Reklama

Reklama

36. komnata Shaolinu

  • Česko 36 komnat Šaolinu (více)
Trailer

VOD (1)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (245)

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Poriadna dávka čínskych retro kung-fuoviek. Žiadne lietanie, žiadne prehnané budhistické pravdy len čistá podstata. Kopy, údery súboje tréning a pekná legenda o stvorení novej zbrane- sansetsukonmi, ktorá sa radí do "povinnej výbavy". Film sa spočiatku dosť pomaly rozbieha, aby v jadre šlapal na plné obrátky a v závere to opäť zbieha do prehnanej letargie. Nieže by počas celej projekcie nebolo dostatok súbojov a slušne zvládnutej choreografie, ale dve hodiny sledovať viac menej to isté dá zabrať aj tomu najvernejšiemu fanúšikovi. Postupom času, ako divák vyžaduje čoraz prepracovanejšie filmové efekty sa dostávajú podobné lomenice do úzadia a strácajú kus na atraktivite. Je to však škoda, lebo stále majú čo ponúknuť aj tým neskôr narodeným. Druhá vec, ktorú si tieto snímky vyžadujú je sledovať ich s dabingom. Viem, že to nieje moc in, ale kto vie...vie. Škoda toho zrýchleného záveru, no preťahovať film by tiež nebola výhra. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je jen tak dobrý, jak moc si ho pamatujete z dětství. Naposledy jsem ho viděl před drahnou spoustou let a potom předevčírem. Inu, Intersonic je bezva, že vydává i tyhle starý fláky, ale měl by se zamyslet nad kvalitou svých dabingů. Když dabér s mladým hlasem bručí, aby zněl jako staroch, to nesnáším skoro stejně, jako když dospělá ženská mluví malýho kluka. Když jsem byl malej, Šestatřicítka se mi líbila. Taky aby ne, od majora Zemana, Rudýho primátora nebo Rudé záři nad Kladnem se to dosti liší. Jenže dneska mě to už nijak moc nevzalo. Je to taková kung-fu pohádka, nepropracované postavy, jasně oddělené dobro a zlo, přímočarý děj, spousta zvukových efektů, nepříliš dramatičtí herci (nebo možná až příliš ;) atd. Prostě všechno, co si představíte pod pojmem kung-fu biják. Vadilo mi, že z avizovaných šestatřiceti komnat jich uvidíme sotva půlku, že i když ten výcvik vypadá docela náročně, zjistíme až na konci, že mu cesta skrze všechny trvala bezmála pět let. Navíc když se člověk trošku zamyslí, takhle oddělený výcvik je sice dobrý pro vytvoření podmíněných reflexů, ale určitě ne pro jejich trvalé udržení. Hlavní hrdina je nesmrtelný bojovník, drsňák nad drsňáky, ale dnes už mě nebral jako dřív (to jsem zkoušel kopat jako on a rozmlátil při tom skleněný dveře). Souboje, i když jich moc není, vypadají kromě zvukových efektů hodně promakaně. Jako dítě (tak v pěti letech) bych dal maximum, dnes je to dobrý průměr, ale chuť vidět to ještě jednou prozatím nemám. ()

Reklama

salfa72 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších kung fu filmů, který jsem kdy viděl i přesto, že v něm není tolik kung fu soubojů, jako v jiných kung fu filmech a spíše se věnuje tréningu bojového umění, jde o jeden z mála filmů, který viděli i ti, co se běžně o asijskou kinematografii moc nezajímají. Slavný akční choreograf a režisér Lau Kar-Leung obsadil do hlavní role mnicha San Te svého adoptivního bratra Gordona Liu, což se s odstupem času ukázalo jako skvělý tah. Hlavního padoucha generála Tien Ta si zde zahrála ikonou tohoto subžánru Lo Lieh, v menší roličce mlynáře šestky se na konci filmu objeví další známý herec Wang Yu, v roli generála Yina (kterého popraví na začátku filmu) se představil další člen z hereckého klanu Lau (Lau Kar-Wing). ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Strašně dobrej film pro všechny fanoušky kung-fu filmů. Ostatní lidi to možná tak nedocení, ale já přesně chápu proč se tento film stal vyloženě kultovní klasikou. Chia Hui Liu známý též jako Gordon Liu je naprosto skvělý. Zahrál to fakt výborně a bez něj by film ani z poloviny nebyl tak cool. Bojové scény jsou i přes stáří filmu bezva a když se nad tím tak zamyslím je tam bezva všechno, dokonce ani ten pitomej hongkokgskej humor nechybí. Klenot mezi kung-fu filmy. BEZVA!!!!! ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Mladý San Te (Chia Hui Liu) se, stejně jako jeho spolužáci, znelíbí místnímu generálovi, který utlačuje nevinné, a je nucen opustit město. Vydává se do Shalinského kláštera, kde by se chtěl naučit kung-fu a jednoho dne se vrátit, a pomstít své rodiče i přátele... Ač tento film stejně stár jako já, a ač je jednou z legend, nějak se podařilo že jsem jej nikdy neviděl. Ale to jsem nyní napravil, a tak si mohu i tuto legendu odškrtnout ze svého seznamu. Co se příběhu týče, tak film nenabízí nic originálnější než desítky podobných asijských filmů - mladý klučina se naučí kung-fu (karate, taekwondo,...) a nakope všem zlounům zadnice. Čím ale tento film vyčnívá je naprosto skvělý výcvik hlavního hrdiny v Shaolinském klášteře - alespoň co se týče prvních pár komnat (bohužel většina ostatních byla prolítnuta tak nějak hopem, což je trochu škoda)... ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • Navzdory anglickému názvu filmu (Shaolin Master Killer – Šaolinský zabiják) je představa usmrcení člověka pro skutečného Šaolinského mnicha nepřijatelná. (HellFire)
  • Na 24. Asijském filmovém festivalu získal film první místo v kategorii „Best Martial Arts Award“. (HellFire)
  • Prvé české znenie z roku 1991 (voiceover, nie dabing) bolo nahrané pôvodne cez nemecký dabing s nemeckými titulkami, nie na pôvodné znenie v čínštine a účinkovalo v ňom iba pár dabérov, ktorí dabovali hneď viacero postáv naraz. Prvého českého dabingu sa dočkal až po digitalizácii v roku 2004. (Piri)

Reklama

Reklama