Reklama

Reklama

Nezvěstní v boji

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (129)

JFL 

všechny recenze uživatele

První film Chucka Norrise uvedený firmou Cannon Films nakopnul jeho kariéru zcela nečekaným směrem. Z céčkového mlátiče se náhle stala kasovní hvězda a navíc personifikace konzervativních republikánských hodnot konvenující politické atmosféře reaganovské Ameriky. Cannon Films zřejmě sérii "Missing in Action" iniciovali, aby se svezli na úspěchu prvního "Ramba", ale překvapivě Stalloneho franšízu předběhli co do posunu, který přinesl "Rambo II". Je možné, že inspirací byl také relativně úspěšný, o rok starší film "Uncommon Valor", který jako první otevřel téma amerických válečných zajatců držených ve vietnamských táborech ještě dlouho po skončení války. "Missing in Action" se nicméně od obou zmíněných filmů výrazně liší ve své ideologické rovině. Ačkoli to bývá opomíjeno, "Rambo II" sice v jádru napravuje porážku Američanů ve Vietnamu, ale činí tak navzdory zájmům politiků a velení. Stejně tak i hrdinové "Uncommon Valor" jednají na vlastní pěst navzdory zájmům politiků. Chuckův hrdina naproti tomu nestojí v opozici vůči oficiálním strukturám USA. V pozici lhářů jsou v "Missing in Action" výhradně vietnamští pohlavárové, kteří propagandisticky využívají zahraniční liberální média. Chuck coby radikální republikán ani v nejmenším nezpochybňoval linii své vlády. V souladu s tím pak film představuje jednostranný štváčský pamflet, který navíc oproti gradující dramatičnosti "Uncommon Valor" a opulentní akci "Ramba II" nabízí jen druhořadou akční podívanou bez výraznějšího inscenačního či choreografického nápadu. ()

Pecival 

všechny recenze uživatele

Rok před Slyem se Chuck rozhodl, že jako správný Reganovský bijec, musí také vysvobodit nějaké ty zajatce z rukou proradných komoušů. Nějakou logikou se v duchu nejlepších tradic vůbec neobtěžoval, ale jeho mise působí i na poměry obzlášť dementně. Což ale vůbec nevadí, protože obsahuje kotel akce. Ta je samozřejmě děsná a navíc obsahuje minimum pěstních bitek. K čemu má Norris miliardu titulů z karate, když nic z toho nepředvádí, je mi záhadou. Nicméně choreografie holt nikdy nebyla jeho silná stránka. Na co je ovšem spolehnutí je český (rychlo) dabing, protože ten je, jak bývá u podobných kousků zvykem, pekenlých kvalit. Protože mě však Chuckovo charisma nechává ledově chladným, za víc než dvě to teda nebude. ()

Reklama

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Jedna z tých lepších Norrisových chobotovín na ktorú sa dá vcelku aj pozerať. Veľký Chuck sa tu vydáva do vietnamu oslobodiť na vlastnú päsť nejakých zajatcov čo tam zostali zabudnutí. Na rozdiel od podobne ladeného Ramba 2 sa však Nezvestní v Boji dosť vlečú a než dôjde na nejaké výbuchy v džungli prejde väčšina filmu. Chuck chodí hore-dole za rôznymi ľudmi a ťahá z nich informácie či kupuje výbavu na akciu. Nakoniec k vytúženej akcii dôjde a Chuck sa môže v spomalenom zábere vynoriť z vody s obrím guľometom, z čoho si rákosníci spontánne kadia do nohavíc. Na Chucka Norrisa celkom slušný film, čo však bohužiaľ znamená že stále nič-moc. ()

m.a.t.o. 

všechny recenze uživatele

V tomto filme sa dozviete, že: 1) Chuck Norris sa dokáže šplhať po budovách ako Spiderman a navyše je pritom neviditeľný. 2) Chuck Norris nikdy nenabíja. 3) Chuckovi Norrisovi vo vode nezvlhne strelný prach. 4) Bežným ľuďom sa v skrini ukrýva tak maximálne manželkin milenec, Chuckovi sa v skrini ukrýva Vietnamec. 5) Chuck Norris vie kurva dobre zjednávať cenu. Čistokrvné béčko rokov osemdesiatych. Úžasné a príšerné zároveň. 60 % ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Chuckovi je dnes 80 let! On tedy narozeniny neslaví, narozeniny slaví jeho. S hrůzou jsem zjistil, že jsem doposud neokomentoval a neohodnotil tuto záležitost z konce osmdesátek o plukovníkovi Braddockovi. A protože bych byl velice nerad aby mi to Chuck přišel připomenout a jelikož dnes je ten jeho velký den, jdu do toho. Teď se tedy trochu bojím, protože tenhle film je děsné béčko. Herci krom Chucka jsem měl dojem, že snad ani nehráli a že je to prostě nebaví. I ta původní jazyková verze je taková utahaná bez emocí..jakoby by herci text četli z papíru. Akční scény poplatné době, já jim říkám kapslíkovky. Vietnamci užívají americkou techniku.. atd.. prostě hrůza. Co trochu zaujalo byl ten úvodní přílet Hueyů evakuujících vojáky z LZ. Samozřejmě i já si to pamatuji v původním šíleném dabinku z videokazety, kdy film byl nahrán z nějaké západoněmecké televize. Tehdy to bylo jako zjevení. Nejen ty exotické lokace, ale i množství hambatých scén ať už se jednalo o sex v hotelu či vietnamský bar s nahými tanečnicemi. Dnešnímu diváku to už ani nepřijde, ale tehdy vidět ve filmu čtvery holá ňadra to bylo skoro porno. Ale i přes tu omamnou retro vzpomínku je to opravdu špatný film. Jen se modlím aby se tu teď neobjevil Chuck Norris a nezačal mi za tenhle komentář mlátit hla vou o kláv es ni cffjk jkriufgp rtrúgkú žpú¨hg lů§ů ¨§ůfd fkllů g ghh hgzzp ()

Galerie (136)

Zajímavosti (14)

  • Chuck Norris angažoval jako komparsistu a kaskadéra tehdy neznámého Jean-Claude Van Damma. V závěrečných titulcích filmu je skutečně jako kaskadér uveden. S Chuckem Norrisem spolupracoval zhruba osm měsíců. (Eldrick)
  • Film vznikl jako reakce na tehdy v Hollywoodu kolující scénář k filmu Rambo II (1985) od Jamese Camerona. Spolu s prequelem Nezvěstní v boji 2 (1985) se tyto dva filmy dostali do kin o 2 měsíce dřív než Rambo II, aby se tak předešlo případným žalobám. (Grimaldi)
  • Tento film byl prvním, který Chuck natočil pod hlavičkou legendárního studia Cannon Group. (Divočák)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Reklama

Reklama