Neznámý kout Afriky - Mount Suswa

(TV film)
  • Česko Mt. Suswa – Život ve vulkánu (festivalový název) (více)

Ve srovnání s přírodními rezervacemi Serengeti nebo Masai Mara je tento neobyčejně bohatý kout Keni téměř neznámý... V srdci východoafrického státu Keňa leží ohromná sopka, jejíž kráter stále zůstává zahalený tajemstvím. Země tu doslova vře pod nohama. Masajové věří, že Mount Suswa představuje trůn bohů. Na svazích vulkánu žijí živočichové, kterým v jiných částech Afriky hrozí vyhubení. Tektonické a sopečné síly zde stvořily tajemný svět ukrytý v temnotách. Život vzkvétá nejen v okolí sopky, ale také uvnitř. A právě rozmanitost života činí z tohoto neznámého koutu Afriky výjimečné místo. (Česká televize)

Stanislaus

(AFO 2021) Mt. Suswa se v mnohém podobá Goetzlovu filmu o ostrově Bioko (jde v podstatě o dvě části minisérie o tajích Afriky) - místo drilů jsou tentokrát v centru dění hlavně paviáni a africké druhy divokých psů. Z audiovizuálního hlediska se jedná o velice dobře natočený snímek - zaujaly mě jak úchvatné záběry zvířat a krajiny, tak i líbivá a etnicky laděná hudba. Vedle toho jsem se dozvěděl i několik zajímavých a nových poznatků ze života zobrazených zvířecích druhů - např. to, že psi ušatí žerou zejména termity. ()