Police Story 3

• Hongkong Jing cha gu shi III: Chao ji jing cha (více)

Nejlepší hongkongský policajt je vyslán do Číny s úkolem zneškodnit drogového magnáta. Aby se dostal až k němu, musí pomoci jeho bratrovi uprchnout z pracovního tábora, získat si jeho důvěru a proniknout tak do organizace. V celé akci mu pomáhá půvabná čínská agentka. Nešťastnou náhodou je ale jejich utajení prozrazeno. Z už tak dost nebezpečného úkolu se stává boj o život. (Vapet Production)

Wishkah

Zakončení trilogie je doslova famózní. Vtipy jsou vtipné, akce je vymazlená a kaskadérské kousky neuvěřitelné. Jackie Chan ve své vrcholné formě a skvělá MIchelle Yeoh. Tomuhle filmu patří pět hvězdiček a přes to nejede vlak....jen by mě zajímalo jak by vypadal film kdyby se místo Michelle Yeoh k filmu připojil Jet Li. To by nejspíš pět hvězd nestačilo ale to je bohužel jen fantazie ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Jackie Chanom, ktorý je už tretím dielom tejto slušnej série. Má vydarený príbeh o prvotriednom policajtovi, ktorý patrí medzi najlepších a tak je vybraný pre náročnú misiu v spolupráci s Čínou, pomôcť uniknúť z väzenia známemu zločincovi, získať si jeho dôveru a tak sa dostať až k vplyvnej organizácii obchodujúcej s drogami. Pomáha mu v tom aj schopná čínska dôstojníčka, ale aj tak ich čakajú len samé problémy. Spracovanie je na tom dobre, síce prvá polovica sa nesie skôr v takom pomalšom tempe, ale predsa len zápletky o policajtoch v utajení mám rád, dejovo je to pre potreby žánru úplne ideálne, zaujala ma aj tá medzinárodná spolupráca a nájde sa tu toho dostatok zaujímavého, takže aj tak sa je na čo pozerať. Ale následne sa to už naplno rozbehne a prišlo mi to ako z úplne iného filmu, film naberie perfektnú dynamiku, neustále sa niečo deje, jedna vydarená sekvencia strieda druhú a navyše podstatne väčší priestor dostane aj čínska dôstojníčka, ktorá s hlavným hrdinom vytvorí skvelú dvojicu a tak tu si už rozhodne nemám na čo sťažovať. Akcie je tu pomerne dosť a je výborná. Síce si na ňu treba počkať, prvá polovica obsahuje len pár síce celkom slušných, ale na pomery tvorby Jackieho Chana predsa len skôr nevýrazných súbojov, ale zvyšok filmu to rozhodne vynahradí. Síce sa tentoraz nejedná ani tak o súboje, tých moc nie je a sú skôr krátke, ale akcia je aj tak rozmanitá, nadmieru nápaditá, pomerne veľkolepá, nechýbajú ani prestrelky a explózie a predsa len sa dá užiť aj to bojové umenie a kaskadérske kúsky. Najviac sa mi páči celá akcia vo vojenskom tábore, ktorá je na pomery Jackieho Chana až prekvapivo krvavá, čo je ale príjemným oživením a navyše nechýba plno skvelých momentov, k tomu finále s vlakom a vrtuľníkom, ale aj ten zvyšok sa mi páči. Humoru je tentoraz dosť málo, až na scénu s predstieranou rodinou sa tu vlastne nenájde žiadna výraznejšia komediálna scéna, ale to mi nevadí, skôr ocením takéto prevedenie. Herecké obsadenie je skvelé, Jackie Chan je tu stále výborný, k tomu perfektná Michelle Yeoh, ktorá za ním v ničom nezaostáva, opäť nechýba ani Maggie Cheung a slušní záporáci ako Kenneth Tsang, Ken Lo a Wah Yuen, ale ten mi tu neprišiel ideálny využitý. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, prišlo mi to ešte o trochu kvalitnejšie zvládnuté, než Chanove predchádzajúce diely a navyše aj rozpočet je viditeľne vyšší. Z pôvodnej trilógie mám práve túto trojku najradšej, za čo môže hlavne najlepšia akcia a účasť Michelle Yeoh, takže skutočne vydarená akčná zábava. 79% ()

Lacike

Treti diel ma najsudrznejsiu zapletku a stylom najviac pripomina americke filmy, takze sa urcite bude pacit aj neazijskym divakom a kazdy, kto nema averziu voci Jackiemu, mu musi dat minimalne 4*. Ale aj humoru tentokrat vyraznejsie ubudlo a vlastne su tu len 2 komedialne epizodky (navsteva Jackieho matky v podani strýka Billa Tunga a odhalenie v Malajzii s Jackieho priatelkou Maggie Cheungovou). Tentokrat je stopaz tak kratka a tempo tak zbesile, ze mimo riesenia pripadu, ktore v pravidelnych davkach prerusia akcne sceny, tu nie je priestor na nic dalsie. Az mi je trochu luto, ze mi film zakazdym ubehne tak rychlo. Aj zakomponovanie akcnych scen do pribehu je take zmyslupnejsie. A ich kvalita znova patri k spicke. Tentokrat sa dockame pestrejsej akcie. Jak pôsobivych nahanaciek, ci uz na autach, na lodiach, vo vzduchu a dokonca aj na vlaku, tak aj velkolepej prestrelky s mnozstvom vybuchov uprostred filmu a samozrejme aj spickovych bitiek a pôsobivych kaskaderskych kuskov. Bitky su dynamicke a kontaktne, ale trochu mi v nich chybala tvrdost. Vynahradzuju to aspon bolestive pady. Z kaskaderskych kuskov stoj za zmienku Jackieho blbnutie na vrtulniku alebo skok Michelle Yeohovej s motorkou na vlak. Nejake to obcasne viditelne istenie lanami sa da odpustit. Velku pochvalu si zasluzi aj kasting. Jackie dostal po bok partacku Michelle Yeohovu s ktorou ma skvelu komedialnu chemiu a vyrovna sa mu aj v akcnych scenach. Konecne seria dostala aj pôsobivych zaporakov. Slizkeho sefa v podani Kennetha Tsanga a jeho pravu ruku Yuen Waha, ktory sa nepredvedie len v akcii, ale ma aj co hrat. Typickeho poskoka na finalnu bitku s Jackiem hra Ken Lo. Komedialny vystup Billa Tunga som uz spomenul, ale fakt to stoji za to. Skoda, ze sa v serii naposledy objavila postava Jackieho priatelky Maggie Cheungovej, vdaka comu tento diel povazujem za definitivne posledny a dalsie filmy (napriklad First Strike, Projekt X) do tejto serie uz nepocitam. Aj stylom su niekde inde. Tentokrat vysla u nas nastastie len HK 95minútová nezostrihaná kinoverzia. A aj ta americka je zostrihana len o par minut. Holt tam uz nemali co poriadne vystrihnut. Spolu s druhym dielom je toto vrchol serie a aj vrchol Jackieho filmografie. P.S. Toto je prvý film, v ktorom máme možnosť počuť originál Jackieho hlas v čínštine. Vo všetkých, ktoré natočil predtým a bohužiaľ aj v mnohých potom, bol dabovaný iným hercom (Jackie mal minimálne troch stálych dabérov a najčastejšie ho daboval Charles Tang Wing-Hung), ako je to v HK filmoch bežné. 9/10. ()

Martrix

Nelze neocenit starou dobrou kaskadéřinu a opět se u závěrečných titulků nepodivit, co všechno museli hongkongští kaskadéři a herci přetrpět. A nejspíš za zlomek mzdy, kterou dostávají zhýčkaní holywůdi. Jenže co naplat, story o infiltraci zločinecké organizace, je dnes nejen v rámci tohoto žánru, velmi vyčpělá. Přidanou hodnotou mohl být humor, ale ten "fackovací", mi s (mými) přibývajícími roky, tak nějak zevšedněl. Aspoň v tomto podání. Co ovšem oceňuji a vlastně to byl hlavní důvod, proč jsem tento film zhlédl, je Michelle Yeoh. Líbí se mi i teď, jako důchodkyně, natož... před třiceti lety. ()

Rominator

Další film Jackieho Chana u něhož se pro americké publikum zkracovalo. US verze v podání Dimension kratší o 10 minut. Jackie Chan a Michelle Yeoh pro tuto verzi nadabovali v angličtině sami sebe. Při scéně, ve které Jackie visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl zranění ramene (mluví o něm v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious). ()

• Při scéně, ve které postava Jackieho Chana visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl protagonista zranění ramene. (Rominator)
  • Pro závěrečnou scénu se musela Michelle Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)