Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

pornogrind

Předem se musím přiznat, že série V/H/S mě až na druhej díl (3 hvězdy) nijak neoslovila. A přiznám se, že jsem chtěl V/H/S 94 vypnout už po dvou minutách. Vím, že je kvalita obrazu špatná záměrně aby to evokovalo starý VHSky ale já se ptám. Komu tím prospějete ??? Nakonec jsem vydržel a dokoukal to. STORM DRAIN - povídka o Ratmanovi není špatná a ani samotnej Ratman nevypadá zas tak špatně. Konec je ale celkem úsměvnej. Jen nevím jestli změrně. Nejvíc vše kazí vizuál. Ostatně jako u všech povídek(výjimkou je třetí povídka The Subject). Nejen, že jde o FFko a do toho ještě ta odporná (ne)kvalita obrazu. Proč ? První povídka je za slabší 3 hvězdy. Druhá povídka EMPTY WAKE je o obživlé mrtvole. 2 hvězdy. Třetí povídkou je  THE SUBJECT. Tahle povídka potažmo režisér Timo Tjahjanto byly tím rozhodujícím faktorem, že jsem nakonec do V/H/S 94 šel. A Tjahjanto nezklamal. Předložil cyberpunkovej gore nářez. Tohle je jednoznačně nejlepší a nejpovedenější snímek jak po filmové tak po obrazové stránce. 5 hvězd. TERROR - lacinej a nudnej příběh ve kterým přijde akce až na konci. 1 hvězda. Poslední HOLLY HELL propojuje všechny povídky. 2 hvězdy. Takže celkový hodnocení jsou za mě 3 slabší hvězdy. ()

silentname

Nebyť posledného príbehu a zakončenia filmu, ktorý sa prepletal medzi nimi, išiel by som s hodnotením vyššie. Na rozdiel od "V/H/S: Viral", ktorý absolútne nevedel pracovať s atmosférou a vyústil do absolútne katastrofálneho stavu sa "V/H/S/94" snaží byť niečím lepším a silnejším a môžem povedať, že mu to celkom vyšlo. Takže poďme si rozobrať jednotlivé segmenty samostatne a každému aj udelím samostatné hodnotenie. "Storm Drain" - Myslím si, že tento príbeh bol asi najzaujímavejším. Sledujeme reportérku a jej kameramana ako robia reportáž o "Ratmanovi", ktorý sa vraj skrýva v kanalizácii a spracované je to ako keby sme skutočne mali dobre urobený found footage z reportáže pre TV. Herci sú tam okey a jediné, čo mi udrelo okamžite do očí bol grafit v kanáli, kde sme mali možnosť vidieť "2018". Tento detail mi akurát kazil tú "94 atmosféru", ktorá inak bola. Príbeh ako taký funguje, nemá nejaké väčšie zádrhely a finále je síce trošku stupídne a zbaví tej tajomnosti, no myslím si, že celkom okey. A áno, ešte sme tu mali aj teleshopingovú reklamu na "Veggie Masher". A tá je celkom vtipná. Kto vie, či by si niekto chcel niečo také aj reálne ale kúpiť. Neviem. Hodnotenie: B "The Empty Wake" - Tento príbeh je tiež celkom dobrý, no pôsobí často veľmi monotónne a pomaly. Záver má pár zaujímavých momentov, ktoré ale nebudem prezrádzať, lebo sú celkom creepy a dobre natočené. Oceňujem. Atmosféru to rozhodne má, a záver dáva potenciál na pokračovanie. To, že je to skoro celé s jednou postavou je super a ako som povedal, atmosféru to rozhodne má. Hodnotenie: B "The Subject" - na mňa osobne pôsobil asi ako najväščím projektom celej tejto série a fakt, že je to celé natočené ako keby sme to mali z "first person" pohľadu to robí celkom zaujímavým. Plus tu skutočne lieta všetko naokolo a tie dizajny "monstier" sú kvalitné. Osobne len nemám pocit, že tento štýl úplne sedí mne ako divákovi. Kým ja som viac fanúšikom tých plíživých atmosférickych hororov, ako sme mali počas prvej a druhej poviedky, tento je viac akčný a viac grafický. Vyzerá to však kvalitne a do samého konca prináša prekvapenia. Keď už som mal pocit, že to končí, ostalo to ešte pár sekúnd navyše a nemyslím si, že by to bolo zbytočné. Plus tie triky v tomto filme ... za mňa klobúk dolu. Hodnotenie: B "Terror" - Tak toto ma neskutočne nebavilo. V tomto bode som sa fakt začínal nudiť a napriek celkom slušne krvavému finále s dobrým monstrom ma sledovanie týchto "jediných skutočných američanov" neskutočne frustrovalo. Títo náckovia mi prišli neskutočne stereotypní, dokola sme tu točili tie isté scénky s tými istými otravnými postavami, ktoré ma už začínali frustrovať a skôr mám radosť z toho ako v závere dopadli, než čokoľvek iné. Ak ste si užili, super, ale fakt nič pre mňa. Toto nie. Hodnotenie: D "Holy Hell" - Nevadí mi to rozkúskovanie medzi segmentami, vadí mi ale, že to neprináša dokopy absolútne nič. Okrem toho tie segmenty sú tak krátke, že sotva človek nasaje niečo z toho čo sa deje, už sa posúvame do iného príbehu. V úvode to pôsobí celkom fajn, záver to ale fakt postaví do úplne inej roviny, ktorá mi príde podobne ako finiš v hroznom "V/H/S: Viral". Takže mne to osobne nič nedalo a potenciál tam bol, ale vo výsledku je to neskutočný bordel, kde som už len čakal kedy nabehnú titulky. Hodnotenie: C-, Keď si to teda zhrniem, tak sme tu mali 3 príbehy, ktoré boli podľa mňa spracované dobre a rozhodne ma potešili. Čo je lepšie ako naposledy. Som za, aby séria "V/H/S" pokračovala a som zvedavý čo bude nabudúce. Aj keď nie vždy som bol s výsledkom spokojný, v celkovom meradle si myslím, že sme tu mali celkom dobrý film, ktorý vás minimálne v jednej časti bude poriadne baviť. Celkové Hodnotenie: C+ () (méně) (více)

