Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na velitelství T.I.A. (Totálně Inteligentní Agentura) zjišťují, že někdo ukradnul nejnebezpečnější vynález profesora Bakterie - ZDVJ (Zastrašovací Demoralizér Vojenských Jednotek). Ten se dostal do rukou šíleného diktátora, vládce státu Tiranie, který jej hodlá použít ve válce s Anglií. Vrchní velitel T.I.A. ví jedno naprosto jistě: pokud chce získat ZDVJ zpět, nesmí úkol svěřit svým agentům Mortadelovi (Benito Pocino) a Filemonovi (Pepe Vivuela). Ale když ti dva zjistí, že T.I.A. najala arogantního a úlisného detektiva Fredyho Mazase z konkurenční agentury, rozhodnou se vyřešit případ na vlastní pěst. Mortadelo a Filemon odhalí, že Fredy je ve skutečnosti spojencem diktátora Tiranie, který jej podplatil. Rozhodnou se, že případ vyřeší na vlastní pěst. Osud celého lidstva je v jejich rukou. Otázkou zůstává: podaří se jim zachránit svět nebo je lidstvo ve velkém průšvihu? Agenti dementi se ihned po uvedení ve Španělsku stali obrovským hitem, který trhal rekordy v návštěvnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (133)

Dr.film odpad!

všechny recenze uživatele

Při spatření snímku Agenti dementi musím smeknout před parodiemi Leslieho Nielsena. Formát humoru Agentů je hodně velký trapas s otřepaným scénářem a nulovou režií. Suma sumárum, hodně smutná záležitost, ale jestli se Vám líbí třeba Klub sráčů, tak prosím nechť je libo... ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film je teda superkokotina. Totální dno filmové tvorby. Nuda a trapnost se střídá neustále napříč filmem. Minutu od minuty je to neustále více blbé a více trapné a vy už si vlastně říkáte, že už to přece není možné, že to co jste právě viděli bylo naprosto to nejhorší, co si zvládnete představit. Film vás ale neustále překvapuje a posílá laťku trapnosti, demence, kretenismu, idiotismu a debility ještě níž a niž a níž. A tak to trvá až do samotného konce. Hodnocení odpad dávám nerad, neboť tímto hodnocením vyzvedávám tento film na úroveň ostatních snímků, které jsem obdařil stejným hodnocením, ale ve skutečnosti jsou nesrovnatelně lepší. Přesto zde toto hodnocení zanechám. ()

Reklama

JamesRyan odpad!

všechny recenze uživatele

Názem naprosto charakterizuje celý "film". Pokud chcete zabavit dítě s mentální poruchou tak možná ale myslím, že ani tady by nesklidil úspěch. Ale rozhodně se dá použít jako účinný prostředek mužení. Donťute někoho se na ten film dívat v nepohodlném starém kině kde se nedá ani usnout a dokonale ho psychycky vysílíte. Stupidní dialogy, postavy a vlastně všechno. Ztráta času! ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Zdánlivě je to úplná debilita, ale kdo zná comics Clever a Smart (u nás vyšel tuším v r. 1992), musí minimálně ocenit, jak věrný je ten film předloze - duchem i výtvarnou stylizací - pročež snese srovnání se Sin City. ;o) Ten comics byl úžasný tím, že v každém obrázku se odehrávala celá zběsilá groteska. Všelijaké děje v druhém plánu a promyšlené detaily rekvizit byly vlastně zábavnější než zápletka. Existuje i kreslený film (u nás na videu jako Mort a Phil), ale ten nemá zdaleka takové tempo a jako opus určený dětem hodně omezil všechny ty bizarní násilnosti. Agenti dementi jsou možná šílení, ale přesní. 60% ()

MonitoRewiew 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mně tak špatné hodnocení nejdříve dost překvapilo. Pak jsem se ale zamyslel a pochopil jsem, že zdejší "odborníci" prostě nemůžou ocenit film (sám o sobě). Oceňují kameru, děj, postavy, příběh, režii.. oceňují kde co, ale srandu a byť i tak trochu komixovou potrhlost?? Kdepak! Na tomto filmu totiž nelze cenit herecké výkony, už vůbec se tu nikomu nerozdávají oskaři a další havěť a každý rádoby velký filmový kritik se tak raději hrdinně konformuje. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen na motivy populárního komiksu Španěla Francesca Ibaneze "Filemon y Mortadelo", který je ve zbytku Evropy znám pod názvem "Clever & Smart". Jeho popularita byla v 80. letech obrovská hlavně v Západním Německu, přičemž se pro tamní trh ovšem tiskl v tiskárně Naše vojsko v Praze. V němčině vyšly desítky dílů, v češtině však vyšel po revoluci jen jeden jediný. (Stejšn)

Reklama

Reklama