All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Série(2) / Epizody(24)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

mrtvej pes

Vůbec ne tak špatné, jak se mě tu někteří ulrakrutopřísní cynikové snaží přesvědčit. Jen se zkrátka musí počítat s tím, že se seriál točí převážně kolem školáků hozených do velice přepjaté životní situace, proto je v něm (pro někoho nepřekousnutelné) moře momentů, které se do děje tak trochu žánrově nehodí. Příliš zlehčování, příliš nucené romantiky, nyvých pohledů, nesmyslných rozhodnutí. Ale opakuju, je to o školácích. Sami bychom si asi při zombie apokalypse uvěznění ve škole se svým "krušem" nevedli lépe. ()

TheEvilTwin

Po prvních dvou dílech nemám sílu dokoukat dál. Co z toho, že technicky a krvavě je film perfektní, když v postavách se divák nemá šanci vyznat, natož tak si k nim vytvořit hlubší pouto. Stejně tak chováním tady všichni připomínají pitomce, až se divím, že je tohle někdo schopen přehlédnout a sledovat seriál dále. Nehledě na to, že 12!!!!! dílů po hodině je extrémně dlouhá stopáž, u které předem vím, že bych usínal. Vynechám a určitě o nic nepřijdu… ()

Lacike

Technická stránka je perfektná. Akcie je neúrekom, je pekne vynaliezavá pestrá a riadne krvavá. A ani nechutnými gore efektami sa nešetrí. Ale mimo akcie ma to vôbec nebavilo. Postavy sú až na pár výnimiek natoľko nevýrazné, že sa mi po dlhšej dobe všetci tí Kórejci plietli. No a tých pár výraznejších postáv bolo natoľko otravných, že som im prial bolestivú smrť. Boli tam aj snahy o nejaký sociálny presah, ale to podľa mňa tentoraz vôbec nefungovalo. Po troch dieloch som to zabalil. Pripadalo mi to strašne naťahované a nijak extra sa to nevyvíjalo. Fanúšikovia bezmyšlienkovej akcie si ale prídu na svoje. 4/10. ()

Ingtar2

Mierne Spoilery: To, že po tomto kúsku od Netlixu skočím ako Gwi-Nam po Na-Yeon bolo jasné už niekoľko týždňov pred tým, ako to vyšlo. Otázkou zostávalo, či ma to bude baviť rovnako, ako hrať hru na Slepú Babu s tunajšími fešákmi. A musím priznať, že to snáď bola ešte trochu väčšia zábava ako som čakal. Kórejci opäť ukázali, že sa neboja experimentovať zo zabehnutými žánrovými klišé (nôž na konci 4. epizódy bol príjemné prekvapenie) a tak nám po prostredí vlaku naservírovali akademickú pôdu. Ďalším nádherným prekvapením, ešte z traileru, bola veta "It's Train to Busan", ktorá nabádala ku prvému počinu vedomému si o existencii zombie. Emocionálne chvíľky (milujem sekvenciu v 7. epizóde medzi Hyeok-Suom a Nam-Rou) strieda úžasne natočená akcia (pre boha tá jedáleň na jeden záber v druhej epizóde bola excelentná) a celé je to podmaznuté výbornou hudbou. Tých superlatívov je tu naozaj na rozdávanie a dúfam, že All Of Us Are Dead dostane druhú sériu, kvalitatívne vyrovnanú Cheong-Sanovmu kuraťu. Celkovo za mňa teda ide o jeden z najlepších zombie projektov (to hovorí človek ktorý miluje The Walking Dead) a celkom určite toto ide do mojej top 10. Zaslúžených 97%, 5*. Btw: Názov is a fucking lie. Zomreli len tí, ktorých som mal rád. ()

Kwaichi

Ďalší Netflix seriál, ktorý sa snaží poukázať na aktuálne problémy kórejskej spoločnosti. Tentokrát sa tvorcovia pasujú so šikanou na školách, prehnanými nárokmi na očakávania a úspechy od detí či sklony k egoizmu pri honbe za vlastnými cieľmi. Celé to chceli pekne zabaliť do zombie akcie vsadenej do apokalyptického stredoškolského prostredia. Dobrý nápad, ale tvorcovia si odhryzli príliš veľké sústo. Uznávam, seriál je dobre natočený, má dobré tempo a diváka drží v napätí. Sám som ho pozrel skoro na jedno posedenie. Tvorcovia sa snažia navodiť serióznu atmosféru, ktorú narúšajú zbytočné scény z pokusmi o vtip a miestami úplne nelogické rozhodnutia hlavných postáv. Áno, postavy zomierajú, na môj vkus až príliš často a  úplne nezmyselne. Autori tvoria vedľajšie postavy, ktoré divák sleduje počas celého seriálu, len aby sa na moment mohli objaviť na hlavnej scéne a v tom momente ich režisér naservíruje na zlatom podnose zombiom na večeru. Ako masová produkcia pre teenagerov- OK. ale potom to mohli cieliť na vekovú kategóriu 12+. Pre staršieho diváka - zbytočné mrhanie času. Knižnica Netflixu ponúka ďaleko kvalitnejšie kúsky s podobnou tematikou.  Napríklad teraz sľubne rozbiehajúci sa Bulgasal. ()

• Škola nese název Hyosan High School a ve skutečnosti neexistuje. Budova byla postavena pouze pro seriál. (HanzoBureshi)
  • V seriáli sa opakovane odkazuje na populárny kórejský zombie film Vlak do Pusanu (2016). (mivr)