Dramatický příběh o válce a statečnosti, odehrávající se na Nových Hebridách.
Kapitán americké armády v Tichomoří je nečekaně převelen k anglické jednotce na malém ostrůvku, aby přispěl k vyřešení válečného úkolu svou vynikající znalostí japonštiny. Po příchodu k pěší jednotce zjistí, že se z dosud poklidnějšího prostředí námořnictva rázem ocitl doslova na minovém poli, kde jde každou chvíli jen o záchranu vlastního života. Proti své vůli se společně se skupinkou několika mužů vydává neproniknutelnou džunglí, aby předali americkému letectvu důležitou zprávu. Při psychicky i fyzicky náročné akci mají také zlikvidovat vysílací stanici, kterou Japonci umístili v druhé části ostrova...
Film natočil vynikající hollywoodský režisér Robert Aldrich, známý westerny Vera Cruz a Apač, gangsterkami Grissomova banda, Líbej mě k smrti, thrillerem Sladká Charlotte, anebo válečným snímky Tucet špinavců, Útok!. V komorně laděném příběhu důmyslně zachytil atmosféru napětí, strachu uprostřed neznámého prostředí, zároveň - jak prozrazuje ironický název snímku - stejně přesvědčivě zpochybnil válečnou slávu i hrdinství. (oficiální text distributora)

Martin741

Opat kvalitny vojnovy film od rezisera Roberta Aldricha. Divaka hned zaujme vojnove peklo, takze na zaciatku filmu rozhodne nuda nehrozi. Potom sa zacnu psychologicke a filozoficke uvahy, a veruze aj moje oblubene herecke koncerty. Michael Caine /The Italian Job/ je vyborny. Takze za mna spokojnost s tymto filmom : 86 % ()

laik_60

Mno v tých rokoch vela filmov z vojny medzi Japoncami a ostatnými nebolo. Trocha jednoducha zápletka zamerana skôr na dramatičnosť deja. Ale milovníci vojnových filmov si na svoje asi pridu. ()

majo25

Vojnová dráma z prostredia tropického ostrova dnešného Vanuatu má síce slabšie tempo a akciechtiví diváci sa veľmi nenasýtia, ale ako sonda do vnútra bristskej jednotky, ktorá plní neľahkú misiu naprieč džungľou, nesklame. Film je nabitý viacerými známymi americkými či britskými hercami tej doby, z ktorých vyčnievajú Caine, Andrews a Robertson. Okrem toho, neberie sa príliš vážne, čo je jeho miernym plusom. ()

Mylouch

Válečné drama, které je zahrané a režírované s takovou klasickou samozřejmostí, že je od začátku jedno, o čem to celé bude, a přesto bych u toho znovu vydržel sedět. ()

Mrkvič

Film se mi líbil dost už, když jsem byl menší. Ruka zkušeného režiséra se v žánru nezapře. Caine i Robertson mají ve filmu rozdílné party ale sympatie diváka si získají úplně stejně. A na konci prostě nezapomenutelný úprk přes pláň bez skrýší pod palbou. ()

JohnSmith

Celkem slušný válečný snímek. Robertson je sice nevýrazný, za to Caine je výrazný až dost. Caine my nebyl v žádném filmu, krom Aljašky v plamenech, tak nesympatický. Jinak japonský rozhlas po drátě byla zajímavá vychytávka. ()

blackJag

Lépe by se mi tato válečná historka polykala jako chod o jednom vrcholu, tedy likvidací japonské vysílačky. Zdlouhavě nastavovaný závěr se snaží o jakousi psychologickou sondu do duší pronásledovaných vojáků, ale působí nevěrohodně, protože odhalovaný cynismus má jen povrchní stopy. Na postavě amerického důstojníka, která má vzhledem k ději zásadní pozici, je to znát nejvíc. Chabý vývoj, který místo postupného a logického přerodu, volí systém přepínače - v jednu chvíli máme před očima zbabělou postavičku, hrající zásadně za svou kapelu a v druhou už je tu nesobecký hrdina nad jehož smrtí lze pronést patetický komentář. A podobným syndromem trpěla většina důležitějších postav. Nechci ale říct, že je tu všechno špatně. Caine má hereckou výdrž i ve chvílích, kdy by to jiní vzdali, Henry Fonda na ploše pár minut rozehraje minikoncert a taky exteriérové scény životně dýchají dobrodružnou atmosférou džungle (měla se jen líp využít), takže tím, že se na film podíváte, neprobudíte v sobě pocit ztráty času. 60% ()

cross

V protipólu téměř všem přítomným hodnotitelům musím označit Too Late the Hero za frackovsky napsaný, natočený i zahraný film, který mě po celou dobu nevýslovně iritoval a nudil - takhle prostě pořádný válečný film nevypadá a ani pár slavných tváří pod vojenskými hučkami to nespraví... K tomu ještě v TV příšerný dabing a Hrdina to u mě projel na celé dlouhé bitevní linii... ()

