Film o dospívání z dělnického prostředí v ocelářském městečku poblíž Pitsburgu, plný obratů a skvělých scén zápasu amerického fotbalu s Tomem Cruisem v hlavní roli. Stefan (Tom Cruise) hraje fotbal pro školní tým a snaží se získat stidendium, které by mu pomohlo odejít z města a dostat se někam jinam. Lisa (Lea Thompsonová) miluje Stefana a podporuje jeho úsilí. Spory s fotbalovým trenérem (Craig T. Nelson) mu šance na stipendium málem zničí, ale nakonec slušnost zvítězí. (Fine Production)

Olík

Klišé, klišé, klišé, mládežník Cruise, klišé, klišé, vykulený Penn, klišé, klišé, klišé, americký fotbal, klišé, klišé, naštvaný Nelson, klišé, klišé, nahá Thompson, klišé, klišé, klišé, klišé, happy end. Ku..a, proč já ten film vlastně tak žeru?:D ()

Duke90

Nečekal jsem moc, nedostal jsem moc... Každopádně ta osmdesátá léta tu pořád cítit jsou, ale tentokrát film "selhal" hlavně na scénáři a toporných hereckých výkonech mladých představitelů. Hercům vlastně nelze moc co zazlívat, protože všichni (Cruise, Penn, Thompson) byli teprve na samém počátku kariéry. Navíc Tom Cruise ve stejném roce natočil podle mého názoru velmi povedený "Risky Business", takže tohle beru jako takovou slabší jednohubku, která ale nepostrádá celkem zajímavý pohled na život v zapadlém americkém městě. ()

hrumsrt

Druhý pořádný film s Tomem Cruisem, který přichází chvíli po úspěchu v podobě Riskantního podniku, ale taky zároveň se utápí v jeho stínu.. Správná hra je dost zapomenutý snímek, v němž jde o další Tomíkův coming out of age. Tentokrát jde o příběh mladého oceláře Stefana, který bojuje o šanci za lepší život, když mu do klína spadne příležitost získat sportovní stipendium, jež by ho mohlo dostat z průmyslového prostředí a být jeho jízdenkou k lepšímu životu.. Správná hra je o talentu, který je sám o sobě úplně k ničemu a není pochyb, že každý bezdomovec pod mostem měl na něco nadání, ale když ho nevyužijete anebo vám k tomu někdo nedá šanci, nemáte vlastně nic.. Stefan se tady o svůj sen bude muset porvat, a že to někdy bude dost (ne)příjemné.. Nevím, proč některé scény byly tak explicitní a ukázaly Toma v "celé svojí kráse", která přece jen dnešní optikou je úplně mimo a spíš připomíná pornokazety z NDR s posunutým zvukem.. Kromě toho Tom ve svých 21 letech úplně neumí hrát, ano charizma má (to mu asi dalo další šance), ale herecky teda dost slabé.. Ovšem když vidíte tu drzost s jakou přibarvuje hlavního hrdinu, už celkem ten Top Gun smysl dává.. Chapman je fajn kameraman, ale režisér naprosto rutinní. Cruise je super, ale potřebuje do toho dozrát... Úžasné, kam oba došli od Správné hry.. 55% ()

carl.oesch

Překvapivě dobrý film, který ukazuje bez moralizování a levičácké salónnosti, jak to taky v Americe chodí. A pro mně nejuvěřitelnější film Toma Cruise. Ukázka nadprůměrně inteligentního kluka, který ještě zcela nezvládne svoje emoce, ale vyčuhuje s rodinného prostředí i z monotónního okolí. Zajímavý film z onoho v poslední době "objeveného" rezavějícího pásu Ameriky (tedy USA), na kterém je i skvělé, že hrdina netouží být ani užvaněným a vesměs bezcharakterním advokátem, ani rádoby businessmanem, ale že chce mít technické vzdělání, mající vazbu na průmysl v místě odkud pochází. Je to dobrá připomínka, že v USA nejsou všichni herci, bankéři, právníci a reklamní agenti, ale že tady taky někdo dělá tu "podřadnou" práci.....pro leckoho bude asi i překvapivé, že USA nejsou jenom New York, Los Angeles, San Francisco a Washington D.C., ale že tady lidé žijí taky v malých městech, která tvoří zázemí pro dominantní fabriku...hodně zajímavé a hodně poučné, bohužel, velmi málo prezentované. ()

Svadbos

Sympatický mládežnícky film. Film ukazuje, ako zúfalo dôležitá môže byť každá hra. Keď členovia tímu a fanúšikovia sú všetko tínejdžri a keď víťazstvo školy odráža významným spôsobom Tvoje vlastné pocity dôležitosti, keď „Vyhrali sme“ znamená, že sme vyhrali, vtedy môže futbal nabrať aspekty Gréckej tragédie. Tento film si pamätá silu týchto pocitov, ale nesentimentalizuje ich. Vo filme hrá Tom Cruise stredoškolského futbalového hráča v pensylvánskom baníckom mestečku, kde je nezamestnanosť spôsobom života . Jeho lístkom z mesta je futbalové štipendium na strojárskej škole. Školský tréner taktiež hľadá lístok, aby sa mohol stať asistentom trénera na univerzite. V noci veľkej hry sa títo dvaja ľudia dostanú do pozície, keď môžu jeden druhému zničiť nádeje. Film rozoberá tento konflikt na zaujímavom pozadí. Toto nie je ďalší stredoškolský film s dievčatami s hrčami, zábavnými riaditeľmi a bláznivými učiteľmi chémie. Film sa dostáva do dynamiky študentovho tela a do nežného, komplikovaného vzťahu medzi Cruisem a jeho priateľkou (Lea Thompson). Film ohraničuje Cruisov charakter spôsobom, akým sa s ním môžeme identifikovať. A potom urobí zaujímavú vec. Namiesto riešenia problému so zápletkou, rieši to skrz pravú ľudskú úprimnosť. Dvaja ľudia si konečne povedia pravdu. Toto je samozrejme prekvapujúci prelom vo filmoch o mládeži a za to si „All The Right Moves“ zaslúži rešpekt. ()

teseth

Nijak zajímavá romantická trotlovina o snech jednoho mladého fotbalisty. Herecké výkony jsou unylé a nudné. Scénář klišoidní a kamera hrozná. Prostě takové to televizní zátiší, u kterého si uvaříte, uklidíte nebo vyspíte. Cokoliv co vám totiž ve filmu uteče není tak důležité aby jste se na to museli podívat znovu. ()

Chicharron

Naivně až značně hloupě natočený teenangerský film z emerického Ostravsko-Karvinska, kdy některé lokace svou bezútěšností připomínají lokace z filmu "The Deer Hunter" , bohužel se mu kvalitou ani výpovědní hodnotou neblíží ani náhodou. Mix "sociálního dramatu", "sportovního pseudo-dramatu" a pseudo -Pomády, se vůbec nepovedl, zejména díky toporným hereckým výkonům zůčastněných a roztěkanému scénáři. Jedna hvězdička za soundtrack. ()

Monco

Říkejte si co chcete, ale mě se to hodně líbilo. Dobrý soundtrack, realističnost prostředí průmyslové třídy. Jak bylo zde napsáno, dobrý film na odpoledne. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman