Malarkey

Takovéto pokračování si Scary Movie dle mého určitě nezasloužila. Tahle dvojka nejenom, že je nechutná, zvrácená a neuvěřitelně trapná, ale chvílemi mi to připomíná, jak kdyby to točil černoch pro černochy. Takové to rádoby drsné, zhuleně zábavné a nechutně ubohé, to co se v řadě amerických komedií objeví a snaží se zapůsobit dojmem ztřeštěné grotesky. Dvojka na druhou stranu pár slušných vtípků stále má. Rozhodně se nedají rovnat s trapnými, ale během sledování tohoto filmu rozhodně potěší. Tohle pokračování bych prozatím zhodnotil, jako zřejmě nejhorší díl z téhle série, uvidíme jak se to časem vyvrbí dál. --- Co jééé? - Co jééé? - Co děláš, kámo? - Zabíjím... čas. ()

Vitason

Musím říct, že na jedničce se mi moc nezdálo, že parodovala zrovna Vřískot, protože ten sám o sobě paroduje hororový žánr a chytře využívá zaběhlá klišé. To Zámek hrůzy by si to už zasloužil. Tady jde jen o to jestli je to vůbec potřeba, protože ten film je sám o sobě dobrá šaškárna. Scary movie 2 začíná velice nechutnou parodií (To, že jsou Wayansové prasata, mi bylo jasné už od prvního dílu) na Vymítače ďábla, kde se k mému zděšení objevil v roli kněze James Woods (Fakt to má za potřebí?) a v podobně fekálním duchu (Fóry se sluhou-kriplem atd.) film běží až do konce. Přesto jsem se párkrát zasmál (např. Když obrovská kytička travky vykouří svého uživatele). Za těch pár povedených fórů dávám 2* a jednu přihazuju navrch za krásnou Kathleen Robertson. ()

