Šumava: Domov rysů

(TV film)
Německo, 2019, 52 min (Alternativní 43 min)

Režie:

Sigurd Tesche

Šumava se rozkládá podél 120 kilometrů dlouhé hranice České republiky a Bavorska. Je mimo jiné domovem rysa ostrovida, který byl kdysi v Evropě vyhuben, a nyní se mu zde díky dostatku kořisti znovu daří... Nenechte si ujít výjimečný pohled na život za všech okolností elegantního, ale skrznaskrz divokého rysa. Šelmy, které jsou doma na Šumavě a v Bavorském lese, se volně potulují divokou přírodou, neohroženě loví, a někdy si dokonce bezstarostně hrají. Přírodovědný film Šumava: Domov rysů odhaluje tato překrásná zvířata zblízka a v jejich přirozeném prostředí. (TV Prima)

giovanni3

Další z řady překrásných dokumentů se skvělou kamerou. Vše podtrhuje klidný a hlavně poutavý komentář. Jak vidno i u nás, potažmo kousek za hranicemi je krásně. 5z5 ()

darkrobyk

Nádherný dokument s vynikajícím vizuálem přibližuje nejen tajemnou krásu Šumavy, kdy sluneční paprsky prostupují lehkým oparem mezi stromy a vody potoků se tříští do briliantových krůpějí, ale také život zdejší fauny a flory. Rysové jsou sice hlavním motivem, ale v průběhu roku od zimy do podzimu poznáme i další rodiny - vlky, lišky, jezevce, kočku divokou s koťaty či strakapouda. A nechybí ani rozpustilé veverky, kuna či norník rudý prchající před hladovým rysem. Poetický dokument ukazuje krásu přírody, jakou máme na dosah. ()

Časové pásmo bylo změněno