Jan, moravský markrabě, se zamiluje do prosté dívky Maríny, kterou si vezme za ženu. Ale už na jejich bohaté svatbě se věci začnou komplikovat. Zlá víla Plevelice v podobě krásné komtesy (v podání Lindy Rybové) dělá vše pro to, aby Jana podřídila své moci. Jeho láska k Maríně bledne, všechno navíc komplikuje válka. Maríně, která před narůstající zlobou svého manžela utíká ze zámku, se narodí chlapec Ječmínek (Radim Drexler). Čím víc se s ním pak ukrývá, tím hlasitěji se ke slovu dostávají báchorky o dobrotě malého následníka a o jeho nadpřirozených schopnostech. Ve chvíli, kdy se otec Jan setká se svým synkem, všechna zlá kouzla pominou a do kraje zlatavých polí přijde znovu dobrá vůle a láska. (Česká televize)

sahe

No možná námět byl dobrý, ale zpracovat by to šlo asi lépe... ale malý "Ječmínek" myslím, že herecký výkon měl dobrý. ()

Bohemák

Souhlasím s tím, že zařazení Ječmínka zrovna do tohoto období (asi hodně po objevení Ameriky) je dost novátorské. Nesedí mi (pro mě je to středověk). Herecké výkony nic zvláštního a dialogy vyloženě nepřirozené. ()

Bozvav

Jako pohádka nic moc, jako film s puncem historie taky nic moc. Kromě hezkých záběrů krásné země Moravské vlastně film nic nenabídnul. Vondráček se snažil seč mu ječmen rostl, ale to samo o sobě nestačilo. Hlavní představitelka se dle mého pro roli moc nehodila, ty víly byly jak pěst na oko a celková atmosféra byla dosti zavádějící. Od chudého dvora, až po prokreslení postav. Dialogy kožené, hudba také nic moc. za mne tak, tak 50%. ()

zdeny99

To je snad nejnudnější pohádka, kterou jsem kdy viděl. Téměř nic se tam neděje a když už ano, tak až po dlouhých hluchých místech, v nichž se jen kecá. A ten scénář je doslova katastrofa. Herci hrají toporně až zoufale. Barvy jsou příšerné, kamera otřesná. Ostuda České televizi, že dovolila natočit takovou hrůzu. Ječmínek šel rozhodně natočit lépe. [1295. hodnocení, 34. komentář, 52%] ()

wictoria

je vidět, že favoritkou pana režiséra je (nebo byla?) Ester Geislerová, ale osobně mám k jejímu herectví výhrady (tedy, k hlasovému projevu :-(). ()

ostravak30

Víc než pohádkou je O Ječmínkovi televizní film podle pověsti, řekl bych. A je to poznat. Hlavně na výpravě, která je slabší společně s dramatizací. Hudbu dělal Jiří Pavlica a taky to jde poznat. Je to totiž to nejkvalitnější na snímku. Ovšem Petr Vondráček není zrovna princem do pohádky. ()

sunjata

Velmi pečlivě volené a hezké exteriéry a vůbec pěkná výprava a promyšlená kamera. Celý film je prozářený letním sluncem v období těsně před započetím žní. Vizuálně to má svoji poetiku. Příběh ale až zas tak neosloví, takže celá pohádka zůstává spíše na průměru. ()

sharka.68

Zvolila bych jiné zasazení příběhu v časové ose...Ječmínka bych posunula na konec 12.století.....příroda v příběhu nádherná, herecké obsazení pokulhávalo..... ()

Zpracování Ječmínka je dobrý nápad, tenhle styl a nepromyšlenost špatný nápad, obsazení hlavní (dětské) role dobrý nápad, zbylé obsazení (skoro celé) špatný nápad, dobrý nápad: a kuš! Vůbec, do celé té veselosti a spokojenosti by se nádherně hodil kontrast s tím, jak pitomý a krutý král byl, ale ten byl tady mimořádně zmrven. Opravdu máme lepší pohádky i televizní filmy. ()

Aidina

Co bych tomuto pokusu o pohádku nejvíce vytkla? Rozhodně herecké obsazení. Vondráček, Geislerová, Rybová. Tak to je hodně slabé. Chybí tomu už jenom Troška.... ()

Dodge-I

Au - tohle se herecky moc nepovedlo, scenar, jazyk, vykony hercu - jakoby tato legenda byla ze sekace nebo trznice... Hodne levne vyzneni - skoda - diky za muziku a za kameru - to jsou ty hvezdicky. ()