Sludger

Do hororového sveta prichádza nová časť antológie krátkometrážnych filmov pod menom V/H/S. Práve táto sága priniesla jeden mimoriadne skvelý „kraťas“ (Safe Haven) o tajomnej sekte, ktorá oživila Satana. Práve tento režisér Timo Tjahjanto sa zúčastňuje aktuálneho projektu s jedným kraťasom, nádej na vyššiu kvalitu po nepodarenej poslednej časti (V/H/S: Viral z 2014) je reálna. Prekvapí niektoré dielo svojou originalitou? Poďme si ich postupne prebrať. 1. príbeh - Storm Drain: Dosť strelený (dobrým spôsobom) nápad, ktorý sa postupne vyvinie do nečakaných rozmerov. Je to creepy, atmosferické a kvalitné. (8/10) 2. príbeh - Empty Wake: Príbehu škodí dlhý rozjazd, ktorý obsahuje zbytočne veľa vaty a kľudne desať minút mohlo ostať v strižne v koši. Zápletka je z veľkej časti predvídateľná, no samotné prevedenie prekvapí a záver je fakt lahôdka. (7/10) 3. príbeh - The Subject: Je to tu. Nové dielo od Timo Tjahjanto začne už od prvého záberu svižne, originálne a s veľkými očakávaniami. Šialenstvo postupne graduje, až sa z toho vyvinie hotový Gorefest v najlepšom slova zmysle. Námet spája samotné gore s cyberpunkom do úplnej dokonalosti a kľudne môžem povedať, že nič lepšie som v tomto roku nevidel. Šťavnatá lahôdka. (10/10) 4. príbeh – Terror: Opäť nastáva podobný problém ako pri druhom príbehu. Strašne dlho trvá kým sa dostaneme k veci. Je to síce výborný nápad, no vyvrcholenie je strašne krátke a neužil som si ho naplno tak, ako v diele číslo dva. (6/10) 5. príbeh – Holy Hell: Ide vlastne o hlavný príbeh, ktorý obkolesuje zvyšné kraťasy. Prepadovka SWAT vojde do záhadné komplexu budov, kde postupne naráža na dosť creepy veci. Tento príbeh mal veľký potenciál, no čo s ním nakoniec spravili ma relatívne sklamalo. Odpískali to na veľmi lacný spôsob. Škoda. (5/10) ()

Wade

Hodím sem komentář ve stejném stylu jako k předešlým filmům ze série VHS. Storm Drain : Příběh o městské legendě Ratmanovi mě bavil a určitě k tomu přispělo i skvěle vybrané prostředí kanalizace. Za mě zábavné s fajn závěrem. 78% Empty Wake : Stejně jako u předchozí části znovu dobře zvolené prostředí, protože pohřební ustav a ještě ve špatném počasí je super.  Celkově fajn atmosféra s podařeným finále a nevadil mi ani pomalejší rozjezd příběhu. 75% The Subject : Timo znovu ukázal že on prostě umí. Hodně mi to připomnělo Frankenstein's Army (013).  Jednoduše prostě skvělá gore šílenost. 85% Terror : Přiznám se, že tahle povídka mě moc nebavila a i když finále bylo fajn stejně to o moc nevylepšilo. 50% Holly Hell : Povídka rozprostřená do celého filmu, která mě fakt hodně bavila a to hlavně i díky tomu jakým stylem byl natočena. Finále pěkně zakončilo nejen příběh samotný ,ale i celý film.. 85% Celkové hodnoceí : Po té hrůze z roku 2014 neskutečné zlepšení a další skvělý dílek do VHS série a já chci určitě další.  75% -- 7/10 IMDb ()

petero

Totálne sklamanie a to som fanúšik série kde aj Viral mi sadol na rozdiel od ostatných hodnotiacich. Preto som sa na 94ku vrhol s nadšením. Prvé dva príbehy sú čistá nuda kde sa niečo udeje iba na konci a skoro zámerná kinorip kvalita filmov tiež nepridala na spokojnosti. Jediný kraťas stojaci za pozretie je Timov Subjekt kde je ukážkovo zapracované FPS do filmu a jednoducho výborný nápad kde šialený vedec kombinuje stroje s ľuďmi kde jeden takýto výtvor je hrdinom filmu a z jeho pohľadu vidíme celý dej. Škoda že spracovanie šľape tak na pol plynu, taký Ilja by z toho spravil riadnu divočinu, takto je to len taká malo šialená Sakagučinovica. Posledný a rámcový príbeh si už ani nepamätám o čom boli. ()

• Členové SWAT týmu v povídce „The Subject“ používají útočné pušky HK 416 a brokovnice Benelli M3. Všechny tyto zbraně ale byly vyrobeny až dekádu poté (2005), než se odehrává děj (1994). (Guilemot)
  • Během jednoho hovoru je zmíněn Bill Clinton, což byl 42. prezident Spojených států vládnoucího mezi lety 1993–2001. (Duoscop)
  • Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)