu sám. Ono teorie a praxe jsou dvě odlišné věci. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (14)

  • Při natáčení scény, kde Walker (Chuck Norris) osvobozuje válečné zajatce, jenž jsou poté vyzvednuti vrtulníkem, absolvoval Chuck závěs na žebříku, který visel z vrtulníku, bez jištění. Měl být zvednut jenom do půl metru, Pilot se ovšem vznesl na 300 metrů. (vojtaruzek)
  • Chuck Norris angažoval jako komparsistu a kaskadéra tehdy neznámého Jean-Claude Van Damma. V závěrečných titulcích filmu je skutečně jako kaskadér uveden. S Chuckem Norrisem spolupracoval zhruba osm měsíců. (Eldrick)
  • Chuckův bratr Aaron byl hlavním koordinátorem kaskadérů obou pokračování, v případě třetího dílu dokonce dostal důvěru jako režisér. (Divočák)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Reklama

Reklama