Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům

(série)
  • USA Heroes vs. Villains

Hrdinové versus zloduši - přesně takový název nese 20. řada americké reality show Survivor, která se natáčela na samojském ostrově Upolu. Setkáme se zde s dvacítkou soutěžících, které jsme mohli vidět už v předešlých sériích. A jak napovídá titulek, nebudou to jen tak ledajací hráči. O jeden milión dolarů se totiž utkají oblíbení, sympatičtí "trosečníci" proti těm, jejichž pověst není zrovna nejlepší. Kdo zvolí nejlepší strategii, vydrží všech 39 dní a odnese si výhru? (Deco.20)

Paxxx.cz

Tudle soutěž mám fakt rád. To, že je veleúspěšná jenom dokumentuje počet odvysílaných řad. Tato byla speciální kvůli velkému počtu známých tváří z předešlých sérií a taky díky několika nezapomenutelným momentům (především extrémně tupý tah JTho kdy věřil nejpodlejší osobě v historii téhle soutěže...8/10. ()

Nihlathak

Až v téhle řadě jsem pořádně docenil Colbyho. Perfektní, silná a napínavá série skvělé show. Neuvěřitelné bylo sledovat, jak Russell Hantz dělá z ostatních Villains beránky na porážku. Sundal je s grácií. Ačkoliv ho NENÁVIDÍM, musí se nechat, že je to loutkář všech loutkářů. Všechny ostatní loutkáře má přivázaný na prstech, každýho na jednom, přičemž má jeden volnej a s tím si dráždí dáseň v místě, kde mu chybí zub. je to SATAN. ()

ledzepfan

Perfektní série u které mě několikkrát málem kleplo. Zprvu mě hodně překvapilo jak většině hráčů(i mých oblíbencům)od posledně nehorázně nabobtnalo ego, a než jim začalo hořet u prdele(nebo je nezbrzdila vyšší moc)chovali se jako arogantní mistři světa... V tomhle ohledu mě velmi překvapil Rob, který se za ty roky opravdu přetrransformoval z bezohledného zmrda na sympaťáka s-až hrdinským-srdcem......... Poprvé za ty roky, co jsem opravdu spokojený s výsledkem(já to té Neúnavně hláškující osobě prostě přál). Až na pár vyjímek(hlavně v první půlce hry, kde odpadlo dost hodně silných hráčů)dostali všichni přesně to co zasloužili(tozn. někteří vůbec NIC-muheheéé :D )............. V rámci survivorů 100% ()

Rosaviva

Jedna z naprosto nejlepších řad. Už ze začátku jsem rozhodně fandila Villains. Spoiler Dost lituju vítěze, protože jsem to radši přála Parvati. Sandra v podstatě neudělala nic, čím by si zasloužila další milion, teda kromě spálení klobouku Russela. Taky lituju, že Courtney, Stephanie a Cirie byly vyřazeny tak brzo. A ze všeho nejvíc lituju, že se tam znova objevil Boston Rob. Jestli ho uvidim ještě v další řadě, tak už mě z něj snad klepne, ze všech soutěžícíh mě on štve rozhodně nejvíc. ()

st.ranger

Vybrat nejlepší z nejlepších byl geniální tah, i když jejich rozdělení na zlé a hodné má pád mezer. Tato řada ale značně ukazuje naprosto nesmyslně přiřazené tituly manipulátorů. Například komentář Cirie na adresu Amandy o tom, že není příliš bystrá. Amanda není hráč, je to jen vezoucí se ubrečená blbka, která nedokáže vymyslet vlastní plán a jen se veze. Nejprotivnější je opět Parvati, jeden z nejvíce nadhodnocených vítězů. Survivor je bohužel ve většině případů jen o tom se nenápadně dostat do finále a pak mít sebou někoho, kdo naštval co nejvíce lidí, což přesně odpovídá předchozí řadě a po čase zřetelně směřuje i k vítězce Pearl Islands, Sandře. Z počátečního nadšení se nakonec mění naprostá imbecilita hráčů, kteří nejprve založí aliance a díky nim potopí celý kmen. Jednoznačně nejvíce odvážným krokem bylo vyloučení Tyson. Chápu strategii hlasů tupců, jako je bohužel v případě Jamese, ale zpočátku je smysluplnější vyhodit přítěže jako je třeba Courtney. ()

• Nabídku zúčastnit se této série odmítlo několik dřívějších soutěžících. Mezi ně patří Alicia Calaway, Elisabeth Filarski, Danni Boatwirght Sierra Reed, Taj Johnson-George a Hunter Ellis. Účast kvůli práci odmítli také Corinne Kaplan a Yau-Man Chan. Shii Ann Huang se odmítla zúčastnit této série, jelikož byla po porodu. (BLANIK.)
  • Ace Gordon měl být původně v kmeni Villain, tedy Padouchů. Až 3 dni před natáčením byl vyškrtnut. (BLANIK.)
  • Lokalita natáčení (Samoa) byla krátce po skončení natáčení zasažena zemětřesením a vlnou tsunami. Zdravotní tým show Kdo přežije zde proto zůstal, aby pomohl místním. (Hidan)