Apparitions

všechny plakáty

silentname

"Apparitions" je dokopy veľmi lacný horor, ktorý sa snaží v jadre možno niečo zo seba dostať, no absolútne mu to nejde. Sem-tam to vybuduje nejakú tú atmosféru, no hlavne vďaka tomu, že hudbou neustále sa snaží ukázať tón filmu. A to je dosť lacná technika. Hlavná hrdinka je okey, no dokopy toho pre film robí celkom málo. Najlepšia časť filmu je pre mňa práve počas tej prespávačky, kde budeme mať scénku s napichovaním marshmallows a potom aj následné predstavenie, čo sa mohlo diať potom. Nemôžem povedať, že je to technicky super zvládnuté, lebo mohlo to byť ešte o niečo efektnejšie a tajomnejšie... ale aspoň niečo. No zvyšok je fakt lacné, staré a úbohé. Jediné čo by chýbalo je to, aby sa náš maskovaný vrah stal nesmrteľným. Prečo? Lebo má predsa masku. (Že? "Halloween Kills" , "Texas Chainsaw Massacre"). Najlepšia kamoška našej hrdinky Lily je podľa mňa neskutočne otravná a dievča očividne nevedelo ako má svoju postavu dobre zahrať. Lebo to skutočne podáva ako najotravnejšia kamoška, ktorú by ste najradšej od seba vyhodili, ale aj tak sa vždy vráti, lebo vás má rada. A film musí mať aj postaršiu ženu, ktorá je v skutočnosti akčnou hrdinkou (ako aj vo vyššie spomenutých filimoch)... no proste bez nápadu, tuctové a okrem toho lacne natočené. Nestojí asi za nikoho čas. Hodnotenie: D ()