Bučó to šačiku no koi wa modokašii

• Japonsko 部長と社畜の恋はもどかしい (více)

Epizody(12)

Anet21

⚪Veľká oddychovka skôr pre mladšie ženské ročníky, i keď sa tu zo začiatku objavia asi 2 erotickejšie scény (nutno dodať, že neviem prečo, lebo seriál nie je erotický), ktoré sprvu naznačia, že seriál bude ,,klasická" japonská erotická žánrovka, opak je však pravdou.⚪Už od druhého dielu je atmosféra japonsky ,,strelená," detinská, postavy sa podivne škeria, vedú siahodlhé introspekcie, píšu si zoznamy ,,pre a proti," a celkovo skôr pripomínajú pubertálnych hrdinov, i keď jedna postava ma skoro 30 a druhá 40 rokov.⚪Ide teda o béčkovú romantiku s predvídateľným dejom, zbytočným milostným trojuholníkom a sladučkým happyendom, i keď nemožno uprieť scenáru i druhý významový plán - snahu o poukázanie na život workoholikov, ľudí zahlcujúcich sa prácou bez vlastného súkromného života (v Japonsku až strašidelne bežný jav), ktorí majú pramalú hrdosť a sebaúctu a nechajú sa druhými využívať.⚪Tam by to chcelo tento motív rozviesť ešte hlbšie a prepracovanejšie - celkovo, ak by sa ubralo z toho komediálneho a pridalo na dramatickom, aj hodnotenie by šlo vyššie. Takto je to len slušný priemer, neprekvapí, na japonské pomery tradičná rom-com záležitosť.⚪ ()

Katka232

Zas po dlouhé době vtipný japonský seriál, který se nebere tak vážně a není až tolik sladký. Opravdu jsem se v určitých chvílích bavila. Velmi dobře odlehčené. Styl dospělých, co se v určitých chvílích chovají, jako puberťáci mi vyhovoval. ()