Vytěž princip!

• angličtina Centre of Mass
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2021, 20 min

Druhá filmová science show centra VIDA!, která je věnovaná těžišti, vás přenese do prostředí cirkusových akrobatů. Přesvědčte se, že lidské oko se oklamat dá, těžiště však ne. Těžiště je sice rošťák a může nás pozlobit, zároveň ale nabízí prostor pro spoustu vědeckých pokusů! Zjistěte, kde máme těžiště a jak jej přesunout mimo naše tělo. Naučte se chodit na chůdách. Těšte se na pokus s válcem, který se kutálí sám do kopce. Uvidíte, jak postavit hrnek pouze na špetce kávy, a plnou sklenici vína, která stojí pouze na jedné herní kartě. Dostanete tip na sestrojení papírové vlaštovky, která vždy dolétne daleko. A na závěr akrobaté odhalí, co se děje v hlavě, když se rychle zatočíte. (Academia Film Olomouc)

Marze

Až takto podrobné primitivní základy akrojógy jsem nečekal. Jak říká vynikající psycholog Jeroným Klimeš , malá holčička má IQ okolo imbecility , ale dokáže přežít proto, že je roztomilá. O dementního dědu se stejných IQ se nikdo starat nechce. Jak řekl jeden stand up komik "tvá čmáranice chlapečku je pěkná, ale děti v tvém věku v Číně už dávno vyrábějí Adidasky" Ale musím přiznat, že v dokumentu zobrazované dva cviky akrojógy mi stále moc nejdou. https://online.watchandknow.cz ()