Příběh Rogera Sharpa (Mike Faist), mladého muže ze Středozápadu, který v New Yorku zrušil 35 let starý zákaz používání hracích automatů. (FunDinDung)

borec999

Tento rok sa s filmami podľa skutočnej udalosti z 80.-90 rokov mapujúcich vznik alebo rapídny nárast popularity o rôznych fenoménoch akoby roztrhlo vrece. Najprv tu bol vydarený Tetris, nedávno v kinách Affleckov Air o teniskách Nike a teraz Pinball. Podobne ako v prípade Tetrisu, aj film o Pinballe znel na prvé počutie ako pekelná nuda. No znova to nuda nebola, film som si užil a ešte som sa aj dozvedel pár naozaj zaujímavých info o hre, jej vzniku, podstate a zákulisí jej regulácie v USA. Je to veľmi zručne a pekne natočené (režiséri evidentne nemali veľký budget ale vidno na prevedení že si s tým poradil a mali dosť kreatívnych nápadov), prelamovanie štvrtej steny výnimočne funguje a neserie, príbeh je dostatočne zaujímavý a má aj nejaké tie vedľajšie odbočky a línie, a navyše ho rozpráva priamo hlavný reálny aktér, ktorý ho prežil. Potešia aj viaceré narážky na typické klišé týchto filmov, či sympatickí herci (ústredný Mike Faist s jeho nezabudnuteľným metrovým fúzom, roztomilá Crystal Reed, i detská postava, ktorá výnimočne neserie). Skrátka spokojnosť a ja sa v kategórii týchto filmov už teším na pripravované na Blackberry. 75% ()

slord

Feel good balíček, pri ktorom som mal úsmev od ucha k uchu po celý čas. Nie je to síce niečo čo by som nemal možnosť už niekedy vidieť, ale funguje to veľmi dobre, hlavná postava je veľký sympaťák a nemožno mu nefandiť. A hrozne ma bavil štýl akým je to natočené, kedy sa láme štvrtá stena a vkusne si to uťahuje z filmov podľa skutočných udalostí. Je to proste veľmi príjemný film, ktorý dostane človeka do pohody. 8/10 ()

Aljak

Po Tetrise tu máme aj film o Pinballe. Príbeh o "záchrancovi pinballu" Rogerovi Sharpovi bol síce fajn, ale mám pocit, že dejovo by to kľudne poňal aj 40-50 minútový film. Bolo tu príliš veľa balastu, ktorý bol síce vyplnený epicky, no na celkový príbeh to nemalo vôbec žiadny vplyv. Zakázať pinball ako súčasť boju proti hazardu je fakt úsmevné, keďže v pinballe sa vlastne nedá nič vyhrať a skutočne je to hra na zlepšenie šikovnosti a senzuality. Herecky to bolo vydarené, Mike Faist ma v úlohe Rogera bavil. Film ako taký sa však na Tetris až tak nechytal. Slabšie 3* ()

exe.

Príbeh celkom v pohode, herci tiež a celkom dobrý, jednoduchý príbeh o mužovi, ktorý sa rozhodol, že zruší zákaz požívania automatov. Film má celkom good vibe, milý, vtipný, ktorý má svoje čaro a oplatí sa ho aspoň raz vidieť. A taktiež chválim aj to, že tam tvorcovia dali aj niečo z histórie pinballu. Pohodová jednohubka, veľmi  podobná filmu Tetris, avšak Tetris dokázal z toho vymačkať trochu viac a bol zaujímavejší. Na sobotňajší večer to však úplne stačí. ()

Tranda

Fajnový feel-good film, který se na nic nehraje, a chce být přesně tím co chce být, bez vážnějšího či přetaženého zdramatizování. Jediná výtka filmu je to, že jede až moc na jistotu, myslím, že by i filmu slušelo kreativnější a propracovanější scénář, ale na debut to nejspíš stačí a já se docela bavil. I když se zdá, že se film věnuje o pinballu, a taky by mělo, tak je to podle mě v zárodku výborný rom-com o dvou sympatických lidech. 7/10 ()