Noční směna

• USA Graveyard Shift

Dva zaměstnanci továrny Bachman Mill jsou pověřeni vyčistit krysami zamořené sklepení výrobních hal. Nikdo však netuší, že krvežízniví hlodavci nejsou to nejhorší, na co mohou v podzemí narazit. (Davay Home Video)

MM_Ramone

"Graveyard Shift" som videl už viac krát, ale nikdy mi to nejak nedávalo zmysel. Pochybujem, že to Stephen King napísal takto nezrozumiteľne. Pokiaľ ide o film tak môžem povedať, že sa jedná o priemerný horror, ktorý má zopár podarených scén, ale ako celok je to hrozne neprehľadné. Kde sa vzalo to divné monštrum pod starou továrňou? Prečo zostalo toľké roky neobjavené? Aké sú charaktery postáv z tohto príbehu? To sa zrejme dozviem, až keď si prečítam pôvodnú Kingovu literárnu predlohu. Možno potom zmením aj názor na tento film. // Dvadsať stranovú poviedku "Nočná smena" som si už prečítal, moje hodnotenie toho filmu to nijak neovplivnilo. Viac ako dve hviezdičky si nezaslúži. ** ()

Astaroth12

Filmy, kde je samá špina, hnus, ponurý cintorín zahalený v hmle a podzemne chodby sú presne pre mna. K tomu sa musí prirátať sekačka na tkaninu, kde sa sem-tam pritrafí nejaký človek a je o krvavosť celkom postarane. I keď nielen sekačka sa tu stará o kynoženie ľudského škodcu. Mystérium okolo záhadného monštra sa mi veľmi páčila, až skoro do posledku som nevedel o koho či o čo ide a jeho zjav bol celkom slušný. Hlavne ako sa vstúpilo do podzemia, práve vtedy to naberalo na napätí aj atmosfére a kopa ľudských ostatkov bola pôsobivá i efektná. Ale aby som len nechválil. Herci mi nejako seriózny neprišli, okrem  Stephena Machta, ten ako hnusný zakerák bol podarený. Koniec sa dal vytušiť dopredu ako to celé dopadne, ale i tak výborná jazda do sveta krýs a ich hnusne genetického spoločenstva. Ďalšia Kingovka, ktorá ma bavila aj keď som jej knižnú predlohu nečítal. ()

sidzej

Becko jako hrom....ale ked porovnam hororove becka z 80. a 90. rokov s tymi dnesnymi tak je to predsa len ina liga (prak a plechovka od Pepsi rulez). Bolo to vcelku pozeratelne ale druhykrat by som do toho uz zrejme nesiel. Musim vsak vyzdvihnut slizkeho Brada Dourifa v ulohe deratizatora, ten bol skratka skvely. 55% ()

fcreading

Dosť priemerný horor od Kinga v ktorom atmosféra zagraduje až v druhej polovici filmu. Začiatok to má skvelý, ale akonáhle sa to dostane do stredu filmu, je už cítiť nudu ale i tak mená ako Brad Dourif a Andrew Divoff celkom potešia a takisto aj niektoré gore scénky s netopierom a potkanmi 60 percent. ()

cariada

Ač se to ze začátku zdálo jako blbost, tak to nabralo spád a atmosféra pěkně gradovala. Jaká si divná fabrika na bavlnu, kde mají velké podzemí, ale je tam plno krámů a krys a je třeba to vyčistit, ale jen v noci. Už to samo o sobě je děsivé, já bych tam dělat nechtěl ani za nic. Celé to tam je pěkně ponurý a k tomu množství krys a jedna myška krapet přerostla.... Celé je to hodně skličující, a dodává to co je třeba. Docela by mě zajímalo co v tom podzemí chtěl ten maník dělat. ()

• Budova v podzemí, v ktorej sa dej odohráva, sa volá Bachman Mills, na počesť Stephena Kinga, ktorý písal aj pod pseudonymom Richard Bachman. (Kadas97)