Lurdský příběh

všechny plakáty
Krátkometrážní
Česko, 2016, 27 min

Podle vlastní divadelní hry sepsal autor i scénář inscenace, kterou uvozují, prolínají a zakončují reportážní vstupy přímo z Lurd (nebo aspoň místní horské oblasti). Mladé dívce se začne zjevovat Panna Marie, ale místní kněz jí nevěří a požaduje zázrak. Ten, který chce, však nikdy nepřijde, zato se objeví několik zázraků jiných včetně uzdravení. Dobrozdání jednoho lékaře, který byl jednoho zázraku osobním svědkem, však nakonec kněze farnosti přesvědčí a mladičkou Bernadettu bere na milost. (honajz)

honajz

Chápu, že jde o televizní adaptaci divadelní hry, která navíc vznikala v podstatě „na koleně“ - resp. reportážní vstupy zde neuvedené moderátorky jsou z Lurd, jinak se vše točilo v jednom kostele. Ale přece jen, při vší úctě k panu Strejčkovi, herec je zde prachmizerný a jeho emoce mu moc nevěřím. Anna Suchánková sice hraje dost dobře, i výrazem obličeje, ale málo platné, tu 15letou, naivní a prostou holku v ní nevidím. Ale zase ta scéna posledního zjevení je natočena moc pěkně. Skvělý je i výstup doktora, kdy on hledá odpověď u kněze, přičemž kněz si myslí, že odpověď mu nese on. Nakonec jsem rád, že jsem to viděl, ale někdy to chtělo ubrat na patetičnosti, a pana Strejčka mi bylo spíše líto - přišlo mi, že se v době natáčení necítil zdravotně moc dobře. ()