ZkuKol

Pěkně přeplácané dílko. Přijde mi jako kdyby tvůrci spojili tak 4 příběhy dohromady a ještě si nebyli jistí co točí. Hudba a některé scény svádějí k černohumornému filmu o válce, týmové dialogy se snaží o proniknutí do psychiky vojáků, dějová linie okolo kapitána Hornsbyho se pokouší o kritiku armády a systému a korunu všemu dává hlavní hrdina (američan - ne Caine), který je hajzlem, rebelem, flákačem i hrdinou. Ani se Cainovi nedivým, že se stáhnul za Robertsona do pozadí... 50% ()

Arkanoid

Pre fanúšikov vojnového akčného survival filmu. Hlavný hrdina Američan bez skúseností je vyrušený z polihovania na pláži a čakania na dovolenku a náhle poslaný do akcie spolu s jednotkou Britov, ktorí ho nemajú príliš v láske. Vo filme s dusnou atmosférou dominujú Cliff Robertson a Michael Caine. Postavy sú uveriteľné, nejde však o nejakú psychologickú sondu do ich vnútra. Akcia, postavy, herecké výkony, scenár s famóznym záverečným dialógom sa postarali o jedinečný filmový zážitok. ()

Pavlík

02. 06.2012 (155.); jsem přesvědčen, že kapitán Lawson byl střelbou zasažen do nohou a návrat do tábora přežil ()

Han22

V sedmdesátkách kromě westernů prakticky zemřel i klasický válečný film, ještě v roce 1970 to ale neplatilo a vzniklo několik veleslavných klasik. Tohle k nim ale bohužel nepatří. Je to taková klasická střílečka v džungli uprostřed ničeho s cílem zničit nějakou bezvýznamnou vysílačku. Je to celkem akční a zábavné, ale není tu moc komu fandit, vojáků je tu spousta a většina buď nezajímavých, kteří umřou dříve než si je člověk vůbec zapamatuje, nebo menších či větších šmejdů a zbabělců. Michael Caine nemá moc co hrát a je v pozadí, Cliff Robertson to sám nijak neutáhne a jeho změna ze sraba v hrdinu není příliš uvěřitelná. Závěrečný běh ovšem stojí za to, to byla naprostá pecka. Výsledek průměrné 3*. ()

Mikino00

Tvářilo se to jako hrozný film o skvělých vojácích, kteří zvládnou všechno a stalo se z toho docela solidní drama, útočící i na psychiku hlavních představitelů. Až mě překvapilo, že to byl kvalitní námět, jen bohužel roztažen do 2 hodin. ()

Cement73

Štvrtá hviezda za vek filmu. Inak však ide o dobrý vojnový filmík o vzťahoch v malej skupinke vojakov uprostred džungle vis a vis veľkému stresu a nebezpečiu. Caine aj Denholm hrajú veľmi presvedčivo. Celé to napriek cynike akou je komentovaná smrť je ako odkaz na nezmyselnosť vojny. ()

Warhorr

Velmi nezáživné válečné drama, které ubíjí ještě dlouhá stopáž. Jednotka britských vojáků v čele s američanem, který je do akce zapojen pouze kvůli tomu, že umí japonsky, má za úkol odvysílat zprávu z druhého konce ostrova. No a tak se musí tato skupina vojáků prodírat džunglí a svůj úkol splnit. Nudil jsem se téměř celou dobu. Asi poprvé co vidím, že britové spolupracují s američany v Pacifiku, o tom jsem doposud neslyšel a ani nečetl, budiž. Japonský shovívavý velitel je jeden velký vtip, stejně tak jako finální běh přes nekrytou pláň, to asi nepotřebuje žádný jiný komentář. Celý film zachraňuje alespoň zajímavé herecké obsazení. ()

ddf76

Vyborny valecny film s hodne sarkastickymi hlaskami. Caine a Robertson vyborni. Dalsi s povedenych filmu Roberta Aldriche. Povedl se i dabing (CT1 5.10 22:40). ()

Petrus1

Jééé, tu čepičku s bambulkou bych chtěla! Můj v pořadí asi milióntej film o válce za poslední měsíc. Ovšem první v boji proti Japončíkům. Jsem zvědavá, jakých „jiných“ válečných témat se ještě dočkám! Už se těším! :-) Americká Sněhurka je ze začátku asi tak stejně ochotná jako já. Jakože proč mě taháte do nějaký pitomý války, já mám rád svůj klid. První část je taková spíš poklidná, ale jak začne hra na kočku a myš, tak je to paráda. Japončíci instalujou takovej krásnej rozhlasovej systém (to je skoro jak u nás na dědině, akorát my je nemáme tak pěkně maskovaný) a začnou s psychickým nátlakem, kterej vygraduje závěrečnou scénou „běžím o život svůj i těch druhých“, která je prostě super – pobíhaj tam jak zajíci na honu. A závěr jsem nepochopila. Místo, aby jim řekl, co zjistil, běží zase zpátky do pole!? Jo, a co to je za sapry, s tím zásobníkem shora? Vypadá to jak 58 nebo Kalach, ale kde by se tam vzaly, že?! ()