Při pokusu žánrově zařadit tento snímek dospějeme k něčemu mezi teenagerskou komedií a hlubším příběhem o dospívaní a vyzrávání. Film Třída začíná scénami se dvěma nejlepšími kamarády - šprtem Jonathanem a bezstarostným frajírkem Skipem - promenádujícími se ve spodním prádle. Tito dva experti se rovněž zvládnou pozvracet na dvojitém rande, vtrhnout na tichou schůzku na dívčí škole a celkově se chovají jako nevyzrálí puberťáci. Když ale v jednom Chicagském baru Jonathana sbalí Skipova matka Ellen, tón celého filmu se úplně změní. Románek mezi studentem a starší ženou je plný vášně až do jejich schůzky v New Yorku. Ellen se s Jonathanem rozejde, protože zjistí, že není doktorandem na Northwestern University. Mezitím Jonathan vůbec netuší, kdo Ellen doopravdy je, dokud ho Skip nevezme na Vánoce domů k rodičům, kde se dva utajovaní bývalí milenci setkají tváří v tvář. Dalším problémem je, kolik z jejich společné minulosti by měli přiznat. Celkově je snímek humorným zpracováním konfliktu mezi dětským a dospělým chováním, mezi nerozvážností mládí a odpovědností dospělosti. (oficiální text distributora)

Giggs

Prečo už dnes v Hollywoode netočia taketo dobre a zabavne filmy bez zbytočneho, trapneho a nevkusneho fekalneho humoru? ()

prezdivaka

Vadil mi hlavně neskutečně vykonstruovaný scénář. Klíčové zápletky jako seznámení a odhalení byly nepravděpodobně naroubované. ()

ClimbVibe

Vlhký sen každého puberťáka spát se starší ženou je tu představen v celkem roztomilé podobě. Film je to fajn, ale na komedii je trochu málo vtipný. Dramatičtější druhá polovina snímku mi přišla zase příliš nepravděpodobná. Rozhodně je to ale koukatelný film i po letech. ()

aLPaC

Rok 1983 byl v podstatě začátkem éry "Brat Pack". Tady se objevují dva z jejích budoucích členů (Lowe a McCarthy) a pozdějších mladých hvězd 80. let a zapomenutých herců let 90. Ještě zde můžeme spatřit čtyřicátnici Jacqueline Bisset, která má chuť na zajíčka, ale popravdě tahle komedie je pouze slabý odvar budoucích úspěchů tohoto uskupení. ()

LaGomme

V podstatě se to rozjede až na konci a pak to skončí. Ale malýho Cusacka je vtipný pozorovat, to s tim cigárem sem chtěl vždycky umět (:D) a celkově ten film je dost dospělý na to, o kom je. Takže 65% ()

Olík

Jedna z klasik, co se týče osmdesátkových lehce dospělejších teenage opusů. Zápletka….no dejme tomu, navíc s téměř žádným rozuzlením, ale jinak to tam je. Je tam Rob Lowe, je tam Andrew McCarthy, je tam bezstarostnost i zodpovědnost, je tam kontrast mezi dospělostí a dětství, je tam ta potřebná atmosféra. Pokud jako já milujete osmdesátá léta, tak přes to nejede vlak. ()

Arequipa

Nečekejte žádného praotce (nebo spíš pramatku?) Prciček. Zařadil bych spíš jako drama s humornými pasážemi. Třída neuchvátí, ale ani nezklame. ()

BAADRAAM

Možná trapný, nevtipný, za to ale poměrně emocionální snímek. Paradox: Nechápu, že si zajištěná a docela hezká žena vybere v baru největšího ňoumu. Že by neuróza? ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()