silentname

Novoročný horor roku 2023 sa stal "Sin Eater". Priznám sa, že som na tento film bol celkom zvedavý pre jeho poster, plus Jessie Nerud so zviazanou pusou vyzerala celkom zaujímavo. Nejako som dúfal, že z jej postavy vyjde niečo strašidelné, no vo výsledku film zápasí s jedným zásadným problémom. a tým, že je neskutočne nudný. A z toho plynie ešte aj druhý problém, nie je tu dokopy žiadny moment, ktorý by nejako zásadne vedel umocniť napätie. Pričom si ale myslím, že v určitých momentoch mohli tvorcovia kľudne trošku viac tlačiť na pílu a mohlo z toho niečo vyjsť. No ako keby nechceli film robiť príliš drastický, alebo len nemali rozpočet alebo neviem. Snaha tam určite je, a film má pár momentiek, ktoré mi ostanú v pamäti. Ako napríklad odraz v zrkadle, alebo zobrazenie jej vzťahu s rodičmi. Niečo v tých scénkach vidno. Nemyslím si, že Carmelo Chimera vyslovene zlyhal.. .ale určite nepriniesol film, ktorý by som mohol odporúčať. Môj názor je taký, že toto nepotrebuje vidieť absolútne nikto. Ak máte radi horory a je to pre vás kráľovský žáner, toto určite nie je niečo, čo by vás v akomkoľvek smere vydesilo. Klinec do rakvy tomu dal ale záver, ktorý pôsobí ako keby sa rozhodol niekto pre tú najprvoplánovejšiu vec, ktorú mohol. A to nefunguje nikdy. Chcelo to vymyslieť lepšie. Nevadí. Novoročné horory si väčšinou vyberiem filmy, ktoré ma nechytia, no kedy inokedy si ich pozrieť? Hodnotenie: D+ ()