See the Sea

MickeyStuma

Skupina dědiců „Mořských lovců“ se vydává hledat artefakt, který dokáže oživit mrtvé. Z čínského VOD iQIYI tu tedy máme další lovce pokladů, tentokrát však pod mořskou hladinou. Tím se nám naskýtá podmořský dobrodružný film s kapkou sci-fi a subžánrem monster film. Koncepce příběhu je taková, jak má být, jen v momentě objevení čehosi pod mořskou hladinou, co předčí veškerá očekávání, to sice kapánek ulétne jinam, ale ani tady scenárista neponechal nic náhodě a v rámci napětí a neočekávaných událostí vše patřičně koncipoval tak, aby od toho nešlo odtrhnout oči. Podmořské záběry jsou impozantní, CGI efekty svým způsobem také, ale i tak jsou místy vidět nedokonalosti a umělost. Tvůrčí fantazie je však obrovská, takže o neustálé překvapení ve vývoji děje skutečně po divácké stránce není nouze. Stopáž snímku nemá ani hodinu a půl, a na takový film je to i dobře, neboť děj není rozbředlý a zbytečně natahovaný. Dobrodružný snímek plný fantazie sice obdobné filmy ničím nepřekonává, ale na zabití času postačí. ()