GoldenEra

Scénář:

Drew Roller

Šigeru Mijamoto (a.z.)

ApsidalTill

Od vydania N64 projektu GoldenEye 007 už ubehlo 25 rokov a stále sa jedná o hru na akú nedokáže zabudnúť obrovské kvantum fanúšikov po celom svete. Jedna vec je istá, herná adpatácia Zlatého Oka je suverénne najlepšou hrou vytvorenou na základe filmovej licencie a súčasne prelomovým FPS dielom, ktorým sa dodnes nechávajú inšpirovať začínajúce, ale aj ostrieľané spoločnosti. Ja sám som nie len pamätník  ale aj skalný fanúšik a preto som proces produkcie dokumentu GoldenEra sledoval od jeho počiatkov až po pochybnú distribúciu cez Amazon, na základe ktorej som autorov vlastne nemal ako podporiť (mimo UK asi fans Zlatého Oka nenájdete alebo čo). Tak či onak, dokument ako taký prináša len minimum nových informácií o vývoji ako aj o pôvodnom RARE (autori), avšak cez to všetko je v ňom cítiť presne to prečo vlastne GoldenEye všetci tak milujeme. Stopáž je však prepálená a koniec sa už vyplňuje zbytočnou komunitnou vatou. Cez to všetko dávam štyri "kills" holou rukou z piatich a čakám na vydanie toho prekliateho remasteru (tú 97% verziu nerátam). ()