Ben Fogle: Ztracené světy

• Velká Británie Ben Fogle's Lost Worlds (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 3x45 min

Ben Fogle (průvodce)

Ben Fogle navštěvuje dávno zapomenuté kouty světa a nachází lidská společenství, která žijí zvláštním způsobem života. Co se můžeme naučit od těchto neobvyklých lidí, jejichž životní styl utvářela málo vlídná a izolovaná místa? (TV Spektrum)

kolemjdouc

Ben Fogle:za mě jeden z nejlepších ,nejempatičtějších a nejsympatičtějších průvodců cestopisných pořadů! Zkrátka člověk s nejvíce NEJ.Vždy se přizpůsobí situaci ve které se nachází při natáčení.Ať je vedro,zima ať jí s lidmi ,u kterých se nachází ,velmi  -ehm-netradiční pokrmy.Jí spolu s nimi vše  co oni nacházejí a co jim příroda dá. Zde v tomto pořadu vás provází zaniklými světy, kdy ukazuje jak se postupně ztrácí z povrchu zemského.Takhkle to vypadalo určitě před tisíci lety.Evokuje to ve mě poznání,že ne příroda ale člověk se zasloužil o to, jak svět postupně vypadá.V dávné historii zpět to byl boj o přežití ,dnes je to boj o moc.Je v tom rozdíl????? Za vším hledej člověka.Příklad v Norsku prakticky nedávno.Sesun půdy zničil pomalu celou vesnici.Protože permafrost, usazující se miliony let na skalách, byl erodován a stačil sebemenší podnět a došlo k sesuvu.Příroda se srovná sama. ()