V pohybu!

Pavel Šimák

Kamera:

Petr Vejslík

Účinkují:

Jan Adámek (moderátor), Kristýna Štarhová (moderátor)

Známí moderátoři pořadů Déčka Honza Adámek a Kristýna Štarhová pátrají po netradičních sportech a pohybových aktivitách, kterým se věnují dnešní děti! A slovo „pátrají“ je zcela namístě. V každém díle totiž Honza s Kristýnou dostávají jedno video, v němž se ukrývá hádanka. Děti: partičky, jednotlivci i sportovní oddíly, které je k sobě zvou, totiž natočily videa bez klíčového vybavení, které je pro sport důležité. A někdy natáčejí i v matoucím prostředí. Úkolem Honzy a Kristýny je tak uhodnout, o co by se mohlo jednat? A hned v prvním díle je to opravdový oříšek: z videa se zdá, že děti běhají, něco sbírají po zemi a někam s tím běží. Točí se na místě, jako kolem nějakých met, zjevně pracují v týmu, ale na čem? To se Kristýna a Honza dozvědí až nedaleko Nového Jičína. A jak se na místo dostanou? Na leho-kolech. I to bude jeden z principů pořadu V pohybu! V každém díle se do cíle naši moderátoři přepraví pomocí jiného „přibližovadla“. Ale jakmile dojedou na místo, převezmou otěže pořadu pevně do svých rukou samotné děti. Vždyť samy nejlépe ví, co je na jejich sportu to nejkrásnější, jaká jsou pravidla, v čem spočívá kouzlo a dobrodružství jejich „pohybu“. (Česká televize)

lele

Asi nejsem cílová skupina, pohybu mám přehršel a moje děti zatím vesměs taky. Nicméně tahle přehlídka trapnosportů (aspoň co jsem měla to štěstí zahlédnout) se definitivně zapisuje do mých rodičovských nočních můr. Až někdo z dětí přijde, že chce běhat přes překážky s koňskou hlavou mezi nohama nebo křepčit s holí v rytmu bicích, zapláču, prodám motorku, hokejku, kopačák, živého koně, obejmu nebohou ratolest, popřeju jí úspěchy v extratrapnolize, a odejdu do lesů zahynout v houští. Kdo je vlastně cílovka? Jakože nějaké dítě se strašně chce hýbat, ale neví, jaký sport zkusit? A tady se má inspirovat? Nebo to je jen reklama na pohybové pseudoaktivity? Týnu mám ráda, ten její spolumoderátor se snaží a je v rámci možností vtipný. Dětští prezentéři jsou prkenní (za to nemůžou) a ty tabletové "bombavzkazy" by tam vůbec nemusely být, děcka stejně nemají potuchy, kdo to k nim mluví. ()