Sedm pěstí

• Česko Kung-fu krotitel duchů (více)

Jackie Chan a Biao Yuen v jednom z "nejúlítlejších" kung-fu filmů, známém také jako Kung-fu krotitel duchů. Z kláštera šaolinských mnichů byla ukradena vzácná kniha, která obsahuje přesný popis tajného bojového umění zvaného sedm pěstí. Mniši vědí, co může kniha způsobit v nesprávných rukou. Kdo ovládne techniku sedmi pěstí, stává se neporazitelným. Je třeba získat knihu co nejdříve zpět. Vše ale nasvědčuje tomu, že ten, kdo ji ukradl, už umění ovládá. (oficiální text distributora)

haj

Film, který dokoukáte jenom proto, abyste ho mohli zaškrtnout do kolonky "Shlédnuto", ale podruhé si ho zcela jistě nepustíte, stejně jako většinu dalších filmů Lo Weie. ()

miklaras

Velice nerada ubírám zásluhy jakémukoli ze svých oblíbenců, ale jsou chvíle, kdy i HK maniak kroutí nevěřícně hlavou a pak dlouho, zamyšleně zírá před sebe. Spiritual Kung fu je hodně špatná záležitost a to přiznává člověk, který se směje čínským vtipům, nesměje se létajícím hrdinům a dokáže ocenit i veselé taškařice Deana Sheka. ()

TERRORDROME

Zlý mastri kung-fu chcú ukradnúť zvitok ktorý obsahuje super extra nebezpečnú techniku siedmich pästí - klasický scenár hongkongských mlátičiek. Lenže potom spadne Meteorit a na scénu vpláva partia zhúlených duchov. To čo nasleduje, je až neuveritelné trapasenie, plné hyperinfantilného humoru ktorý je aj na Jackieho Chana trochu moc. Tu a tam sa človek aj zasmeje, ono sa asi nedá nesmiať keď si vážený učiteľ kung-fu nacapí na ksicht kúzelný zvitok, čo mu má umožniť vidieť duchov a potom sa slepý potáca po miestnosti, alebo keď to zlý majster schytáva od neviditeľných protivníkov a nechápavo mláti vzduch okolo seba. Jackie sa duchov nebojí, viláta ich a oni ho naučia tajnú techniku ôsmich pästí s ktorou porazí techniku siedmich pästí. Ináč, keď sa práve netrapasí a ľudia sa vážne bijú, je to fajn a bitky sú solídne. Ale duchovia v plienkach sú duchovia v plienkach. ()

drankeryth

To bol teda riadne uleteny film a ti duchovia boli fakt od veci a aj dost komicki. Uz som aj videl lepsie filmy od Jackieho Chana a tento patri skor medzi jeho menej vydarene. Vacsinou tam len mavali rukami a to bolo asi tak vsetko. Jackiemu vo filme nerobilo problem chytanie hadov, ale nechapem naco si ich uskladnoval medzi nohami, ved aj na to doplatil:) ()

Ceberus

Typická Chanovina, která se tradičně vyplatí sledovat pouze kvůli choreografii. Ostatní složky snímku (příběh, efekty, herci...) nestojí za řeč. ()

zberatel

Takmer neporazitelnych 7em smrtelnych pesti ktore dokazu porazit iba 5 pesti ktore su este lepsie... aleeee co potom bol za styl ktory 5tim pestiam daval na frak ? :D ()

Renie42

No tak z tohodle filmu mám smíšené pocity. Někdy až trapné chvilky a scény nad kterými zůstává rozum stát. Podívala jsem se na to už kvůli Jackiemu. No ti bílí duchové s červenými vlasy, to ty mě opravdu dostali. ()

MartinTerran

Čekal jsem klasický Jackieho film, ale po 10 minutách jsem se nestačil divit. Vůbec jsem to nechápal jak a proč se tam objevili duchové, proč na ostatní útočí atd. Tak po dvaceti minutách se to trochu vysvětlilo, ale i tak jsem si říkal, že je to na film s Chanem moc no řekněme mysteriózní. Pak už je to klasika, jak příběhově tak po stránce akční. Boje jsou kvalitně zpracované, choreografie výborná, jak už jsem u Chanových filmů zvyklí. Jen mě udivuje, kde furt berou inspiraci na vymýšlení nových stylů bojových umění, jestli je vymýšlí či to je odvozené z nějakých jejich legend a pověstí. Hodnocení: 55/100. ()

Pitryx odpad!

Jackie Chan a Biao Yuen v jednom z "nejúlítlejších" kung-fu filmů. Tak psáno. Mám pocit, že je v textu chyba. To slovo v uvozovkách mělo být nahrazeno slovem nejnudnějším. Nebo nejpitomějším. Chybělo tomu skoro všechno. Ten humor je kde? Dost lidí zde píše, že se smáli. Čemu? Já se nesmál, ale nudil. Za ten konec by filmaři zasloužili přes hubu. No, ale když umí kung fu, tak bych to raději nechal plavat. ()

Filmaris

Jackie Chan bojujúci po boku skupiny duchov. Jackie sa v tomto filme postupne začína učiť tajnú techniku z knihy, ktorá zrejme patrí pätici duchov z nich každý ovláda inú bojovú techniku. Je to trochu uletené a v niektorých scénach veľmi čudné no ako celok je to celkom fajn film. Neurazí, ale ani nenadchne. Bojových choreografií tu zo začiatku až toľko nie je a celé sa to tak rozbehne až niekedy v polovici filmu. Choreografie už, ako je zvykom pri filmoch s Jackiem sú opäť výborné a prepracované. Trošku mi ale vadili zvukové efekty pri scénach s duchmi a humor, ktorý mi prišiel viac trápny ako vtipný. Príbeh ale nenudil, čiže za mňa celkom fajn a za tu zmenu som rád. ()

maxnot

Co se kung-fu týče je to jeho raná klasika, ale ti duchové... :-( Chtělo y to pořádně sestříhat pro "západní" diváky. :-) ()

rekurseman

Ranná tvorba Jackiho, filmy se hodně podobají klasickým Asijským akčním filmům ze stejných let. Jen boj, boj, mniši a přemálo klasického asijského humoru. Není to špatné, zápletka sice slabší, ale Jackie to zachrání výborným kung fu a svým stylem "pět pěstí". Jde vidět, že film už má přes 30 let, některé střihy/efekty jsou opravdu k zasmání. Myslím si, že v pozdějších filmech je Jackie více akčnější a nejsou scény tak okatě nahrané....Ale jako milovníku asijských filmů mi tento film nemohl uniknout. Podívejte se!! ()

HKstars

Jeden z prvních Jackieho filmů režírovaný hongkongským postrachem - režisérem Lo Weiem. Příběh se odehrává v Shaolinu a film je dalším ze škatulky old school kung-fu snímků, tentokrát ovšem s nezanedbatelnou příměsí smrtící komiky. Jackie hraje pouze řadového žáka, který se v Shaolinu převážnou většinu času fláká. Všechno ale změní krádež knihy nejmocnějšího stylu, kterou ukradne tajemný ninja. To má za následek přílet tajemné komety (která je až nebezpečně podobná prskavce), která to napálí přímo do chrámu a která způsobí nález svaté knihy tajemných duchů ovládajících "jestě víc nejmocnější" styl ;))) Jackie se s nimi skamarádí, oni ho styl naučí a všechno skončí v klasickém souboji na život a na smrt ;). Jak prostinké... Co film odlišuje od ostatních LoWeiovin? Především trocha humoru (který je ovšem ve většině případů hloupoučký a notně otřepaný - najdou se ale i výjimky, např. když Jackie chčije na mnichy (tomu se říká smrtící komika ;)) a využití převratných triků (na svou dobu). Právě z těchto speciálních efektů (a hodně šílené dramaturgie celého filmu) se budete ohromně bavit. Náraz duchů do Shaolinu a jejich první kontakt s mnichy je totiž dokonale odvazový a vy nebudete vědět co vaší bránici ubližuje víc - jestli pár skutečně povedených gagů, topornost herců nebo neuvěřitelně divné triky (jejichž vrcholem je design duchů, kteří vypadají jako přeoperované havajské tanečnice s červenými parukami ;). Choreografie je místy velice dobrá (zvlášť Jackiemu to jde pěkně od ruky, s ostatními je to horší) a navzdory klasickému "fázování" jsou boje velice koukatelné a je jich hodně, což udržuje tempo filmu na příjemné úrovni. Lo Wei při natáčení asi hodně spal (nebo hodně jezdil sázet na koníčky), protože např. bojová scéna s tonfami je plně v Jackieho režii a na výsledku je to sakra poznat. I přesto bych film doporučil jen opravdovým fandům Jackieho a hlavně těm, kteří na něj mají chuť... kterým v danou chvíli nebude vadit, že postavy disponují inteligencí podsvinčete, že zvuk postavy seskakující ze stromu zní jako vykládání uhlí z náklaďáku (nebo jako tříštící se harfa ;) a v neposlední řadě překousnou i pár slabých fightů (zvláště ten v absolutní tmě je vypečený) a zběsilou logiku děje... Je toho hodně, ale když všechen tehnle "odpad" odhrnete, možná najdete něco co se vám zalíbí. 50% ()

zurivymlok

No, co k tomu napsat? I přes zde nelichotivé hodnocení jsem se rozhodl se na tento film podívat. Neprve jsem šokovaně přihlížel blbnutí nějakých naprosto nechutně nalíčených duchů vyrobených pomocí naprosto katastrofálních efektů. Asi od poloviny filmu se konečně rozbíhají bitky a musím říci, že ty jsou naopak na velmi slušné úrovni. Finální zápas s hlavním zlosinem-otcem byl ale naprosto pokažený účastí duchů, kteří Chanovi pomáhali, čímž se rozhodně nedá říci, že by ten zápas byl na férovku. Absence jakéhokoliv příběhu, slabého scénáře atd. jsou u Chanových filmů něco, s čím se počítá a řekl bych, že to jeho filmům i prospívá. Ovšem v tomto díle je příliš patrná absence filmařského citu pro míru a všemu dává korunu pokažené finále. Bez duchařiny by film mohl mít klidně tři nebo čtyři hvězdičky, ale takto jsou z toho dvě - a ještě s odřenýma ušima. ()