Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

Ukázka z filmu

cheyene

Bond 18 - Jedna z těch papírově slabších bondovek, ovšem má vynikající místa - setkání s panem Q na letišti a představení nového vozu a mobilního telefonu, skvělé hlášky. Hlavní padouch Carver a jeho poskokové také dobří (dr. Kaufman, pan Stamper). Trošku mi zde vadí Bond-girl, celkově Zítřek nikdy neumírá je dost akční bondovka, ale za mě je to pořád na 5*. S Brosnanem možná ale nejslabší... ačkoliv určitě nejzábavnější. ()

mzss1

[100%] Druhá Bondovka s Piercem Brosnanem a hned po zlatém oku u mě opět TOP záležitost! Navíc je tahle část o tajném agentovi zcela nejakčnější. Doslova akční pasáž střídá tu druhou. Ale určitě je tu čas i o nějaký ten příběh a další aspekty, které do téhle ságy patří. Abych začal s herci … Brosnan je zde skvělý jako vždy. Jeho charisma, elegantní vzhled, sebeironie – prostě není co dodávat. Nechybí tu postavy z předchozí části a sice: Judi Dench jako M, která nikdy nezklame; Q jako už 82 letý dědula, který mě vždy neskutečně potěší. Zde má nadlehčenou scénku, kdy Bondovi předává novou hračku v obdobě nového vozu s dálkovým ovládáním a všelijakými vymoženostmi. Dále tu nechybí ani postava Moneypenny, Tanner a vrátí se i Wade. Co se týče nových postav v téhle Bondovce, tak hlavní záporák Jonathan Pryce zde hraje šíleného megalomana, který kvůli své práci snů zabíjí po desítkách lidské životy, aby měla jeho společnost vyšší a vyšší sledovanost. Jeho herecký výkon mě určitě bavil a nesouhlasím s názory, že herecky jak to píší někteří ostatní „přehrává“. Film nabídne i další solidní záporáky. Co se týče bondgirls, tak tu máme rovnou dvě (pokud nepočítám tu „malou němku“ z úvodu). Teri Hatcher tu svoji roli má, i když ne tak velkou, každopádně potěší. Je zajímavé, že jsem se po letech dozvěděl, že během natáčení tohoto snímku zjistila, že je těhotná. Michelle Yeoh je dalším kladem. Hezky předvede, že se vyrovná mužům, které pěkně svým bojovým uměním ztrestá. To mi připomíná velmi komickou scénu, kdy se jí hlavní záporák Pryce snaží parodovat, jak bojuje. ;) Takže a ta AKCE? Jak už jsem psal, je jí zde požehnaně a někdo by možná řekl, že až moc. Jenže já si jí užíval. Tohle prostě k Bondovkám s Brosnanem patří. Že akce je mnohdy přestřelená a vypadá vymazleně a fantasticky jak Bond vše dokáže? To mi nevadí, naopak. Úvod na letišti je super, ovládání dálkovým vozem a jeho sekvence v garážích je pro mě prostě nej! Nechybí tu spoustu dalších akčních kousků, na které se nedá zapomenout, třeba dlouhá jízda na motorce, skok z mrakodrapu, velmi dlouhé finále v plavidle atd. V tomhle filmu je prostě vše, co od téhle série můžeme čekat. A to, že je to přeakčnělé mi nevadilo. No a filmová hudba? Zde svou bondovskou kariéru zahájil skvělý DAVID ARNOLD. A troufám si tvrdit, že se trochu vyrovnal Barrymu. Ale jasný, na Barryho nikdo v téhle sérii nemá. D. Arnold měl hudebně cit i pro nějaké emoce, které se ve filmu utvářeli a to hlavně díky jeho skladbě. No, myslím, že na nic podstatného jsem už nezapomněl. ()

nascendi

Dosť často som počúval, že je niekto unavený a má chuť si pozrieť niečo, pri čom nebude musieť rozmýšľať, iba sa dívať. Žiaden art. Pravdupovediac príliš som im neveril, pretože z filmov, ktorým venovali pozornosť by sa dalo usúdiť, že sú permanentne unavení. Ja s tým nemám problém. Už som sa síce zapovedal, že žiadnu ďalšiu bondovku nechcem vidieť, ale ako obvykle som svoj sľub porušil. Bol som zaslúžene potrestaný prebytkom akčnosti, a absenciou nápadov, ktoré v súhrne nudili. ()

genetique

#18 - Brosnan sa vytrvalo snaží o to, aby jeho Bond obstál vo všetkých aspektoch, až je to do očí bijúce. Miluje, riskuje, zachraňuje svet a popri tom všetkom nemá problém odskočiť si na pohárik alebo do postele s mladou Nemkou. Pomerne príjemne plynúca bondovka, ktorá dodržiava zásady tradičnej bondovskej zápletky. Po kadejakých záporákoch od výmyslu sveta, cez atómové hrozby až po chemické, ži prírodné katastrofy, prichádza nová hrozba - zneužitie moci multimédií. Tej sa tvorcovia chopili celkom slušne a Jonathan Pryce ako multimediálny magnát s psychopatickými sklonmi sa svojej úlohy zhostil na výbornú. Scenár ale nepôsobí až tak konzistentne, dialógy miestami škrípu a záverom som sa dokonca trošku nudil, pretože záchrana sveta v poslednej sekunde je tak trošku vykalkulovaná a podradná. A konieckoncov škoda aj vlastizrady v symbole britských značiek vozidiel, ktoré bondovky reprezentovali po desaťročia. 75%. ()

Djkoma

Už v tomto díle Bond ukazuje, kam vede jeho nová éra s Piercem Brosnanem. Nesmrtelný elegán, který má vždy v rukávě drobnost, kterou změní chod dějin, je už příliš nad věcí. Technologie přichází Bondovi nejen pomáhat, ale taky se ho snaží táhnout dopředu a to je podle mě chyba. Alespoň něco málo "ze staré školy" by v Bondovi mělo zůstat jako odkaz nebo za chvíli poletíme opět do vesmíru ... Bond přestává být tím mužem, kterému fandím a těším se, kterou z žen dostane do postele tentokrát a jak krásně bude natočené její tělo v jemném romantickém světle. Přesto není Zítřek nikdy neumírá špatná bondovka, jen neustále klesání s kvalitou a zvyšování počtu technologických vychytávek skoro až absurdního smyslu těmto filmům škodá. ()

• Scéna s motocyklovou naháňačkou v Bangkoku sa nakrúcala v anglických štúdiách Frogmore. (ash99)
  • Pierce Brosnan (James Bond) si v jednom rozhovoru postěžoval na Teri Hatcher (Paris Carver). Prý měla často zpoždění a nechávala ho na place čekat celé hodiny. (Duoscop)
  • Děj druhé poloviny filmu byl umístěn do Vietnamu, ale tamní ministerstvo kultury natáčení nepovolilo. Produkce se tak rozhodla použít Thajsko a Saigon byl přepsán na Bangkok. (becki_tu)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze