Reklama

Reklama

Jak je důležité míti Filipa

  • Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

Antabelus 

všechny recenze uživatele

Ještě trochu nechutnější než Mamma Mia!, a to se tu ani nezpívá... Filipes měl ale jednoznačně zůstat divadelní hrou, neboť některé manýry snad všech dramatiků všech dob na filmovém plátně prostě nestrávím. Nechť si nadále v házení s dějovou linií desítkami směšných, nesmyslných a zásadních zvratů libují kulturně založení aktivisté v kvádru v Národním divadle - hlavně ale potichu, ať už nikdy nic podobného ve filmu nevidím a nemusím zde sobecky ventilovat svou diváckou nevolnost. ()

paascha

všechny recenze uživatele

No nevím, nevím. Filipa nejlepšího ze všech podle mě udělali kdysi herci z Činoheráku v čele s Abrhámem a Hanzlíkem, lepšího jsem ještě nikdy neviděl. Tohle moderní filmátko mě vůbec nebavilo, nudil jsem se až hrůza a každou repliku porovnával s mým oblíbencem. Tak to dopadlo strašně, samozřejmě, a ani jsem to nedokoukal. Dám to někdy jindy, až budu mít lepší náladu na podivné a zbytečné experimenty, heh:-)))) ()

Reklama

Greg 

všechny recenze uživatele

“I think it is high time that Mr. Bunbury decide whether he would like to live or die.“ Předlohu Oscara Wildea neznám, nevím jaká je, takže k filmu přistupuju pouze jako k filmu. Z tohoto hlediska musím film hodnotit velmi kladně, režisér Oliver Parker zvládl zfilmování britské klasiky velmi dobře, ale také hlavně proto, že k tomu měl dobré předpoklady. Výborný scénář s typicky anglicky vtipnými dialogy (asi nejvíc se mi líbily dialogy mezi Cecile a Gwendolen), svižnou a na film se skvěle hodící hudbu a v první řadě také výborné představitele prakticky všech hlavních rolí. Mně se nejvíce líbila Reese Witherspoon a Judi Dench (měla ve filmu absolutně nejvíc „hlášek“), ale i Colin Firth, Rupert Everett, Frances O’Connor a Tom Wilkinson byli výborní. Celý film se neobjede bez nějakého zakolísání, ale hodina a půl uteče jako voda a já jsem neměl příležitost se výrazněji nudit. Na plné hodnocení to není, ale jinak velmi dobře natočený a zahraný film. Rozhodně doporučuji. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejvíce britských věcí, které jsem měl tu možnost vidět v poslední době. Kvalitní předloha z pera Oscara Wilda dává velký prostor skvělému hereckému obsazení, aby se náležitě vyřádili. Velmi svižné a velmi zábavné. Bez hluchých míst. Kvalitní a zajímavá britský romantické komedie točící se kolem vztahů vyšších vrstev Británie devatenáctého století. ()

farfalla 

všechny recenze uživatele

Svieža konverzačná komédia podľa divadelnej hry. V aranžovaní scén a dialógov je ich divadelný pôvod cítiť, ale nie je na prekážku. Hovor postáv v podobe ucelených viet je veľmi príjemnou zmenou v dnešnej dobe. Lyrickosť strohého vidieckeho života je rozveselená modernou dobovou hudbou. Interiéry sú pôsobivé a exteriéry romantické. Dynamický tón filmu akoby inšpiroval aj modernizáciu Sherlocka Holmesa (2008). Ruperta Everetta som si viac všimla iba vo filme ´Shakespeare in Love´ (1998) a zrejme mu tento štýl sedí. Tu sa výborne doplňuje s Colinom Firthom. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (6)

  • Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)
  • Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)
  • Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)

Reklama

Reklama