Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot

Recenze (478)

sharky 

všechny recenze uživatele

Young tentokrát vykradl co mohl z Alfreda Hitchcocka, takže tahle bondovka se trochu liší od ostatních. Méně humoru, ale zato perfektní thriller o zabijákovi ve vlaku v podání legendárního lovce žraloků Roberta Shawa. Navíc se zde poprvé objeví Desmond Llewelyn a na jednom nádraží čeká na vlak dokonce i samotný Bondův otec Ian Fleming. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Enormně nudná sračka s nepříjemně roztahaným dějem, kde se dalo koukat snad jen na závěrečných dvacet minut, opomenu-li ten komický boj "na nože" s tou pseudo ruskou starou seschlou rašplí. Kdysi to snad mohlo diváky bavit, tohle je ovšem jeden z nejlepších příkladů, jak neúprosně si může vylámat všechny zuby chrup času. Neskutečně mě sralo, že se tvůrcům absolutně nepodařilo navodit atmosféru jakéhokoli místa, které se snažili ukázat. Snad možná kromě vlaku - to byla jediná pasáž, na kterou se dalo trochu dívat. Znovu nechyběly naprosto dementní zvraty typu - mám nepřítele na mušce, ale schovám zbraň, aby to bylo rádoby napínavé. Nemám nic proti napětí, ale proč tomu musí předcházet situace, kdy má Bond navrch a zachová se jako šulin, když stejně následuje očekávaná bitka, kde dojde konečně dle očekávání k využití kufříku z úvodu. Celkově je děj odporně předvídatelný a v dialozích stereotypní a nudný. [15 %] ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

From Russia with Love je základním stavebním kamenem všech pozdějších špionážních filmů. Bez hovadin, bez vychytávek, bez šílených honiček. Pouze kvalitně napsaný příběh, charismatické postavy, krásná Daniela Bianchi (jedna z nejlepších Bond Girl) a taky.....SPECTRE. Ještě to není Bond, jak ho známe dnes, ale i tak se FRwL řadí mezi TOP5 Bondovek. 90% ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Mně to přišlo na podobné úrovni jako Dr. No. Ano, je tu více akce, jedna z nich (rvačka v kupé) se určitě vymyká v pozitivním slova smyslu. Od nástupu do vlaku to nabralo relativně dobrý směr. Naopak celá část v Istanbulu byla dost špatná. Celkem solidní byl hlavní blonďatý záporňák, ale až od doby, kdy začal na konci filmu mluvit, protože do té doby, to byl prostě nějaký Ivan. A pobavil mě fakt, že Bond byl celou dobu úplně mimo. Fajn bylo využití speciálního kufříku, ačkoliv je prostě od začátku jasné, že "náhoda" tomu vždycky bude chtít, aby hračka uvedená na začátku byla později stoprocentně využita. Nejvíce trapný na celém Bondovi mi přijde celý koncept bond girl. To, jak mu všechny padají k nohám hned, jak ho uvidí, jak v podstatě první interakce je polibek, okamžitě jde o sex, který ale nikdy neuvidíme, neustále jsou záběry na jejich křivky, ale nikdy se žádná neodhalí. Je to tam jen pro to, že je to jakože pro chlapy, aby mohli slintat, ale zároveň Bond je ten macho, kterého máme my chlapi obdivovat, jak to s nimi válí a jak ho poslouchají na slovo. Směšné. Obecně ty filmy nemají, snad krom hudby, žádnou uměleckou hodnotu, takže bych čekal, že to bude fakt špičková zábava, ze které budu napnutý jak kšanda, jenomže já musím hledat ty střípky, u kterých si řeknu "ok, tohle bych mohl asi ocenit", ale vůbec tím nežiju, protože je to sterilní, pokud to nějaké emoce má, tak jsou strašně umělohmotné a většinově je to prostě nezábavné. Nejzajímavější na tom celém jsou ty dobové lokace. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Snad až nebondovská bondovka, ve které není místo pro typický béčkový odér který byl jinak filmům o agentovi s povolením zabíjet vlastní, a veškeré odlehčující vsuvky jsou postavené jen na Conneryho charisma a jeho laškováním s každou sukní v dohledu. Jinak jde, možná jako následek Kubánské krize, o překvapivě velmi vážný a komorní špionážní film s minimem akčních scén, ale zato spoustou intrikaření, napjaté atmosféry a... mluvení. Na seriózní thriller srovnatelný s etalony žánru jako North by Northwest či novější Day of the Jackal je ale ve scénáři až příliš mnoho děr a nedomyšleností, stejně jako se do příliš dlouhého děje místy vkrádá nuda. Od Doktora No svým způsobem posun k lepšímu, jako film fungují Pozdravy z ruska lépe, ale od povrchní jednoduché zábavy se šílenými záporáky, fantastickými vynálezy a opulentní akcí, jakou vždy bondovky byly, je stylem až příliš daleko. 7/10 ()

Galerie (219)

Zajímavosti (60)

  • Šestiminutová bitka ve vlaku mezi Bondem a Grantem se natáčela dva dny. (džanik)
  • Dvě herečky v malých úlohách se objevily i v dalších bondovkách: Nadja Regin, která hraje Kerimovu přítelkyni, si zahrála ještě tanečnici v úvodu Goldfinger (1964) a Martine Beswick, jedna z rómských dívek, si zahrála Paulu v Thunderball (1965). (džanik)

Související novinky

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)

Reklama

Reklama