Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (212)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,KURVA, TOHLE JE MOJE BASA, TO TI ŘEKNE KAŽDEJ“... /// Život v lochu na americkej způsob. Hned dodám, že ten Polskej a Dánskej jsou drsnější, ale všichni maj společný to, že ten život tam, vás změní. Tohle je taková Hollywoodská limonáda o hošíkovi, kterýmu nenatrhli prdel, páč měl (asi) kliku. Chybí mi větší drama, nějaká nadstavba k příběhu ze světa ohraničenýho ostnatým drátem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Edward Bunker Heward v roce 1977 jsem nečetl. 2.) Zjistím, jaká je záruka kvalitního sexu v americký věznici. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězeňském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic, ve kterých se kamarádí každý s každým, anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras, ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že (nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláknuté. 70% ()

Reklama

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

"Better to reign in hell than to serve in heaven." Tak to je kurva pravda, pokud seš dost nařáchlej a hnusnej. Já do vězení nemůžu a tenhle film je mou odpovědí na reakci proč?. Radši seppuku než bejt bezednej kelímek s čokoládou, do kterýho se namáčí negramotný nadrženci. Herecky přesvědčivá chlapácká romanťárna. Jako když starý rockeři zpívaj o přátelství. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Asi nejrealističtější "vezeňský" snímek co jsem viděl, který vznikl podle knihy bývalého mukla Edwarda Bunkera (RESERVOIR DOGS) a naprosto výtečně ho natočil Steve Buscemi... Snad všichni tu odvádějí skvělé herecké výkony, především pak Dafoe, Furlong, Trejo a Boone Junior, a velmi příjemný je i režisér Buscemi v malé roličce ředitele věznice! ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Zas dalsia patlanina z vazenskeho prostredia, ktora tuzi po vysinach Shawshank Redemption, na ktore sa asi prilis vela pozeral reziser Buscemi. No nic to, dejova linia bola katastrofalne slaba a scenarista asi napisal scenar pocas hnacky ......... Herecke vykony navzdory slusnemu obsadeniu zufalo priemerne, no a ucast ludi typu Mickey Rourke ma nechava absolutne lahostajnym.Priemerne hodnotenie davam aj za mladeho Edwarda Furlonga, tohto herca respektujem, takeho Cuklina z Houm Eloun nerespektujem ako herca a bytostne Culkina neznasam 65 % ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)
  • Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

Reklama

Reklama