honajz

Podtitul fekální parodie Scary Movie, která loni lámala rekordy návštěvnosti i hranice dobrého vkusu, zněl: Bez milosti, bez slitování, bez pokračování. Jenže neuplynul ani rok a je tu Scary Movie 2, s podtitulem "OK. Lhali jsme". Brutální humor černošského klanu bratří Wayansů se vrací v plné síle. Dobře se připoutejte, nekuřte a připravte si pytlíky na zvracení. Podstatu Scary Movie 2 lze shrnout do jedné jediné věty. Jedna slušná parodovací scéna na začátku, dvě na konci a mezitím hodina plná chcanek, sraček, hlenů, zvratek a spermatu plus něco málo análního, orálního i klasického sexu. Tedy nic co bychom od pokračování nejnechutnějšího filmu poslední let neočekávali. Někdo se u podobných výlevů cítí pohoršen, jiný se dobře baví a ta většina je někde mezi. Pokud se cítíte nerozhodnuti, napoví vám dobře úvodní expozice. Dosti brutálním způsobem je zde zmasakrováno několik (již beztak nechutných) scén z Vymítače ďábla: malá Regan místo malé loužičky vypustí před šokované hosty koňskou dávkou moči a o chvíli později rozpoutá zvratkovou bitvu a zmaluje jimi celý pokoj. Drsnost nastavena na maximum. V sále zůstávají jen ti nejotrlejší, zbytek nevěřícně kroutí hlavou a znechuceně odchází. Teď už může začít konečně zábava naplno a rozjíždí se nějaký ten děj. Ti, kdo přežili vřískající tajemství loňského Halloweenu z prvního Scary Movie se vracejí jako vysokoškoláci nalákáni úchylným profesorem Oldmanem (1:0 - Rocky Horror Picture Show) za účelem léčby spánku (2:0 - Zámek hrůzy) do opuštěného zámku stiženého dávnou kletbou (3:0 - Pod povrchem) a obydleného strašidly (4:0 - Poltergeist). A někdo z nich asi brzo zemře… Jedno je nezpochybnitelné. Bratři Wayansové mají úžasný přehled v současných filmových, televizních a společenských trendech a dokáží vybrat jejich nejcitlivější místa a řádně je zesměšnit. Někdy více, někdy méně zdařile. Tak jako tak, počet obětí jejich řádění dosahuje závratných výšin - mj. Drsný Harry, Carrie, Osvícení, Rocky, Noční můra v Elm Street, Krotitelé duchů, To, Nezvratný osud, Hele vole kde mám káru, Muž bez stínu, M:I-2 (ta se obzvláště povedla), Charlieho andílci, Tygr a drak, a tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Platí samozřejmě přímá úměra, že čím více filmů poznáte, tím se budete více smát. A v tom je právě ten problém. Pokud obětní filmové beránky ve Scary Movie 2 nepoznáte, máte smůlu a zbudou na vás jenom samé nechutnosti. Možná by to byl dobrý námět na seriózní výzkum, kam až sahají v komedii hranice dobrého vkusu. Osobně mě docela překvapuje, že americká cenzura posedlá vystříháváním leckdy neškodných sexuálních či násilných scén, nechá takový film jako Scary Movie 2 bez povšimnutí. Asi to bude tím, že kdyby si vzali cenzoři film do parády, a vystříhali všechny problematické scény, byl by Scary Movie 2 dlouhý asi jako průměrná televizní epizoda podprůměrného amerického seriálu o teenagerech. Jenže dokud budou podobné filmy vydělávat velké peníze, jejich výroba neskončí. Kampak se poděly časy starých dobrých parodií jako Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely ? Podobné filmy, aby člověk dneska pohledal. Parodie téměř zanikly a boom prožívají vulgární komedie, kde se filmy neparodují, ale citují. A co horšího - před některými citacemi vás dokonce filmová postava informuje, který film teď přijde pod nůž….Ach jo.. Upřímně přiznám, že jsem se u Scary Movie 2 párkrát dobře zasmál, a to u několika celkem zdařilých parodovacích legrácek. Bohužel většina z nich se vyskytuje v traileru, ostatní "děj" vyžaduje silnější žaludek a velkou dávku tolerance. Pokud ani jedno nemáte, nezbývá mi nic jiného, než s pomocí jediné povedené hlášky filmu konstatovat: "Fuck this!". () (méně) (více)

kaylin

Mám rád Annu Faris, ale tohle pitvoření mě prostě nebaví. Nevím, jestli už jsem takový suchar, ale podle mě tohle není humor, který... Podle mě tohle není humor. To, že je to místy urážlivé, to by mi bylo celkem jedno, spíš jde o to, že je to hloupé a bez nápadu. Tohle prostě vymyslí každý, ale fungující parodii, tu očividně už skoro nikdo nedává. Kdybyste měli nějaký tip na novou a dobrou parodii, dejte vědět. ()

noriaki

První Scary Movie parodovalo Vřískot, to druhé hlavně Exorcistu a duchařinu odehrávající se ve strašidelném domě. Změna lokace, postav a zdroje inspirace sérii prospěla, protože se mohly použít vtipy z úplně jiného okruhu. Propad v kvalitě pak tolik nevadil. Anna Faris si zase zkušeně povodila úplně všechny, a milosrdná délka se postarala o to, že film skončil dřív, než začal doopravdy nudit. ()

• Ve filmu můžeme vidět spoustu odkazů na číslo 69 – jakožto známou polohu při pohlavním styku. Divák si všimne například čísla taxíku 069. Na mapě je jedna z cest označená jako Route 69. Tričko, ve kterém spí Alex (Tori Spelling), má na sobě číslo 69. Hned pár vteřin poté vidíme kalendář s datem pátek 23. (69 děleno 3 je 23). (dejv997)
  • Předtím, než za Alex (Tori Spelling) přijde duch, nemá ponožky. Ve chvíli, kdy je i s duchem na stropě, však už ponožky má. (chleba24)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 55. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla