Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

Andronikos

Kedysi ma to nadchlo. Po novom zhliadnutí mám však pocit, že to bolo predsa len trochu umelé (čo je škoda, rád by som tomu dal 5 hviezdičiek). Mám na mysli profil a uvažovanie vraha (to si na konci naozaj ešte myslel, že dokáže svoje zločiny zhodiť na Martina?), bláznivé výčiny kamaráta Jamesa (v podaní Josha Brolina) či logiku a city až príliš slabomyseľnej slečny Joyce. A i ten doktor bol divný. Na druhej strane, sú to práve všetky tieto trochu bizardné postavy a situácie, ako aj neustále vystresovaný hlavný hrdina (E. McGregor), inšpektor Davis či charizmatická tvár inšpektora Craya (N. Nolte), ktoré majú - napriek čiastočnej nerealistickosti - slušný potenciál diváka upútať. Je mi totiž nápadné, že jediná vcelku normálna dôležitejšia postava, Katherina (P. Arquette), bola pre mňa zároveň postavou najnudnejšiou. Ústredný motív nočného stráženia márnice je pekne atmosferický. Geniálny nápad. Skúste sa ako diváci do takej pozície vcítiť! Celkovo je to slušný thriller. A slušné panoptikum psychicky narušených či nie celkom štandartných postáv. ()

Heroine

Pěkné obsazení, ale moooooc nedůvěryhodný děj. Celé je to poněkud připitomělé, ale celkem zábavné. Jenom škoda, že opravdu není možné, aby byl masový vrah zároveň hlavní vyšetřující detektiv. Prostě ne. ()

Rockerman

Kdyby tento thriler byl natočen s větším švihem a ne tak těžkopádně, dal bych i za pět. Výborná atmosféra s hudbou, která tomu napětí pomáhala (ale někdy i škodila). Ten vrah sice na sebe moc neupozorňoval, ale tak nějak se nabízel, že by to mohl být on a dalo se to uhodnout. Ale bavil jsem se velmi dobře a tak si to nadprůměrné hodnocení zaslouží. ()

tranquill

Asi to mělo být psychologický horor s atmosférou, ale to se moc nepodařilo. A s logikou chování postav si scénář taky moc nepotykal. ()

danny_21

Průměrný thriller, který sice boduje víceméně jen při nočních hlídacích sekvencích, kdy studentík posedává u stolu nebo bloumá prázdnými tichými chodbami. Příběh jako takový žádná sláva není, stejně jako prohlédnutelná pointa s ne příliš povedeným ukončením - 55 % ()

Kingjiri

První půlka je kvůli scénám mimo pitevnu dost uloudaná a pointa se nese v klasickym duchu "pod svícnem je tma, aneb vrah je ten, od koho byste to nejmíň čekali". Ale jak už jsem naznačil, scény v pitevně byly většinou fajn. Hlavně ze začátku nescházelo solidní napětí a atmosféra (hlavní zásluha prostředí pitevny spolu s kamerou a castingem). Škoda, že se nepodařilo napsat záživnější příběh, lepší pointu a nešlo se víc do explicitnosti. Promarněnej potenciál hororovýho psycho thrilleru docela zamrzí. Originál je asi o něco lepší, nicméně vzhledem k tomu, že rejža "remajknul" sám sebe, určitě si "to samý" v dohledný době nepustim stejně jako tenhle biják. ()

gemi

Horor to není ani náhodou - není tady žádné nadpřirozeno. Je to čistý thriller. Bohužel zcela nevyvážený. Druhá polovina je poměrně strhující, ale v té první se neděje absolutně nic. Škoda, že se člověk musí nejdřív prokousat skoro hodinou nudy. ()

syphoon

Prostředí, ve kterém se film odehrává je naprosto úžásné. Temná zákoutí prázdné spalovny a márnice. Bohužel pro všechny milovníky těchto temných snímků se z takovéhoto filmu vytěžit daleko víc! Nezbývá jen konstatovat, že děj filmu nenaplnil potenciál komína spalovny ani do 3/4! Pro mě 55% ()

Margerie

Atmosféru by to mělo slušnou, místy je to opravdu děsivé; herecké výkony ovšem lehce pokulhávají. Stokrát omletá zápletka mne opět svojí pointou překvapila, jsem prostě nepoučitelná... když mě tyhle filmy vážně baví a ráda se nechám chvilku tahat za nos. :-) Chování Joshe Brolina coby nejlepšího přítele Ewana McGregora teda mohlo být trochu racionálnější, nebo aspoň dovysvětlené - netvrďte mi, že takhle se vážně chovaj prakticky dospělí chlapi a že jim to navrch přijde vtipný! Nebo jo? Asi jako ženská nedokážu posoudit. Nicméně Nightwatch mě celkem mile překvapil a možná, že kdyby nebylo právě toho Joshe, šla bych klidně s hodnocením ještě o hvězdu výš. ()

Kortexo

Takhle to dopadne vždycky.Natočí se evropskej horor s parádní amosférou a potom se samozřejmě objeví americký remake. Ten film má skvělý obsazení, ale je jen lacinou kopií originálu... ()

Pitryx

Zpočátku strašně těžkopádné, je na prd, že to jede ve dvou liniích a žádná z nich nemá tempo. Takže první půlka filmu se dá v klidu prospat. Pak se to zlepší a konec už je dobrý a i s tím klasickým překvapením. Jenže je to dost málo. 201311090000/0000 ()

subic

Asi první snímek, kde má Josh Brolin významnější roli. Trojce Ewan McGregor, Nick Nolte a Patricia Arquette je spíš zklamání, proto stačí vidět jen jednou. ()