Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupinu geniálních přátel silně znepokojí podivné události. Velká záhada má kořeny až v dobách čínské kulturní revoluce. (Netflix)

Recenze (24)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cinske spracovanie zacinalo rozhodne pozvolnejsie rozvijajuc postavy. Viac mi v nom tiez sedel neurvaly zanieteny detektiv ako objemny Benedict Wong v americkej verzii. Ale co funguje lepsie je zhutnenie atmosfery a urychlenie celeho deja. Dam tomuto spracovaniu sancu. Zrejme to bude zabavnejsie v polovicnom pocte casti. ()

Miyamoto 

všechny recenze uživatele

Ten pocit, když vezmete název z románu, který vlastně ani moc nechcete točit, protože vám moc nesedí, že se odehrává v Číně. Jo a pak se vám nelíbí hlavní postava. Jo a pak vám vadí vyšetřovatel a "bodyguard" hlavní postavy. Jo a pak chcete, ať je to woke a diverzifikované. Jo a pak tam chcete ještě mraky pseudovědeckých žvástů, které moc nedávají smysl, když u toho nedejbože někdo trochu dělá. Jo a pak tam chcete dvě borky, které ohromí týpka v baru metaanalýzou. Jo a taky chcete vlastně točit něco o kámoších z výšky. Jo a taky chcete udělat ze všech bělochů buď ublížené týpky po rozchodu, trapáky v baru co neumí zpívat anebo podivné týpky, co odejdou z Oxfordu, aby prodávali brambůrky. No, asi tušíte, kam tím mířím - po prima úvodní scéně z Velké kulturní revoluce se z celého děje stane děsivý bordel, který knížku připomíná vlastně jen odpočtem a i ten se objeví jen tak z ničeho nic. Hlavní postava knížky Wang Miao není k dispozici vůbec a je nahrazen partou mladých výzkumníků, děj se odehrává hlavně v Británii a Ta-Š je tam taky hned a má to tak nějak pod palcem. Celkově se jedná o dost děsivou snahu svézt se na úspěchu předlohy i když se vlastně jedná o něco zcela jiného, co navíc působí dost hloupě a nudně. 1* za vizuál, ten byl poměrně pěkný. ()

Reklama

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.díl 1.série, prozatím jediné z celého seriálu. Děj začíná pohledem na propagandistickou akci, konající se v Číně v šedesátých letech. Učitel fyziky je zde před stovkami stoupenců komunistické revoluce ponižován za své kapitalistické pojetí celého světa. Posléze je k smrti zbit. O šedesát let později skupina vědců zkoumá fyzikální jevy ve vesmíru a obeně kolem nich, kupříkladu s pomocí urychlovače částic. Bohužel, v poslední době jim vychází doslova nemožné výsledky, jež celé pojetí vědy ničí. A aby toho nebylo málo, někteří z nich mají před sebou vidinu odpočtu, kvůli níž jich (čili vědců) už nemálo zemřelo. Místní policejní agentura si s případem neví rady. Má jen dvě stopy: onen odpočet, a podivnou videohru skrývající se ve zdánlivě nevinném kusu železa v podobě virtuálních brýlí. Hlavní hrdinka číslo jedna k nim přijde po smrti ženy, jež skočila do propasti ve středu čehosi jako chladící věž. Hlavní hrdinku číslo dvě zase trápí ona vidina odpočtu. Seznámí se s dívkou, jež o ní ví více než ona sama, což ji donutí uposlechnout její podivný příkaz: ať se podívá na nebe o půlnoci, zdali "nezamrká". To se také stane. Ale proč? Před šedesáti lety skončila dcera potrestaného fyzika v pracovním táboře. Po sérii příhod je málem strčena před soud. Nakonec ale skončí ve vojenském objektu. Z počátečních zbraňových výzkumů se vyvine snaha komunikovat s vesmírem. To je to, co vlastně naše hlavní hrdinka vidí i mimo odpočet, jež je právě onou morseovou hrou. (...). 90 procent. Slušný rozjezd. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další zprasenina. Skáče se mezi časy a lokacemi (Čína 1967 a Anglie 2024) a nikdo neví proč. Míchají se dohromady témata a nikdo neví proč. To, že casting je přísně tabulkově (a groteskně) vyvážený a nastavený tak, že “čím víc vagína tím větší IQ” bije do očí víc než snaha vyprávět příběh. (Solverino to popsal trefně) ()

malyLibor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mne dost překvapení. Četl jsem knihu a ta má očekávání hodně zklamala. První díl jejího filmového zpracování překvapil. Samozřejmě, dřív bych byl zhnusen tzv. genderovou a rasovou korektností, kdy autoři obsazují postavy v knize mužské ženskými herečkami, přestože je to naprosto nesmyslné, ale co už. V některých částech světa a společnosti tahle zvrhlost prostě zvítězila a člověk může buď zahodit veškerou techniku a odstěhovat se do jeskyně, nebo na tuhle zvrácenost přistoupit. Na mne je v jeskyních zima a přiznám se, že se raději dívám na geniálního hlavního hrdinu v podobě barové tanečnice než poďobaného Číňana, takže to nějak zkousnu. Ovšem jinak mne úvodní díl zaujal a vtáhl do děje asi tak 100x více než první čtyři pětiny knihy. Na knize mi navíc vadilo to, že od začátku bylo jasné, o co se tam jedná a jaká bude zápletka. Potěšilo mne, že při dočtení jsem nebyl zklamán a bylo to přesně tak, jak jsem si asi od čtvrté kapitoly myslel :-) Takže já jsem spokojen a strhávám hvězdičku za genderovou a rasovou korektnost v castingu. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Zmíněná kniha „Tiché jaro“ skutečně existuje. (chlapisko)

Reklama

Reklama