Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (212)

nash. 

všechny recenze uživatele

Nepříliš záživné drama. Téměř pohodové, dalo by se říci, neboť snad všechny dramatické scény jsou natočeny mdle, téměř lhostejně. Nakonec vše před totální nudou zachaňuje alespoň ústřední dvojice Furlong-Dafoe a sem tam silnější moment (třeba Ronův druhý soud), dávající tušit promarněné šance na dobrý vězeňský film. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,6miliónaTržby USA $43,805Tržby Celosvetovo $900,000▐ Obsadenie na prvý pohľad moc dobré ale príbeh je strašne nehybný, takmer nemá čo pestrejšie ponúknuť. Zamrzí že v danej téme je úplne neviditeľný aj taká tlama ako je Danny Trejo. Steve Buscemi na stoličke režiséra dosť nevýrazný. /40%/ ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězeňském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic, ve kterých se kamarádí každý s každým, anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras, ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že (nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláknuté. 70% ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Trochu zklamání. O co je Steve Buscemi skvělý herec o to je průměrnější režisér. Věznice není vyloženě špatný film, ale nijak zvlášť mě ničím nezaujal a v daném žánru už bylo natočeno nejmíň deset daleko kvalitnějších děl. Tuctový a místy dost nudný scénář zachraňují dobře vybraní herci. Kromě démonického Williama Dafoa a talentovaného Edwarda Furlonga (ten si tu střihnul roli né nepodobnou té z Kultu hákového kříže) hodně překvapí v nezvyklé poloze komik Tom Arnold nebo drsňák Mickey Rourke jako "vězeňská děvka". ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Keď si predlohu aj scenár napísal bývalý väzeň, asi by sme mu mali veriť ;-) Animal factory je film drsný aj príjemný, napínavý aj pohodový... a v istom zmysle aj dojímavý. Dobre zahraté a zrežírované... jednoducho správna "väzenská dráma", ovšem nie pre tých, ktorí očakávajú nekončiacu akciu plnú spotených svalov, krvi a tvrdých pohľadov nabúchaných hrdinov-rebelov, ktorí nakoniec morálne víťazia... alebo spletenec plánov a konšpirácií (niekto tu porovnával s Prison Breakom - preboha, prečo?!)... Animal factory je skôr o žití a prežití v base, väzenskej politike a diplomacii... a o kompromisoch :-) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

Reklama

Reklama