Titanic - Svědectví ze záhrobí

(TV film)
  • USA Mysteries from the Grave: Titanic
všechny plakáty

Potopení Titanicu v roce 1912 je jedna z nejlegendárnějších událostí v historii. I v dnešní době naše posedlost nešťastným zaoceánským parníkem nevykazuje žádné známky toho, že bychom o něj ztráceli zájem. 110 let po tragické cestě, vezmeme diváky do podpalubí, aby pochopili katastrofu nepotopitelné loďi. Dokument, obsahuje rozhovory s potomky cestujících a snaží se rozluštit zbývající tajemství lodi, která stále leží na dně Atlantského oceánu. (CS Mystery)

*CARNIFEX*

Akonáhle sa niekde dočítam, že je niečo konšpiračné a nemá zmysel to sledovať, tak to na mňa zapôsobí "ako päsť na oko" a robím presný opak. O Titaniku už bolo natočených toľko dokumentov, že to je už len o minime informáciách, ktoré sa divák môže dozvedieť, pričom je to skôr o neustálom recyklovaní niečoho, čo už niekde zaznelo, no teraz sa Vám ich tvorcovia rozhodli podať "trošku inak". No a výnimkou nie je ani tento počin, doplnení o svedectvá potomkov preživších, či polemizovanie "generálov po vojne", ktorí samozrejme konštatujú, že keby sa spravilo to alebo hento, alebo by sa tuto, urobilo toto úplne inak, tak je všetko prakticky v pohode. Čo sa týka kritiky konštrukcie, tá je už svetoznáma a reakcie kompetentných na lodi, prakticky detto. Človek sa nedozvie nič extra nového, no a že by tu zaznelo niečo vyslovene konšpiračné, tak to si Ja osobne teda pretavenie podstaty tohto slova v praxi, predstavujem úplne inak. Toto je normálny, TV počin, ktorý nič nové neprinesie, no jeho sledovanie taktiež nijak neurazí. ()

Otaparni

Dokument Titanic - Svědectví ze záhrobí obsahuje mnoho nepodložených výmyslů, které se nezakládají na dochovaných faktech. Někdo natočil konspirační dokument, který nemá cenu ani sledovat. ()