Reklama

Reklama

Atout coeur à Tokyo pour O.S.S. 117

  • Francie Atout coeur à Tokyo pour OSS 117 (více)

Obsahy(1)

Na malém ostrově v Tichém oceánu je zničena americká námořní základna. Tajný agent OSS 117, jinak v civilu šarmantní aristokrat Hubert Bonisseur de la Bath, je vyslán do Tokia, aby zjistil původce a příčinu této akce. Spojí se s Evou Wilson, která na americké ambasádě v Japonsku zjistila potřebné informace k útoku. Eva mu přiznává, že to skutečně udělala, nyní je ale ochotna ke spolupráci s Hubertem. Ten se začne vydávat za jejího manžela, aby lépe pronikl do mezinárodního gangu, pro nějž Eva pracuje. Stále častěji se ale ocitá v nebezpečí života a začíná tušit, že Eva mu neřekla celou pravdu.
Čtvrtý příběh s populárním agentem OSS 117 natočil režisér Michel Boisrond, který se do té doby věnoval různým žánrům i s vyššími uměleckými ambicemi. Film Atout coeur à Tokyo pour O.S.S. 117 (v některých českých zdrojích uváděno jako Tajný agent v Tokiu) byl natáčen od dubna do června 1966, exteriérové scény pochopitelně vznikly v Japonsku. Ústřední pár vytvořili osvědčený představitel podobně koncipovaných hrdinů Frederick Stafford a slavná kráska Marina Vlady. Zatímco pro Stafforda byl špionážní žánr rutinní záležitostí, v případě Mariny Vlady se jednalo o ojedinělou příležitost. Ve Francii měl film premiéru 28. října 1966 a v kinech jej viděly více než dva milióny diváků. Na místě je ale uvést, že v premiérovém nasazení byl uveden ve stejném týdnu s Clémentovým válečným velkofilmem Hoří Paříž?, který měl v kinech takřka dvojnásobný úspěch. V celofrancouzském srovnání za rok 1966 dosáhl film Atout coeur à Tokyo pour O.S.S. 117 šesté příčky v komerční úspěšnosti. (argenson)

(více)

Recenze (2)

Isard 

všechny recenze uživatele

Frederick Stafford se vrací jako OSS 117, ale tentokrát již s novým režisérem. Povinnost vede agenta tentokrát do Japonska, aby odhalil vyděračskou organizaci. Na příběhu se podílel Terence Young, což vysvětluje nejednu zarážející podobnost s pozdějším dobrodružstvím Jamese Bonda. V čem ovšem OSS 117 oproti 007 v Japonsku selhává je pořádný padouch. Příběh je totiž překvapivě uspokojivý a různě se klikatí, ale s jistou dávkou logiky vede k rozuzlení, které…postrádá velkolepost předchozího filmu. A to je veliká škoda! Tenhle film, s viditelně slušným rozpočtem, je pořád náramná podívaná, která z Japonska těží, co se dá (schází tedy sumo, ale dostaneme vcelku bizarní striptýzový klub), neschází podařené akční scény, ani správná špetka humoru. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama